Teknoloji

Steam’den Para Çekme İşlemi Mümkün Mü?

Steam'den Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Steam’den para çekme işleminin mümkün olup olmadığı birçok kullanıcı tarafından merak edilen sorular arasında yer alıyor. Steam marketinde oyun içi envanterlerini satan kullanıcılar yüksek miktarda Steam cüzdan bakiye limitine ulaşıyorlar. Haliyle bu durumda bakiyelerini nakit paraya çevirmek isteyen oyuncularda yok değil diyebiliriz.

Yıllardır Türkiye’nin en popüler oyun platformu olma özelliğini koruyan Steam içerisinden para çekme işlemi yapmak şuan için mümkün değil. Fakat bazı yollar kullanılarak bakiyenizi belirli yüzdeler kaybederek nakit paraya çevirebiliyorsunuz. Bu rehber yazıda sizlere Steam’den nasıl para çekilebilir onu anlatacağız.

Steam’den Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Eğer PUBG, Counter Strike 2 veya benzer oyunlarda yaptığınız işlemlerden yüksek Steam bakiyesi kazanıyorsanız aşağıdaki yolları kullanarak bakiyenizi nakit paraya çevirebilirsiniz.

Bynogame ve benzer platformlar ile işlem yapma

Bynogame ve benzer marketlere sahip platformlara bakiyeniz değerinde bir eşya alıp satışa koyabilirsiniz. Sitelerin belirlemiş olduğu komisyon ile o eşyanızı orada satabilir ve yine siteden paranızı direkt olarak banka hesabınıza aktarabilirsiniz.

Aracılar ile işlem yapma

R10 ve benzeri platformlarda bakiyenizi %20-%40 arası komisyonlar ile nakit paraya çevirebilirsiniz. Bu işlemler anında gerçekleştiği için komisyonlarda yüksek. Eğer çok acil bir ihtiyacınız yoksa bekleme yolu ile düşük komisyonlu işlemleri tercih etmelisiniz. Eğer bu yöntemi tercih edecekseniz güvenilir kişiler bulmaya özen gösterin. Kişilerin geçmiş referanslarını ve ticaret konularını incelemeyi unutmayın. Özellikle yüksek bakiye tutarını çevirecekseniz oldukça özenli davranın.

Arkadaşlarınız ile işlem yapma

Steam’den para çekme işlemi yapmanın en sağlıklı yolu arkadaşlarınız aracılığı ile işlem yapmaktır. Steam, Discord veya gerçek hayattaki arkadaşlarınız oyun almak istedikleri zaman kendilerine %5 – %10 gibi indirim ile yollayabileceğinizi söyleyip parayı direkt olarak banka hesabınıza alabilirsiniz. En düşük komisyon oranı ancak bu şekilde elde edilebilmektedir.

Steam’den para çekme işlemi nasıl yapılır? sorusunun cevabını bulduğunuzu düşünüyoruz. Steam platformu içerisinde bakiyeyi direkt para çekme durumunda gönderen bir sistem yok. Yazmış olduğumuz bu yöntemler şuan için tek çözüm yolu diyebiliriz. Daha fazla teknoloji ve oyun rehberleri için ilgili kategorilere göz atmayı unutmayın!

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir