Oyun İncelemeleri

SteamWorld Build İncelemesi

SteamWorld Build İncelemesi

Renkli paletleri ve minyatür bakış açısıyla oyuncuların dünyasına girmeyi başaran bu oyun strateji ve inşa etme üzerine dayalı. 2022-2023 yıllarının modası olan inşa etme türünde ortaya çıkan SteamWorld Build kategorisindeki diğer oyunlara göre daha farklı bir bakış açısı ile karşımıza çıkıyor. Geniş perspektif kullanılan bu oyunun detaylarını ise SteamWorld Build incelemesi içerisinde bulabileceksiniz.

Tam Adı: SteamWorld Build
Geliştirici: The Station
Yayıncı Firma: Thunderful Publishing
Çıkış Tarihi: 1 Aralık 2023
Mevcut Platformlar: Steam, XBox Games, Epic Games

Detaylı SteamWorld Build İncelemesi

Hikaye olarak bu tür oyunlardan çok bir beklentiye girmemek gerekiyor. Bu oyunda da durum böyle. Kısaca bahsetmek gerekirse; İnsanların yaşadığı gezegenin artık yaşanıla bilirliği kaybolmuş ve yeni bir arayışa girmişlerdir. Bu yüzden yeni bir arayışa geçen insanlar yeni bir bölge keşfederler. Bu bölgede ise yeni bir yaşam alanı kurmak gerekmektedir. Hem düzeni sağlamalı hem de halkınızı mutlu tutmayı başarmalısınız.

Grafikler

SteamWorld Build incelemesi içinde ilk olarak grafik konusuna değinmek istiyoruz. Renkli paletlere sahip ve “tatlı” olarak nitelendirdiğimiz oldukça güzel grafiklere sahip bu oyun aynı zamanda ekran kartını yormayan bir yapıda. Birçok sistem ile kolaylıkla oynayabilirsiniz. Grafik detayları çok fazla olmasa da anime görüntüsü ile bu renkli dünyaya kolaylıkla ısınabileceksiniz.

Grafik Puanı: 80/100

Sesler

Strateji türüne hitap eden oyunlarda ses için çok fazla beklentiye girmek doğru olmaz. Ama beklenilenden çok daha iyi bir ses kalitesine sahip olan bu oyunu oynarken gerek konuşmalar gerekse oynanış sesleri sizi rahatsız etmeyecek. Hatta keyif almanızı bile sağlayabilecek türden harika ses kalitesine sahip.. Eğitim aşamasında diyaloglardaki aksanlar biraz şaşırtıcı gelebilir.

Ses Puanı: 80/100

Oynanış

SteamWorld Build, oynanış olarak oldukça basit bir yapıda. Strateji ve inşa etme türünün harmanlanması oynanış konusuna da yaramış diyebiliriz. Oyuna ilk girdiğimiz zaman karşımıza çıkan eğitim ise oyunu kavramanıza yardım ediyor. Devamında ise oyunun mantığını anlayabiliyor ve sonuna kadar gidebilecek potansiyeli içimizde hissedebiliyoruz. Kontroller, ara yüz ve inşa etme seçenekleri ise oyunun tatlılığına katkı sağlayan türden.

Oynanış Puanı: 85/100

Fiyat

Oyuncular artık kur üzerinden alışveriş yaptığı için fiyat konusu ince bir detay haline geldi. SteamWorld Build Steam üzerinde 14.99$ gibi bir fiyata satılıyor. Fakat XBox Game Pass aboneleri oyuna hızlı bir şekilde ulaşabilirler. Objektif olarak yorum yapmak gerekirse oyunu kütüphanenize eklemek yerine XBox Game Pass üzerinden oynamanız çok daha mantıklı olacaktır.

Fiyat Puanı: 65/100

SteamWorld Build boş zamanlarınızda oynayabileceğiniz oldukça tatlı ve huzurlu bir oyun. Aksiyonun olmadığı oyunu oynarken halkınızla beraber büyümenin verdiği keyfi yaşayabileceksiniz. Bu tarz daha fazla oyun incelemeleri için ilgili kategoriye göz atabilir veya oyun rehberleri ile zorlandığınız konularda yardım alabilirsiniz.

7.8İyi!
Grafikler
8
Sesler
8
Oynanış
8.8
Fiyat
6.5
Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

1 Yorum
  • Hasancan
    08:05'de 30/03/2024

    Visitor Rating: 4 Stars

    Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir