Oyun Rehberleri

Terraria Maden Rehberi

Terraria Maden Rehberi

Terraria içerisinde eşya yapıp dayanıklılığınızı arttırma konusunda maden oyundaki kilit mekaniklerden bir tanesi. Bu sayede dünyanızın derinlerine inebilir, para kazanabilir, bosslarla savaşabilir ve genel anlamda oyundan keyif alabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız Terraria maden rehberi oyundaki bu mekanik hakkında tüm bilmeniz gerekenleri sizlere anlatıyor olacak.

Terraria Maden Rehberi

Terraria içerisinde oluşan bir dünyada tüm madenler hazır olarak bulunmaktadır. Her madeni aynı kazma ile kazmanız mümkün değil. Oyunda normal zorluk seviyesindeki çoğu madeni normal bir kazma ile kazabilirsiniz ancak derinlere indikçe ve oyunda ilerledikçe kazmanızı da geliştirmeniz gerekiyor. Terraria maden rehberi ile oyundaki madenler ve kazma gereksinimlerini inceleyelim.

Normal zorluk seviyesi madenleri;

 • Copper ya da Tin
 • Iron ya da Lead
 • Silver ya da Tungsten
 • Gold ya da Platinum
 • Demonite ya da Crimtane- Gold ya da daha iyi kazma gereklidir.
 • Meteorite- Tungsten ya da daha iyi kazma gereklidir.
 • Obsidian- Corruption- Crimson kazma gereklidir.
 • Hellstone- Corruption- Crimson kazma gereklidir.
terraria maden rehberi 2022

Oyunun normal zorluk seviyesinde ulaşabileceğiniz madenler bu şekilde. Zor seviyedeki madenler ise şöyle;

 • Cobalt ya da Palladium- Eritilmiş Hellstone Kazma ya da Reaver Shark gereklidir.
 • Mythril ya da Orichalcum- Cobalt ya da daha iyi kazma gereklidir.
 • Adamantite ya da Titanium- Mythril ya da daha iyi kazma gereklidir.
 • Chlorophyte- Draxe ya da Pickaxe Axe gereklidir. Mekanik bosslardan sonra elde edilir.

Oyunda derinlerde birçok madene rastlasanız da Crimtane ve Demonite çok yüksek miktarlarda bulunmamaktadır. Bu madenleri genel olarak bossları öldürerek elde edebilirsiniz. Aynı şekilde Hallowed Bars’ da oyundaki ilk 3 bossu zor modda kestiğinizde elde edilmekte.

Terraria maden rehberi içerisinde oyunda derinlere inildikçe bulunan madenlerin değerinin artmakta olduğunu söylemek isteriz. Ancak bu durum direkt olarak odun zırh ile en derinlere inebileceğiniz anlamına gelmiyor. Terraria adım adım elinizdeki ekipmanları geliştirerek yavaş yavaş ilerlediğiniz bir oyun. Bu sebeple hemen en değerli madenleri elde etmek için acele etmek yerine yavaşça oyundan keyif alarak gelişmeye çalışın.

Maden kazarken yatay ya da dikey ilerlemek yerine halihazırda açılmış olan mağaraları bulup onları takip etmeniz daha iyi olacaktır. Böylece zamanınızı kazarak harcamak yerine dünyanızın haritasını çıkarmakla harcamış olursunuz. Ayrıca Mining Helmet kullanmak kazma hızınızı oldukça yükseltecektir. Tabii bu kısımda defansınızdan biraz ödün vermeniz gerekiyor. Ayrıca mağaralarda keşif yaparken ortamı aydınlatmak için meşaleler kullanmanız oldukça yararlı olacaktır. Aynı zamanda ip, platform ve kanca kullanmak ulaşması zor alandaki madenleri kazma konusunda işlevsel olur. Bu gibi hazırlıklarınızı keşfe çıkmadan önce yaparak maden kazarken işinizi kolaylaştırmış olursunuz. Ayrıca Mining Potion yaparak maden kazma hızınızı arttırabilir, Spelunker Potion yaparak etraftaki değerli madenleri açığa çıkarabilirsiniz.

Hazırladığımız Terraria maden rehberi oyunda maden kazarak gelişmenizde yardımcı olacak. Böylece oyunda yer alan zorlu bossları daha kolay bir şekilde alt edebilir ve oyunda ilerleyebilirsiniz. Daha fazla oyun rehberi için sitemizdeki rehberler kısmına göz atabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir