Terraria Deerclops Boss Rehberi

terraria-deerclops-boss-rehberi

Terraria’ yı oyuncuların bu kadar çok sevmelerinin bir nedeni sunduğu Boss savaşı çeşitliliğidir. Oyunda savaşılacak oldukça fazla Boss bulunmakta ve hepsini yenmek oyuncular için oldukça keyif verici bir meydan okuma. Bosslar oldukça farklı şekillerde ve boyutlarda olabiliyor. Bu rehberde sizlere bahsedeceğimiz Deerclops ise en yatarıcı olan savaşlardan bir tanesi. Onunla karlı biyomlarda karşılaşabilirsiniz ancak asıl zor olan bulmak değil öldürmek. Deerclops’ a karşı zaferi kazanmak ise oldukça kullanışlı ödüller sağlar. Sizler için hazırladığımız Terraria Deerclops boss rehberi bu zorlu düşman ile ilgili bilmeniz gereken her şeyi içeriyor olacak.

Terraria Deerclops Boss Rehberi

Öncelikle Deerclops ile karşılaşmak için kullanabileceğiniz iki farklı yöntem bulunuyor. İlki onu kar biyomlarında aramak. Deerclops bu biyomlarda kar fırtınası ve gece yarısı vaktinde doğabiliyor. Ancak doğması için sizin ya da haritanızdaki başka bir oyuncunun 200 can değerine ve 9 defansa sahip olması gerekiyor. Gece yarısına kadar beklemek istemiyorsanız Deerclops’ u çağırmak için Deer Thing isimli eşyayı kullanabilirsiniz. Bu eşyayı üretebilmek için Demon ya da Crimson Altar’ a ihtiyaç duyuyorsunuz. Eşyayı üretmek için ise 3 adet Flinx Fur, 5 adet Demonite Ore, 1 adet lens ya da 3 adet Flinx Fur, 5 adet Crimtane Ore, 1 adet Lens kullanabilirsiniz. Bu eşyayı envanterinize aldıktan sonra karlı biyomda kullanarak Deerclops’ u çağırabilirsiniz.

Deerclops ile karşılaştınız ve işte zorlu kısma geldik. Boss Classic Mode içerisinde 7000, Expert Mode içerisinde 14000, Master Mode içerisinde ise 21000 can değerine sahip. Deerclops’un çok çeşitli saldırıları var. Farkında olmanız gereken ilk saldırı kükremesidir, çünkü size vurmayı başarırsa 12-30 saniye boyunca yavaşlatma debuff’ı uygulayacaktır. Deerclops bu saldırı boyunca sabit olarak kaldığından bir kere öğrendikten sonra kaçınması oldukça kolay. Ancak Boss oldukça hızlı hareket ettiğinden yavaşlatmaya maruz kalmanız oldukça kötü olacaktır. Bu yüzden vurulmamaya çalışın.

Boss yakınınıza yaklaştığı durumlarda kullanabileceği numaralara da sahip. Bunlardan ilki, yerden oldukça hızlı bir şekilde çıkardığı ve savaş alanı boyunca hareket eden sivri buzlar. Bunlardan kurtulmak için kanat ya da diğer uçma ekipmanlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca Deerclops ondan çok uzaklaşırsanız size toprak yığını fırlatabilir. Ancak bu saldırı buz saldırısı kadar büyük bir tehdit değil.

Eğer savaş sırasında Deerclops’ un üzerine çıkmayı başarırsanız yakınınızda gölgeye benzer eller çıkarabilir. Bu eller size doğru uçarak hasar verecektir. Bu durum Expert Mode içerisinde ellerin boyutu büyüyeceğinden daha sıkıntılı bir hal alıyor, çünkü kaçınmak bir hayli zorlaşıyor. Özellikle Expert Mode içerisinde oynamaktaysanız Deerclops’un çok uzun süre üzerinde kalmamaya çalışın.

Rakibinizin tüm saldırı şeması bu şekilde. Şimdi siz nasıl saldırabilirsiniz bundan bahsedelim. Deerclops oldukça zorlu bir rakip ancak iki basit taktikle onu üstesinden gelmesi oldukça kolay bir rakibe dönüştürebilirsiniz. Bunlardan ilki ona yakın bir platform inşa etmektir. Birkaç blokluk bir platform inşa ederek Deerclops’un bulunduğu tarafa merdiven ekleyin. Böylece platforma tırmanmasını sağlarsınız. Bunu yapmanızın amacı ise Deerclops’ un burada toprak fırlatma saldırısını kullanamıyor oluşuyor. İkinci taktik ise yanınızda menzilli bir silah ve kanat ekipmanı getirmenizdir. Böylece göğüs hizasında uçarak uzak mesafeden güvenle saldırabilirsiniz. Göğüs hizasından yukarı uçmamaya özen gösterin. Bunun sebebi daha önce de bahsettiğimiz eller ile size saldırmasıdır. İki taktiği uygulayarak Deerclops’un fırlatma saldırısından, buz saldırısından ve el saldırısından kurtulmuş olursunuz. Ki bunlar Boss’un sahip olduğu her şey.

Böylece Boss’u yendiniz diyelim. Peki bu size ne kazandıracak? Deerclops’u yenmenin size sağlayacağı tüm ödüller şu şekilde;

  • Pew-Matic Horn-%25 şansla
  • Houndius Shootius-%25 şansla
  • Lucy The Axe-%25 şansla
  • Weather Pain-%25 şansla
  • Deerclops Mask-%14 şansla
  • Deerclops Trophy-%10 şansla
  • Radio Thing-%33 şansla
  • Eye Bone-%33 şansla
  • Eyebrella-%33 şansla

Hazırladığımız Terraria Deerclops boss rehberi ile bu zorlu düşmanın üstesinden kolayca gelebilirsiniz. Daha fazla oyun rehberi için sitemizi takipte kalın.