Hata ve Çözümleri

Forza Horizon 5 Donma Sorunu Çözümü

Forza Horizon 5 Donma Sorunu

Playground Games tarafından geliştirilen Forza Horizon 5, sorunlu bir çıkış yaptı. Hızlı düzeltmeler içeren güncellemeler ile biraz daha oynanabilir hale getirildi. Oyun şuan için çoğu kişi tarafından oynanabilir durumda olmasına rağmen bazı oyuncular Forza Horizon 5 donma sorunu ve anlık takılma gibi olumsuz durumlar ile karşılaşabiliyor.

Forza Horizon 5 Donma Sorunu ve Anlık Takılma Nasıl Çözülür?

forza horizon 5 donma sorunu cozumu nedir

Oyunu ilk çıktığı zamandan itibaren oynayan oyuncular Forza Horizon 5 kasma sorunu nedeniyle oyundan keyif alamamışlardı. Özellikle oyun sunucularına çok fazla yüklenme olduğu zaman oyunun tamamen donması veya bağlantının kopması çoğu oyuncunun canını sıktı. Bunun üzerine oyuna getirilen güncellemeler, Forza Horizon 5’i daha oynanabilir duruma getirdi ancak bu noktada biraz geç kaldıklarını söyleyebiliriz.

İlk günle kıyasla oldukça iyileştirilen optimizasyon çalışmaları FH 5 sevenleri rahatlattı diyebiliriz. Artık oyun daha yüksek fps değerlerinde akıcı olarak oynanabiliyor. Yapılan iyileştirmelere rağmen Forza Horizon 5 donma sorunu ile karşılaşan oyuncular halen daha var. Hazırladığımız Forza Horizon 5 FPS artırma rehberi bu sorunu çözmediyse aşağıda anlatacağımız yöntemleri deneyerek takılma sorunlarını engelleyebilirsiniz.

İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

Stabil internet bağlantınız yoksa Forza Horizon 5 oynamanız çok zor olacaktır. Forza Horizon 5 anlık takılma sorunu ile karşılaşmanızın en büyün nedeni internet hızınız ne kadar iyi olursa olsun bu hızı stabil bir şekilde alamıyor olmanızdır.

Bu durumda internet servis sağlayıcınızı arayarak bir bakım çalışması olup olmadığını öğrenin. Ardından modeminizin yeniden başlatarak yeni bir IP ataması yapmasını sağlayabilirsiniz. Eğer sabit IP kullanıyorsanız internet servis sağlayıcınızı arayarak yeni bir IP talep edebilirsiniz.

Oyun Dosyalarını Doğrulatın

Birçok oyunda yaşanan takılma sorunları, oyun dosyalarının eksik veya bozuk olarak kurulmasından kaynaklanıyor olabilir. Oyunu indirdiğiniz platform üzerinden dosya doğrulaması yaparak bu sorunu çözebilirsiniz. Dosya doğrulaması tamamlandıktan sonra bozuk ve eksik dosyalar yeniden indirilecektir. İşlemin tamamlanma süresi bilgisayarınızın özelliklerine ve eksik olan dosyaların boyutuna göre değişkenlik göstermektedir. Her şey tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp ve oyunu yönetici olarak çalıştırmanızı öneriyoruz.

CMD Yapılandırmasını Deneyin

Doğru CMD yapılandırmasıyla oyundaki takılma sorununu çözebilirsiniz. İlk olarak CMD’yi yönetici yetkisiyle çalıştırın ve komut satırına ( netsh int teredo show state ) yazıp Enter tuşuna basın. Bunu yaptıktan sonra çıkan sonuçta State offline olarak gözüküyor ise bir sonraki işleme geçebiliriz. Eğer her şey yolundaysa ( set state servername=teredo.remlab.net ) yazıp tekrar Enter tuşuna basın. Sonuç olarak Ok yazısını görüyorsanız işlem tamamlanmış demektir. Oyuna giriş yapıp sorunun çözülüp çözülmediğini deneyebilirsiniz.

Windows Güncellemelerini Tamamlayın

forza horizon 5 takilma sorunu

Windows güncellemelerini tam ve eksiksiz olarak indirmek oyunlardaki donma ve takılma sorunlarını gidermenize yardımcı olacaktır. Özellikle Windows 11 kullanan oyuncular işletim sistemlerini sürekli olarak güncel tutmalıdır. Windows 11’in yeni sürümleriyle birlikte hatalar en aza indirgenmiş olacak ve oyunları daha sorunsuz oynayabileceksiniz.

Bazı oyuncuların yaşadığı Forza Horizon 5 donma sorunu için çözüm önerilerinde bulunduk. Umuyoruz ki bu önerilerimiz sayesinde sorunsuz bir oyun deneyimi yakalayabilirsiniz. Çözüm önerilerini denedikten sonra sorunun devam edip etmediğini yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir