Oyun Rehberleri

FM 2023 En İyi Taktikler Hangileridir? İşte Takımınızı Şampiyon Yapacak Taktikler!

FM 2023 En İyi Taktikler

Oyuncular Football Manager kariyerlerinde kendi taktiklerini sıfırdan oluşturabiliyor. Aynı zamanda diğer oyuncular tarafından hazırlanmış taktikleri de kullanabiliyorlar. Bu rehberimizde yer verdiğimiz FM 2023 en iyi taktikler arasından bir tanesini seçerek kolayca şampiyon olabilirsiniz.

FM 2023 En İyi Taktikler

Football Manager oyununda kullanılabilecek taktiklerin bir sınırı yok. Her oyuncu kendine özgü taktiği oluşturarak takımıyla birlikte şampiyon olma yolunda ilerliyor. Kullanılan taktikler her takıma göre farklı sonuçlar verdiği için oyuncular ufak düzenlemeler yaparak taktikleri kendi takımlarıyla uyumlu hale getirebiliyor. İşte FM 2023 en iyi taktikler listesi;

FM 23 Tiki Taka Taktiği

En çok kullanılan Football Manager taktikleri arasında kesinlikle ilk sırada yer almaktadır. Bu taktiği bütün takımlarla uyumlu hale getirmeniz biraz zor olabilir.

Takımınızda paslaşmaları iyi yapabilen ve rakibe baskı kurabilecek oyuncular varsa tiki taka taktiğini kullanabilirsiniz. FM 2023 Tiki Taka taktiği için daha detaylı bilgi için konumuzu inceleyebilirsiniz.

FM 23 Defansif Taktik

Oyunu biraz daha düşük tempoda rakibi yormaya yönelik taktikler ile oynamayı seven oyuncular FM 23 defansif taktik ile başarıyı yakalayabilir. Kapı gibi savunma oyuncuları sayesinde rakip futbolcuları aşırı yorabilirsiniz.

Maçın ikinci yarısında atacağınız 1 veya 2 gol ile rakiplerinizi kolayca eleyebilirsiniz. Bu taktiği kullanıyorsanız iyi bir forvet oyuncusuna ihtiyacınız olduğunu hatırlatmak isteriz.

FM 23 Guardiola Taktiği

Eğer henüz daha hangi taktikle oynayacağınıza karar veremediyseniz meşhur taktikleri deneyebilirsiniz. FM 23 Guardiola taktiği çok fazla oyuncu tarafından tercih edildiği için sizler de bu taktiği deneyebilirsiniz.

Taktiğin başarılı olması için kadronuzun çok iyi olması gerekiyor ancak taktik üstünde ufak oynamalar yaparak kendi takımınıza uygun hale de getirebilirsiniz.

FM 23 Gegenpress Taktiği

Gegenpress taktiğini daha öncesinde kullanmaydıysanız çok şey kaçırmışsınız demektir. Oldukça stabil bir oyun düzenine dayanan FM 23 Gegenpress taktiği size şampiyonluğu getirebilir.

Bu taktikten faydalanarak rakip sahada kuracağınız baskılı oyun ile maçın skorunu kendi lehinize çevirebilirsiniz. Ancak taktiğin başarılı olabilmesi için takımınızdaki futbolcuların yetenek puanlarının yeterli olması gerekiyor.

Sonuç

Gegenpress taktiği ile birlikte FM 2023 en iyi taktikler listemizin sonuna geldik. Listemizdeki taktikler haricinde size göre en iyi taktik hangisi? Cevaplarınızı yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir