Oyun Rehberleri

Terraria Plantera Boss Rehberi

Terraria-Plantera-Boss-Rehberi

Terraria içerisindeki tüm mekanik bossları yendikten sonra “The Jungle Grows Restless” mesajı ile karşılaşacaksınız. Bu aşamada artık Plantera isimli boss ile savaşabilirsiniz. Bu bossu yer altı ormanında bulabilirsiniz. Bu biyomu bulmak oldukça kolay, tek yapmanız gereken dünyanızda sağa ya da sola doğru gitmek. Daha önce girdiğiniz iskelet zindanının diğer tarafında yer almaktadır. Girişini yeryüzünde bulabilirsiniz ve derinlere indikçe oldukça değerli olan Chlorophyte Ore ve karakterinizin canını 5 arttıran Life Fruit ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz zaman Plantera’ yı çağırmanıza yarayacak olan pembe soğanları da bulabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız Terraria Plantera Boss Rehberi bu rakip ile olan savaşta neler yapmanız gerektiği hakkında tüm detayları içeriyor olacak.

Terraria Plantera Boss Rehberi

Oyunda Hallowed zırh seti yapana kadar öncelikle mekanik bossları geceleri tekrar tekrar çağırarak eşya toplamanız iyi olacaktır. Sonrasında bu bölgeye gelerek Chlorophyte toplayabilir ve ormandaki ölümcül yaratıklara karşı savaşabilirsiniz. Yanınızda birkaç işe yarar potta bulundurmanız iyi olacaktır. Sonrasında ise bölgece bossu çağırmanıza yarayacak olan pembe soğanlardan bulmalısınız. Bir tanesini bulduktan sonra kazmanız ile kırarak savaşı başlatabilirsiniz.

Savaş alanı hazırlama aşamasında artık oyundaki birçok boss ile olan savaşınızdan alıştığınız gibi büyük bir alan açmalısınız. Bir buçuk ekran kadarlık bir alana döşenmiş platformlar işinizi görecektir. Tabii platform çevresinde dağılmış Campfire ve Heart Lantern’ ler savaş sırasında can yenileme işlevini görecektir. Bunların üzerine birde can yenileme potu içerek savaşta oldukça rahat edebilirsiniz.

Hazırlıklarınızı yaptığınıza göre artık savaşı başlatabilirsiniz. Soğanı kırmanızdan kısa bir süre sonra boss ortaya çıkacaktır. İlk aşamasında boss yanınıza yaklaşana kadar vur kaç taktiği ile hasar verebilirsiniz. Ana saldırısı olan zehir tükürüğü birkaç seken topla birlikte zayıf karakterler için tehlikeli bir saldırı olabilir. Ancak şu aşamada elde edebileceğiniz en iyi zırha sahipseniz çok büyük bir tehdit oluşturmayacaktır. Boss hasar aldıkça daha hızlı saldırmaya başlayacaktır. Platformlar arasında saldırılardan kaçınarak hasar vermeye devam edebilirsiniz. Yarı cana ulaştığında boss öfkeli hale geçecektir.

Plantera öfkeli moda geçtiğinde form değiştirerek asıl şeklini gün yüzüne çıkaracaktır. Kocaman ağzıyla üzerinize doğru saldırıya geçecektir. Ne yaparsanız yapın temas etmekten kaçının. Temas halinde oldukça fazla hasar verecektir. Kendinizi köşelere sıkıştırmamaya çalışın, böyle bir hatada genellikle ölümle sonuçlanıyor.

Plantera’ nın ölümü size birçok değerli eşyanın yanında Temple Key veriyor. Bu da bir sonraki boss savaşına geçmeniz için gerekli olan eşya. Ayrıca Plantera’ nın ölümü sonrası “You hear screams coming from the Dungeon” şeklinde mesajla karşılaşacaksınız. Bu orada zor seviye bosslarının ortaya çıktığı anlamına geliyor. Ancak öncelikle Golem ile savaşmanız daha iyi olacaktır.  Ayrıca Cyborg isimli NPC’ de evinize yerleşmeye hazır olacaktır.

Sizlerle Terraria Plantera Boss Rehberi içerisinde bu rakibi yenmeniz için gereken tüm bilgileri paylaştık. Daha fazla oyun rehberi için sitemizi sık sık ziyaret etmeyi unutmayın.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir