Teknoloji

DualSense PC’ye Nasıl Bağlanır? Bluetooth ve Kablo ile Bağlama Yöntemleri!

DualSense PC'ye Nasıl Bağlanır?

PlayStation 5 oyun kolu DualSense, kolay erişilebilir tuşları ve ergonomisiyle oyuncular tarafından çok fazla kullanılıyor. Bluetooth ve kablo ile bağlantı sayesinde PC’deki oyunları da DualSense ile oynamak mümkündür. Peki ya DualSense PC’ye nasıl bağlanır?

DualSense PC’ye Bağlama Rehberi

Eğer bir DualSense oyun koluna sahipseniz PlayStation 5’iniz olmasa bile onu PC’nizdeki oyunlarda kullanabilirsiniz. Özellikle hikayeli oyunlardan daha fazla keyif almak için klavye mouse kullanmak yerine oyun kolu ile oynamayı tercih edebilirsiniz.

Klavye ve mouse ile yapacağınız hareketler çok keskin olduğu için bazı ince ayarları yapamayabilirsiniz. Ancak oyun kolu sayesinde ince hareketleri yaparak bölümleri çok daha rahat geçebilirsiniz. Sadece hikayeli oyunlarda değil yarış oyunlarını da oyun kolu ile oynamak oldukça avantajlıdır.

PS5’in DualSense oyun kolunu bilgisayarınıza bluetooth ve USB kablo ile bağlayabilirsiniz. Eğer bilgisayarınıza nasıl bağlayacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki adımlar size yardımcı olacaktır.

DualSense USB Kablo ile PC’ye Nasıl Bağlanır?

DualSense oyun kolunu kablo ile PC’ye bağlamak istiyorsanız öncelikle bir ucu USB Type C diğer ucu USB Type A olan kabloya ihtiyacınız var. Tabii bu durum bilgisayarınızdaki girişlere göre değişiklik gösterebilir. Eğer bilgisayarınızda USB Type C ile uyumlu giriş varsa iki ucu USB-C olan kabloyu da tercih edebilirsiniz.

Kablonun bir ucunu oyun kouna diğer ucunu da bilgisayarınıza doğru bir şekilde bağladıktan sonra Windows, cihazı kendiliğinden algılayacaktır. Bu işlem tamamlandığında artık Steam oyunlarını Dualsense ile oynayabileceksiniz.

dualsense pc baglantisi nasil yapilir

DualSense Bluetooth ile PC’ye Nasıl Bağlanır?

Herhangi bir kabloya bağlı kalmak istemiyor ve oyunları uzandığınız yerden keyifle oynamak istiyorsanız DualSense kontrolcüsünü bluetooth ile PC’ye bağlayabilirsiniz.

  • İlk olarak bilgisayarınızda “Ayarlar” bölümünü açın.
  • Açılan ekranda “Bluetooth ve Cihazlar” menüsüne tıklayın.
  • Ardından “Cihaz Ekle” seçeneğine tıklayın ve karşınıza gelen pencereden “Bluetooth” seçin.
  • Bluetooth’un DualSense kontrolcüsünü tanıması için kontrolcü üzerindeki “PS” logosuna ve sol üst tarafta bulunan dikey üç çizginin altındaki tuşa basın.
  • Kontrolcüde mavi ışık yanmaya başladığında parmaklarınızı tuşlardan çekin.
  • DualSense PC bluetooth bağlantısının tamamlanması için bir süre bekleyin.

Sonuç

Bu rehberimizde DualSense PC’ye nasıl bağlanır sorusuna cevap verdik. İçeriğimizdeki adımları sırasıyla uygulayarak kusursuz bir bağlantı yapabilirsiniz. Eğer sorunla karşılaşırsanız yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Daha fazla teknoloji içeriği için oyuncukonseyi.com/teknoloji/ bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

En İyi İnternet Tarayıcıları
Teknoloji

En İyi İnternet Tarayıcıları (2024)

Opsiyonların artmasıyla beraber en iyi internet tarayıcıları kullanıcılar için büyük bir soru işareti haline gelmeye başladı. İnsanlar alternatif tarayıcılar üzerindeki farklılıkları keşfettikçe hangi tarayıcıyı kullanmaları gerektiğini bilemez hale geldi. Bazı
Discord Görünmez İsim Nasıl Yapılır?
Teknoloji

Discord Görünmez İsim Nasıl Yapılır?

Oyuncular tarafından en çok kullanılan sesli iletişim programı Discord içerisinde yüz binlerce sunucu bulunuyor. Bu sunucularda arkadaşlarınızla birlikte iletişim halinde kalarak oyunlar oynayabiliyorsunuz. Girdiğiniz Discord sunucularında nickiniz görünsün istemiyorsanız görünmez

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir