Oyun Rehberleri

Dark Souls 3 Covenant Nasıl Kasılır

dark-souls-3-covenant-nasil-kasilir

Dark Souls 3‘teki Covenant’lar, oyuncunun özellikle çevrimiçi oyun sırasında özel öğelere, yeteneklere veya mekaniklere erişmek için oyun içindeki belirli gruplarla ittifak kurmasına izin verir. Bir Covenant’ a girmek için Lothric boyunca keşfedeceğiniz birçok Covenant nişanından birini kuşanmalısınız. Covenant tarafından sağlanan özel öğelere erişim sağlamak için nişanı kuşandıktan sonra Covenant’ a göre belirli aktiviteleri gerçekleştirerek puan kazanmanız gerekmekte. Böylece Covenant puanlarınızı harcayarak özel içeriklere erişim sağlayabilirsiniz. Sizler için Dark Souls 3 Covenant nasıl kasılır sorusunun cevabıyla puan kazanma sürecinizi kolaylaştıracağız.

Dark Souls 3 Covenant Nasıl Kasılır

Oyunda toplamda 6 adet Covenant bulunmakta. Bazı Covenant’ lar için online olarak aktivite gerçekleştirmeniz gerekirken bazılarını ise oyun içerisinde yaratık keserek puan kazanabilirsiniz. İki şekilde de nasıl puan kazanabilirsiniz ayrı ayrı anlatalım.

  • Online Yöntem: Öncelikle bu işlem için Red Soap Sign isimli eşyaya ihtiyaç duyacaksınız. Bu eşya ile arkadaşınız yerde kırmızı bir çağrı simgesi bırakacak, bu simge aracılığıyla çağırdığınız arkadaşınız ile savaşma imkânına kavuşacaksınız. Arkadaşınız ile bir şifre ve lokasyon belirledikten sonrasında yere eşyayı kullanarak simge bırakmasını isteyin. Puan kazanmak istediğiniz Covenant nişanını kuşandıktan sonrasında çağırdığınız arkadaşınızı öldüreceksiniz. Böylece ödül olarak Covenant puanı alabilirsiniz. Bu işlemi tekrarlayarak dilediğiniz kadar Covenant puanı kasabilirsiniz. Bu şekilde puan kasabileceğiniz Covenantlar; Mound Makers, Rosaria’s Fingers ve Warrior of Sunlight’ tır.
  • Tek Oyunculu Yöntem: Şimdi işin sabır gerektiren kısmına geldik. Bu kısımda her Covenant için ayrı bir kasma noktası paylaşacağız. İlk olarak Aldrich Faithfuls Covenant’ı için vereceğimiz konum, Pontiff Sulyvahn Bonfire’ ı sonrasında dışarıya çıktığınızda balkon kısmında birçok Deacon göreceksiniz. Bunları keserek gerekli olan Human Dregs eşyasını düşürebilirsiniz. Gerekli olan sayıyı elde edene kadar kestikten sonra Bonfire’ a gidik canavarları yeniden ortaya çıkarabilir ve işlemi tekrarlayabilirsiniz. Watchdogs of Farron Covenant’ı için ise, Keep Ruins Bonfire’ ı dışındaki Ghru isimli yaratıkları keserek Wolf’ s Blade Swordgrass isimli eşyayı düşürmelisiniz. Blade of the Darkmoon ve Blue Sentinels Covenant’ ı aynı eşyayı gerektiriyor ve aynı ödüllere sahip. Sadece birinde ilerlemeniz yeterli olacaktır. Oyundaki kasması en zor olan Covenant ise bu ikili. Anor Londo Bonfire’ ı dışındaki merdivenlerde yer alan Silver Knight’ları keserek Proof of Concerd Kepts düşürmelisiniz. Ayrıca bu iki Covenant nişanından birini kuşanmanız durumunda rastgele olarak başka insanların dünyasına da çağırılabiliyorsunuz. Burada çağırıldığınız kişiyi invader’lardan koruyarak da puan kazanabilirsiniz.

Dark Souls 3 Covenant nasıl kasılır sorusunun cevabıyla hem özel içeriklere erişim sağlayacak hem de oyundaki Master of Miracles, Master of Pyromancies, Master of Sorceries ve Master of Rings başarımlarını kazanacaksınız. Daha fazla oyun rehberi için sitemizi sık sık ziyaret etmeyi unutmayın.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir