Oyun Rehberleri

Terraria Lunatic Cultist Boss Rehberi

Terraria-Lunatic-Cultist-Boss-Rehberi

Terraria’ da Lunatic Cultist ile savaşmanızdan sonra Lunar Etkinlikler aktif hale gelir ve oyunun son bossu olan Moon Lord ile savaşmaya giden yolu da açmış olursunuz. Bu savaş bir sonrakine göre oldukça kolay olsa da henüz yeterli zırh seviyesine ulaşmamış oyuncular için zorlayıcı olabilmekte. Birçok boss rehberinde bahsettiğimiz gibi gerekli alanı hazırlayıp birkaç basit kuralı takip ettiğinizde savaşı kolaylıkla kazanabilirsiniz. Terraria Lunatic Cultist Boss Rehberi içerisinde yapmanız gerekenlerden bahsedelim.

Terraria Lunatic Cultist Boss Rehberi

Golem’ i yendikten sonra zindanın dışında dört adet Cultist ile karşılaşacaksınız. Onları öldürmek boss savaşını başlayacaktır. Eğer savaşta başarısız olursanız bir sonraki sabah tekrar deneyebilirsiniz. Bazı oyuncular zindandan çıktıklarında Cultistlerin ortaya çıkmadığı bir oyun hatası bildirmişler. Eğer uzun süre beklemenize rağmen halen bulamadıysanız oyundan çıkıp girmek sorunu çözmekte.

Savaş için elde edebileceğiniz en iyi kanatları kullanmalısınız. Pumpkin Moon ile elde edeceğiniz kanatlar oldukça iyidir. Avenger Emblem kullanmanız hangi karakter dizilimi ile oynadığınız fark etmeksizin hasarınızı arttıracaktır. Ayrıca Rocket Boots kullanarak havada biraz daha uzun süre kalabilirsiniz.

Silah olarak ise bulabileceğiniz en iyi silahı kullanabilirsiniz. Plantera’ dan düşen Venus Magnum işe yarayabilir. Solar Eclipse ile elde edebileceğiniz Possessed Hatchet iyi bir seçim olacaktır. Yakın mesafede can yenilemek için Vampire Knives kullanabilirsiniz. Zırh olarak ise en az Shroomite, Spectre, Beetle ya da Tiki zırh seti kullanmalısınız. Bu eşyalar ayrıca boss sonrası gelecek olan etkinliklerde de işe yarayacaktır.

Cultist’ in ilk ortaya çıktığı yer olan zindan girişi savaş için pek uygun bir alan değildir. Kanatlarınız var yani bossa yetişebilirsiniz. Ancak yine de birkaç platform hazırlamanız havada manevra almanızı kolaylaştıracaktır. Ayrıca platformlara Campfire ve Heart Lantern koyarak can yenilenmenizi arttırabilirsiniz. Pot olarak ise en iyi potları kullanmanız gerekiyor. Rakibi zayıflatan potları denemenize gerek yok Cultist hepsine karşı dirence sahip.

4 adet Cultist’ i kesmenizden sonra boss ışınlanarak sizinle oldukça hareketli bir savaşı başlatacaktır. Oldukça fazla hasar veren birkaç normal saldırıya sahip. Havada manevra alarak kaçınmayı öğrenmeniz gerekiyor. Ayrıca saldırılardan kaçınırken Ritüel Büyüsünü de bozmanız gerekmekte. Zorluğuna göre bossun saldırıları şu şekilde;

  • Buz Atışı: Ana saldırısıdır. Dağılan buz topları ateşler. Saldırılarınız ile attığı topları yok edebilirsiniz. Normalde aşırı tehlikeli değil ancak çok sık kullandığı için sizi savunmasız bir anda yakalayabilir. Ayrıca canı azaldıkça daha hızlı ve sık kullanmaya başlıyor.
  • Ateş Topları: Farklı yönlere giden 3 adet ateş topu ateşler. Hareket ediyorsanız kaçınmak fazla zorlayıcı değildir.
  • Fırtına Topu: Tahmin edilebilir yönde parçalar ateşleyen bir adet fırtına topu fırlatır. Parçaların gittiği yönü izleyerek saat yönünün tersine döneceği gidişatı tahmin edebilirsiniz.
  • Yıldırım: Yerleştirdiği boğumdan size doğru 5 adet yıldırım saldırısı yapılır. Bunlardan kaçınmanız önemli çünkü bu saldırı bossun en iyi ve en çok hasar veren saldırısıdır. Saldıracağı anı tahmin ederek hareket halinde kalmalısınız.

Bu saldırılar dışında ise dikkat etmeniz gereken savaşın en tehlikeli anından bahsedelim. Cultist havaya doğru süzülerek kendinin iki adet kopyasını çıkartır. Ritüeli bitirmesine izin vermeniz ya da kopyalardan birini öldürmeniz kötü etkiyle sonuçlanacaktır. Eğer kopyaya vurursanız toplamda 4,000 cana sahip ejderha ortaya çıkacak ve size saldıracaktır. Eğer ejderha ortaya çıktıysa öldürmeniz gerekiyor yoksa oldukça yüksek hasar veriyor. Öte yandan Ritüeli bitirmesine izin verirseniz kopyalar size Gölge Ateşi fırlatacaktır.

Savaş sonrasında bir adet Ancient Manipulator kazanacaksınız. Bu eşya Luminite seviye zırh üretmenize imkân tanıyacaktır. Ayrıca haritada dört adet yok edilebilir sütun ortaya çıkacaktır. Bunları hemen yok etmenize gerek yok, bu sebeple öncesinde silahlarınızı ve zırhlarınızı ayarlayabilirsiniz. Bu sütunları yok ettiğinizde oyunun son boss savaşına başlayacaksınız.

Sizler için Terraria Lunatic Cultist Boss Rehberi içerisinde savaşta kullanabileceğiniz taktiklerden ve gerekli eşyalardan bahsettik. Daha fazla oyun rehberi için sitemizi her gün ziyaret edebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

FiveM Whitelist Mülakat Soruları
Oyun Rehberleri

FiveM Whitelist Mülakat Soruları

FiveM içerisinde farklı türlerden yüzlerce sunucu bulunuyor. Oyuncuların birçoğu rol yapma sunucularında, kendilerine özgü karakter hikayeleriyle oynayabiliyor. Rol yapma sunucularından bazılarında whitelist bulunuyor. Whitelist olan sunucularda yapılan roller genellikle biraz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir