Internet Cafe Simulator 2 Başlangıç Rehberi

Internet Cafe Simulator 2 Başlangıç Rehberi

Simülasyon oyunları sayesinde gerçek hayatta yapmak istediklerimizi oyunlarda deneyimleyebiliyoruz. Bu oyunlardan bazıları aşırı gerçekçi ve gerçeği yansıtma konusunda başarılı olabiliyor iken bazıları da işin eğlence boyutunu oyunculara sunuyor. Internet Cafe Simulator 2’de işin biraz daha eğlence tarafında olan simülasyon oyunları arasında yerini alıyor. Internet Cafe Simulator 2 başlangıç rehberi, oyunun başında hızlı bir şekilde para kasmanız için yapmanız gerekenleri ve oyun hakkında ufak ipuçlarını içermektedir.

Internet Cafe Simulator 2 Başlangıç Rehberi

Internet Cafe Simulator 2, oldukça eğlenceli bir oynanışa ve mekaniklere sahiptir. Oyundaki birçok karakter gerçek hayattaki tanındık isimlerin bir replikası olduğu için ilk girdiğiniz andan itibaren çok fazla tanıdık yüz ile karşılaşacaksınız. Bu da oyunun biraz daha eğlenceye yönelik olduğunu gösteriyor. Grafikler ise bağımsız yapım simülasyon oyunlarına göre oldukça yeterli diyebiliriz.

Internet Cafe Simulator 2 başlangıç rehberi ile sizlere anlatacağımız ilk şey, havalı bir internet kafe adına ihtiyacınız olduğudur. Günümüzde çok fazla internet cafe bulunmasa da bir dönemler hemen hemen her köşe başında internet cafe bulunuyordu. Bu cafelerin her birisi çok özgün ve esprili isimlere sahipti. Sizlerde oyundaki internet kafeniz için espirili isimler tercih edebilirsiniz.

Kepenkleri Kaldırın

Kepenkleri kaldırdığınızda karşılaşacağınız manzara pek hoş olmayacak ancak para kazandıkça burayı çok daha iyi hale getirebileceksiniz. İlk önce süpürgeyi elinize alarak her tarafı temizleyin. Dükkanınız temiz olduğu sürece çok fazla müşteri sizi tercih edecektir. Bununla birlikte dükkanın güzel kokmasına da dikkat etmelisiniz. Dükkanı açtığınız her gün içeriğini temiz olduğundan ve güzel koktuğundan emin olun.

Temizlik Zamanı

internet cafe simulator 2 temizlik

Dükkanı güzelce bir temizledikten sonra artık internet kafeniz iç tasarımını yapabilirsiniz. İlk başlarda çok iyi olmayan bilgisayarlar ve masaları tercih etmelisiniz. Böylece ufak ufak para biriktirebilir ve daha iyilerini satın alabilirsiniz. Dilerseniz internet cafenize oyun makineleri ve oyun konsolları da koyabilirsiniz. Bu, müşterilerinizin sayısını arttırmak için oldukaç iyi bir yöntemdir.

Bilgisayarınızı Kullanın

Kullandığınız ana bilgisayar sizin her şeyiniz diyebiliriz. Bu bilgisayardan dükkanı geliştirmek gerekli harcamaları yapabilir, müşteri yorumlarını görebilir, yeni oyunlar satın alabilir ve hatta şans oyunlarını oynayabilirsiniz. Şans oyunları ile paranızı çok kolay bir şekilde katlayabileceğiniz gibi her şeyinizi de kaybedebilirsiniz. Bu nedenle oyunun en başında şans oyunlarına odaklanmanızı tavsiye etmiyoruz.

Internet Kafenizi Geliştirin

Paranız biriktikçe daha fazlasını elde etmek için bilgisayarlarınızı geliştirebilirsiniz. Daha iyi bilgisayarlar satın alarak müşterilerin size vereceği puanları yükseltebilirsiniz. Internet kafenizi geliştirirken kendi işinizi de kolaylaştırabilirsiniz. Özellikle temizlik için harcadığınız vakti azaltmak için temizlik robotu satın alabilirsiniz. Bununla birlikte kaçan müşterileri engellemek için body guard tutarak güvenliği sağlayabilirsiniz.

Kafenizi geliştirmek için mutfak bölümünü de açabilirsiniz. Kafenize gelen müşterilerin istedikleri siparişleri hazırlayarak onların çok daha eğlenceli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Müşterileri ne kadar memnun ederseniz sizlere vereceği puan artacak ve dükkanınıza daha fazla müşteri gelecektir.

Müşterilerinizi Gözlemleyin

Müşteri gözlemi, Internet Cafe Simulator 2 başlangıç rehberi içerisindeki önemli ipuçlarından birisidir. İlk gün çok fazla müşteriniz olmasa da bir şeyler denemek için dükkanınıza gelen mutlaka olacaktır. Müşterilerinizi takip etmeniz oldukça önemli. Bilgisayarda işini bitiren müşterilerin bazıları parayı ödemeden kaçmaya çalışacaktır. Böyle bir durumla karşılaştığınız zaman elinize beyzbol sopanızı alıp onu yakalamanız gerekiyor. Bu tarz müşterilerin aksine size bahşiş bırakanlar da olacaktır.

Dilenci Görevlerini Yapın

internet cafe simulator 2 dilenci gorevleri

Oyunda sadece internet cafenizi geliştirmeye çalışmıyorsunuz. Bunun yanında size verilen bazı görevleri de tamamlamanız gerekiyor. Bu görevleri oyunda boş boş gezen dilenciden alabilirsiniz. Görevleri tamamladıkça yenileri ve biraz daha zor olanları sizleri bekliyor olacak. Her görev sonunda belirli bir miktar para alacaksınız bu da sizin gelişiminizi kolaylaştıracaktır. Internet Cafe Simulator 2 başlangıç rehberi içeriğimizden sonra dilenci görevleri hakkında bir içerik hazırlayacağımızı belirtmek isteriz.

İkinci El Dükkanını Keşfedin

Oyunun başında ikinci el dükkanını çok fazla kullanacaksınız. Çünkü oda spreyine ve dilenci görevlerinde kullanacağınız sopaları buradan almanız gerekiyor. Tabi sadece bunlar satılmıyor. İkinci el dükkanından oldukça uygun fiyata ürünler alabilirsiniz ancak bunları düşük kaliteli olduklarını unutmayın. Buradan alacağınız çanta ile işinizi oldukça kolaylaştırabilirsiniz.

Yeteneklerinizi Düzenli Olarak Arttırın

internet cafe simulator 2 yetenekler

Internet Cafe Simulator 2 başlangıç rehberi içinde değineceğimiz başka bir nokta da yetenek ağacı olacaktır. Hem oynadığınız karakterin hemde kafenizin yetenek ağacı bulunuyor. Görev yaptıkça ve kafenize gelen müşterilerinizi memnun ettikçe +1 yetenek puanı kazanıyorsunuz. Bu yetenek puanlarını yetenek ağacında ilerlemek istediğiniz gibi dağıtın. Böylece ekstra olarak özellikler edineceksiniz. Bu ekstra özellikler gelişim sürecinizi kolaylaştıracaktır.

Sizler için hazırladığımız Internet Cafe Simulator 2 başlangıç rehberi bu kadardı. Bu bilgiler doğrultusunda çok iyi bir başlangıç yapabileceğinizi düşünüyoruz. Takıldığınız bir nokta olursa yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Daha fazla oyun rehberleri için ilgili kategoriye göz atmayı unutmayın!

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir