Hata ve Çözümleri

Forza Horizon 5 Düşük Yayın Bant Genişliği Hatası

Forza Horizon 5 Düşük Yayın Bant Genişliği Hatası

Oyun çıkış yapmasıyla birlikte beraberinde bir çok hatayı da getirdi. Forza Horizon 5 düşük yayın bant genişliği hatası ise oyuncuların en sık karşılaştığı problemler arasında yer alıyor. Böyle kaliteli bir oyunun çok fazla hata ile çıkması oyuncuların bir çoğunu oyuna karşı küstürdü diyebiliriz.

Forza Horizon 5 Düşük Yayın Bant Genişliği Hatası Çözümü Nedir?

Playground tarafından geliştirilen Forza Horizon 5’in bütün sürümleri piyasaya çıktı. Çıkmasına çıktı fakat oyundaki hatalar oyuncuların erkenden oyundan soğumasına neden oldu diyebiliriz. Forza Horizon 5’in en sevilen içeriği eliminatör bile çok fazla hatayla dolu. Eliminatör’de diğer rakip oyuncuların arabalarının gözükmemesi, kafa kafaya yarışlarda varış noktasına gidildiğinde yarışın bitmemesi ve iki tarafında elenmesi gibi problemler herkesin canını sıktı. Üzerine de düşük yayın bant genişliği eklenince oyun bazı oyuncular için oynanmaz bir hal aldı diyebiliriz. Aşağıdaki çözüm önerilini uygulayarak bu sorunu çözebileceğinizi düşünüyoruz.

  1. Ekran kartı sürücüsünü güncelleyin. AMD veya NVIDIA için yayımlanan en son sürüm ekran kartı sürücüsü Forza Horizon 5 için iyileştirmeler içeriyor. Bu yüzden her zaman en yeni sürücüleri kullanmak oyundaki hataları azaltma konusunda yardımcı olacaktır.
  2. Eski nesil ekran kartı veya işlemci kullananlar bu hata ile çok fazla karşılaşabilir. Sisteminiz oyunu yüksek kalitede oynatmak için yeterli değilse oyun içi grafik ayarlarını düşürün. Özellikle kenar yumuşatma ve gölge gibi ayarları en düşük veya kapalı olarak değiştirdiğiniz zaman bilgisayarınız oyunu çok daha rahat yükleyebilecek. Ayrıca bu ayarları düşürmek FPS artışı da sağlayacak.
  3. Bilgisayarınızın güç modunu yüksek performans olarak değiştirin. Windows arama bölümünden güç seçenekleri yazın ve ilk sonuca tıklayın. Açılan pencerenin sağ tarafından ek güç ayarlarına basın. Son olarak mevcut seçili planı yüksek performans olarak değiştirin. Eğer bu seçeneği göremiyorsanız ek planları göstere tıklayın.
  4. Yukarıdaki adımları uyguladınız ve sonuç değişmediyse eğer sorun oyundan kaynaklı olabilir. Forza Horizon 5 daha yeni çıktığı için bu tarz hataların olması oldukça doğal. Bu yüzden oyuna gelecek ilk güncellemeyle birlikte bu ve buna benzer hatalar yavaş yavaş çözülmeye başlayacaktır. Güncellemelerden sonra çok daha akıcı ve mümkün oldukça sorunsuz bir oyun deneyimi alacağınıza eminiz.

Forza Horizon 5 düşük yayın bant genişliği hatası çözümü için yapabilecekleriniz bunlar. Umarız güncellemelerle birlikte oyundaki sorunların bir çoğu çözülür ve oyun çok daha oynanabilir duruma getirilir. Bu tarz hata ve çözümleri içeriklerinden bildirim almak istiyorsanız ücretsiz bültenimize katılabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir