FM 2023 – Hile Gibi Taktik [+100 GOL]

FM 2023 Hile Gibi Taktik

Football Manager 2023 için hileli taktik üretme konusunda bu sene bir fark yaparak 2.bir taktik hazırladım. FM 2023 ilk çıktığı dönemde oyunu oynamaya pek vaktim olmadığı için ilk hazırlamış olduğum taktik güncellemeler ile beraber verimsiz bir hale geldi sayılabilir. Halen şampiyon olmaya yetse bile oynanan futbol olarak çok geride diyebilirim. Bu yüzden yeni bir FM 2023 hileli taktik hazırlamaya karar verdim.

Taktiğin Hazırlanış Süreci ve Yapmanız Gerekenler

Oyunu uzun süredir oynayanların bileceği üzere son 2 yıldır taktik ekranında birçok mikro yönetim ayarı ortaya çıktı. SI Games ısrarla güzel giden bir şeyi detaylandıracağım diye batırmaya devam ediyor. Bu yaptıkları ince eklemelerde her güncelleme ile beraber daha bir karmaşık hal alıyor ve oyun zorluğu artacağı yerde saçma sapan sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Gelen son güncellemeler sonrasında oyunun son halini oynama fırsatı buldum. Onlarca varyasyon denedim, domine sağlayabilecek fikirler ürettim ve her şeyi en ince ayrıntısına kadar kurcaladım. En sonunda oyunu broken hale getirebildim ve her takımda işe yarayabilecek gerçek anlamda etkili bir taktik hazırlamayı başardım.

Taktiğin İnce Detayları Nelerdir?

FM 2023 hile gibi taktik ile oynamak istiyorsanız aşağıda yazacağım kriterlere harfiyen uymak zorundasınız. Tüm kriterleri sağladığınız zaman takımınızın kendine has bir stili ve uzunca yıllar sizi başarıdan başarıya sürüklecek bir oyun sistemi olacak.

  • Hem sağ bek hem sol bek oyuncunuz hızlı ve pasör bir oyuncu olmalı. Bu tarz oyuncular pahalı demeyin, ben halen Galatasaray kariyerimde Kazımcan’ı oynatıyorum.
  • Merkezi defans oyuncularınız kesici, pasör ve güçlü oyuncular olmalı. Örnek bir oyuncu olarak Boyomo’yu gösterebiliriz.
  • Orta sahanın merkezinde oynayan oyuncuların “yorulmak bilmeyen” özelliğine sahip olması oldukça önemli. Diğer bir hususta bu bölgede çok fazla alternatif ve rotasyon bulundurmaya özen gösterin. Ofansif bir taktik olduğu ve gegenpress sisteminin tüm özelliklerinden faydalandığı için sezon içerisinde çok fazla rotasyona ihtiyaç duyacaksınız.
  • Kanat oyuncuları iki taraflı ters kanat olmak zorundalar. Ben Galatasaray kariyerimde solda Kerem’i sağda Yunus’u oynattım.
  • Forvetlerden bir tanesi pivot rolünde diğeri fırsatçı gibi hareket ediyor. Bu yüzden Icardi, Momo ikilisi bile fazlasıyla iş görebilecektir.

Eğer bu oyuncu seçimlerine göre kadro kurarsanız taktik konusunda yanılmayacak ve iyi bir sezonu garanti altına almış olacaksınız.

Antrenmanlar Nasıl Olmalı?

Taktiği ilk kurulum sonrasında güzel bir şekilde takıma adapte etmelisiniz. Aralara mutlaka taktik antrenman sıkıştırmalı ve bol bol pozisyon çalıştırmalısınız. Ayrıca iyi bir kondisyonerle çalışmanız yorgun oyuncuların sakatlanma riskini minimuma düşürecektir.

Sezon başında taktiği kullanmaya başladıysanız bol bol hazırlık maçı yapın ve takımınızın taktiğe uyum sürecini en aza indirmeye çalışın. Böylelikle sezona hazır bir şekilde başlayabileceksiniz.

FM 2023 Hile Gibi Taktiğini Nasıl Kurabilirim?

FM 2023 için hazırlamış olduğum bu taktiği kullanmak için yapmanız gerekenler oldukça basit. Aşağıdaki adımları sırasıyla takip edin ve taktiği takımınıza kolayca kurun;

  • İndirmiş olduğunuz sıkıştırılmış dosya içerisinden çıkan 4-2-4 isimli dosyayı Belgeler/Sports Interactive/Football Manager 2023/tactics klasörü içerisine atalım. Eğer tactics isimli klasör yoksa kendiniz oluşturabilirsiniz.
  • Bir diğer yolda indirmiş olduğunuz .zip dosyasının içindeki taktik dosyasını oyun içerisinde taktik yükle ekranından direkt olarak masaüstüne atıp vs seçmek olacaktır.

FM 2023 hile gibi taktik konusunda sizlere ince detayları sunmaya çalıştım. Eğer daha fazla Football Manager 2023 içeriği istiyorsanız ilgili kategoriye göz atabilirsiniz. FM 2023 hileli taktik “Precieux” tarafından yapılmış olup izinsiz paylaşılamaz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

TFT Set 8 Meta Komp Önerisi
Oyun Rehberleri

TFT Set 8 Meta Komp Önerisi

Riot Games tarafından geliştirilen Teamfight Tactics, eğlenceli ve rekabetçi auto battler oyunudur. Oyunda sürekli bir rotasyon halinde olan meta komplar, oyunculara farklı karakterleri de deneme imkanı sunuyor. Yeni güncellemeyle birlikte

Kaydır Gelsin!

Mafia 2 Hileleri ve Konsol Komutları

Mafia 2 Hileleri ve Konsol Komutları 2023

2K Czech tarafından geliştirilen Mafia 2, ilk olarak 2010 yılında oyun dünyasına girmiştir. Aksiyon ve macera türünde olan oyun birçok platformda oynanabilmektedir. Mafia 2, günümüzde de keyifle oynanabilen sürükleyici bir
Sons Of The Forest FPS Arttırma

Sons Of The Forest FPS Arttırma

Sons Of The Forest geçtiğimiz gün muhteşem bir çıkış gerçekleştirdi. Oyuncular resmen akın ettiler. Oyundaki grafikler, animasyonlar ve mekanikler oldukça güzel hazırlanmış. Erken erişim sürecinde olduğu için optimizasyon konusunda bazı
Life is Strange True Color Sistem Gereksinimleri

Life is Strange True Color Sistem Gereksinimleri

Deck Nine tarafından geliştirilen Life is Strange True Color oyunculardan neredeyse tam puan aldı. Oyun hem hikaye hem de oynanış anlamında herkesi memnun ediyor. Ayrıca Life is Strange True Color
Minecraft Balkabağı Turtası Nasıl Yapılır?

Minecraft Balkabağı Turtası Nasıl Yapılır?

Oyunda açlık miktarı azaldığı zaman Minecraft balkabağı turtası yemeği sayesinde hemen doldurabilirsiniz. Bu yemek 1.4.2 sürümünde oyuna eklenmişti. Oyunun hayatta kalma modunda klasik yemeklerin haricinde farklı şeyler üretmeyi sevenler balkabağı
Battlefield 2042 Çıkış Tarihi Ertelendi!

Battlefield 2042 Çıkış Tarihi Ertelendi!

Battlefield 2042 videoları yayımlanmaya başlandığı andan itibaren oyuncuların ilgi odağı olmayı başardı. Oyuncuların büyük bir çoğunluğu Battlefield 2042'nin çıkmasını merakla bekliyor. Lakin geçen akşam yapılan Battlefield 2042 çıkış tarihi ertelendi
Age Of Empires 4 Hileleri

Age Of Empires 4 Hileleri: 2024 Hile Kodları

Relic Entertainment tarafından geliştirilen Age Of Empires 4, serinin diğer oyunlarına göre çok daha gelişmi yapay zekaya ve mekaniklere sahiptir. Yapay zekaya karşı sürekli olarak kaybediyorsanız AOE hile kodları kullanabilirsiniz.
FM 2023 Total Futbol Taktiği

FM 2023 Total Futbol Taktiği [4-2-3-1]

Football Manager 2023 oyununda en sık kullanılan taktiklerden bir tanesi de total futbol taktiğidir. FM 2023 total futbol taktiği neredeyse bütün takımlarla uyumlu olup bir maç içerisinde çok fazla sayıda
Mount And Blade 2 Bannerlord Hileleri

Mount And Blade 2 Bannerlord Hileleri 2024

Mount And Blade Bannerlord, oldukça keyifli bir rol yapma oyunudur. Oyunda krallığınızı kurabilir, kaleler fethederek Calradia’ ya hükmedebilirsiniz. Ancak bu seviyeye gelebilmek oldukça uzun bir oyun süresi gerektiriyor. O kadar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir