Battlefield 2042 Mackay Specialist Rehberi

battlefield-2042-mackay-specialist-rehberi

Battlefield 2042 oyunun çıkışında her biri kendine has aygıtlara ve pasiflere sahip olan 10 adet Specialist duyurdu. Birçok Specialist önceki oyundaki bir sınıfın rolünü dolduruyor olsa da bazıları kendi özgün rollerine sahip. Webstar Mackay tam olarak bu kategoriye giriyor. Sizler için derlediğimiz Battlefield 2042 Mackay specialist rehberi bu karakteri tüm detaylarıyla anlamanızda yardımcı olacak.

Battlefield 2042 Mackay Specialist Rehberi

Mackay sahip olduğu hareketlilik üzerine oyun kuran bir Specialist. Sahip olduğu Grappling Hook isimli aygıtı ve pasifiyle çatılar üzerinde gezerek rakipleriyle arasındaki mesafeyi kolaylıkla kapatabiliyor. İyi bir Mackay oyuncusunun karşısında oynamak kâbus gibi bir deneyim oluyor. Çünkü sahip olduğu aygıtla kolayca pozisyonunu değiştirebiliyor ve tahmin edilmedik açılardan saldırabiliyor.

Specialist’ i ilk olarak 15. Seviyeye ulaştığınızda açıyorsunuz. Grappling Hook isimli aygıtı Mackay’ i kendine doğru çekerek yatay ya da dikey uzun bir mesafeyi kat etmesini sağlıyor. Orta uzaklıkta kullanılabilir ve kısa bir bekleme süresine sahip.

Buna ek olarak sahip olduğu Nimble isimli pasifi nişan alırken ya da zipline üzerindeyken hareket hızını arttırıyor. Hareket hızı teke tek savaş senaryolarında oldukça işe yarayan bir özellik. Genel olarak Mackay oldukça hareketli bir Specialist olarak karşımıza çıkıyor. Şimdi Mackay ile oynarken kullanabileceğiniz birkaç yararlı taktikten bahsedelim.

  • Grappling Hook ile uçuşunuzun ortasında silah değiştirerek kendinizi ileriye doğru atabilirsiniz. Hemen sonrasında zıplayarak momentumun birazını koruyabilirsiniz.
  • Hareket halindeki araçlara kanca atabilirsiniz. Böylece aracın sahip olduğu hızla ilerleyebilirsiniz.
  • Her ne sebeple olursa olsun sisin içine doğru kanca atmak mantıklı bir düşüncedir.
  • C5 kanca ile iyi bir ikili oluşturuyor. Hareket halinde bir düşman aracına kanca atın. C5 yerleştirip uzak bir mesafeden patlatın. Hatta EMP bombası kullanarak bunu daha da güvenli hale getirebilirsiniz.
  • Breakthrough oyun modunda Mackay Insertion Beacon’ ları yerleştirmek için oldukça kullanışlı bir Specialist. Düşmanın görev bölgesine beklenmedik bir açıdan kanca ile girip kolaylıkla yerleştirebilirsiniz. Bu strateji en çok düşman görev bölgesinin çatıda olduğu haritalarda etkili.

Sizler için derlediğimiz Battlefield 2042 Mackay specialist rehberi bu Specialist ile maçlarınızı kazanmanız için ihtiyacınız olan tüm bilgileri içeriyor. Daha fazla oyun rehberi için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.