Diablo 4 Barbar Rehberi (Detaylı Anlatım)

Diablo 4 Barbar Rehberi

Diablo IV oyuncularının oyuna başlarken seçim yapabileceği beş farklı sınıf bulunmaktadır. Bu sınıflar arasında Barbarian, yakın dövüşte oldukça güçlü ve yok edici güce sahip olan en iyi karakterlerden birisidir. Eğer daha öncesinde hiç Barbar sınıfı oynamadıysanız ve oynamayı düşünüyorsanız, hazırladığımız Diablo 4 Barbar rehberi sizlere yol gösterici olacaktır.

Diablo 4 Barbar Nasıl Oynanır?

Diablo IV oyununda Barbarian sınıfıyla oynamayı düşünüyorsanız her şeyden önce şunu bilmelisiniz. Barbar sınıfı, Diablo evrenindeki bütün canavarlarla dipdibe savaşarak yüksek hasarlar çıkartabilen ama çok fazla hasar alan sınıftır. Bu nedenle Diablo 4 Barbar sınıfının çok fazla can havuzu vardır. Öte yandan bir büyücü sınıfı gibi patlatma hasarı ve çoklu moblarla başa çıkma konusunda iyi değillerdir.

Diablo 4 Barbar sınıfında oynayabileceğiniz farklı buildler mevcut. Tercih edebileceğiniz builde göre Barbar sınıfını nasıl oynayacağınız da değişiklik gösterecektir. Diğer sınıflardan farklı olarak Barbar ile oynarken çevredeki canavarlara vurduğunuzda veya onlardan hasar aldığınızda bir miktar öfke biriktirirsiniz. Maksimum 100 öfke biriktirebilir ve bunları core yeteneklerini kullanmak için harcayabilirsiniz.

Diablo 4 Barbarian Yetenekleri

Barbar sınıfı; basic, core, defensive, ultimate ve weapon mastery olmak üzere beş farklı yetenek grubuna sahiptir. Barbarlar kendisini ve takım arkadaşlarını güçlendirebilir. Barbar sınıfının genel oyananış mekaniği, yeteneklerinizi kullanarak kendinizi güçlendirmek ve bu güçlendirmelerden faydalanarak temel yetenekler doğrultusunda canavarları kesmek üzerine tasarlanmıştır.

diablo 4 barbar yetenekleri

Diablo 4 Barbar Sınıfı Temel Yetenekler

Biriktirdiğiniz öfkeyi temel yeteneklerle canavarlara hasar vermek için kullanabilirsiniz. Bu yetenekler çok fazla kullanılmaktadır ve canavarları hızlı bir şekilde kesmek için oldukça etkilidir.

 • Bash: Mace, Two-Handed Mace ve Stave türünden silahlar ile kullanılabilen bu yeteneğin, tekli düşmanlara karşı hasar verirken onları sersemletme şansı vardır.
 • Flay: Diğer temek yeteneklere göre daha az hasar veren Flay, düşmanlara kanama hasarı vurmaktadır. Böylece onlara zaman içerisinde düzenli hasar çıkartabilirsiniz. Bu yeteneği kullanabilmek için Sword, Axe, Two-Handed Sword ve Two-Handed Axe türünden silahları kuşanmanız gerekiyor.
 • Frenzy: Frenzy ile başarılı bir şekilde atak yapabilirseniz, 20% saldırı hızı kazanırsınız ve 3 defaya kadar birikebilir. Bu yeteneği kullanabilmek için iki adet One-Handed silah takmanız gerekmektedir.
 • Lunging Strike: Charge gibi olmasa da rakiplerinizin üstüne atılıp onlara hasar vermenizi sağlar. Bu yeteneği kullanmak için herhangi bir silah kullanabilirsiniz.

Diablo 4 Barbar Sınıfı Çekirdek Yetenekler

Barbar sınıfının core yetenekleri çok daha yüksek hasarlar çıkartabilirsiniz. Toplu bir alanda bulunan canavarlara hasar vermek için kullanılabilir.

 • Rend: Karakterin baktığı yöne doğru koni içerisinde kalan rakiplere hasar vererek onlara kanama etkisi bırakır. Kanama etkisi üst üste biriktirilemez. Bu yeteneği kullanmak için Swords, Axes, Two-Handed Swords ve Two-Handed Axes türünden silahları kullanmanız gerekiyor.
 • Hammer of the Ancients: Çekici yere vurarak alan içerisinde kalan canavarlara hasar verir. Two-Handed Maces ve Staves silah türleriyle kullanılabilen bu yetenek oldukça efektif kullanılmaktadır.
 • Double Swing: Elindeki silahları zıt yönlere doğru fırlatarak her bir silah için canavarlara hasar verir. Bu yeteneği kullanmak için iki adet One-Handed türünden silahlara ihtiyacınız olacaktır.
 • Upheaval: Berserker silahıyla yerde bir yarık açar ve konik şekilde parçalar fırlatır. Bu parçaların dokunduğu canavarlar hasar alır. Two-Handed silah türlerinden birisini takarak bu yeteğini kullanabilirsiniz.
 • Whirlwind: Barbar sınıfının imza yeteneklerinden birisi olan Whirlwind aktif iken hareketsiz bırakılamaz ve yere düşürülemezsiniz. Canavarların üstüne doğru dönerek ilerleyebilir ve onlara fiziksel hasar verebilirsiniz.

Diablo 4 Barbar Sınıfı Savunma Yetenekleri

Diablo IV Barbar rehberi içerisinde sıra savunma yeteneklerine geldi. Barbar sınıfını oynarken çok fazla yakın mesafe dövüşlere gireceksiniz. Savunma yeteneklerinden faydalanarak karakterin dayanıklılığını arttırabilir ve canavarları sersemleterek aldığınız hasarın düşmesini sağlayabilirsiniz.

 • Rallying Cry: Toplama çığlığı atarak bütün dostlarınıza 6 saniye boyunca geçerli olacak kitle kontrolüne karşı bağışıklık, 15% koşu hızı ve 15% alınan hasarı azaltma özellikleri kazandırır.
 • Ground Stomp: Bu yeteneği kullanarak yere vurur ve çevresindeki canavarları 4 saniye boyunca sersemletir.
 • Undying Rage: Büyük bir hasal aldıktan sonra ölmeden önce 5 saniye daha savaşa devam etmenizi sağlar. Bu süre içerisinde düşman öldürürseniz Barbar yeniden canlanır ve iyileşir.
 • Challenging Shout: Bu yeteneği kullandığınızda canınızın bir miktarı kadar güçlenirsiniz ve 8 saniye boyunca çevrenizdeki yaratıkları kendi üstünüze çekersiniz. Yeteneğin etkisi devam ederken yaptığınız vuruşlarda fazladan 5 öfke kazanırsınız. Güçlendirilen can miktarı bitene kadar 30% daha az hasar alırsınız.

Diablo 4 Barbar Sınıfı Dövüş Yetenekleri

Bu yetenekler genellikle verimliliği arttırmaktadır. Dövüş yeteneklerini kullanarak güçlendirdiğiniz Barbar sınıfı canavarlara çok daha fazla hasar vurur.

 • Kick: Canavarlara tekme atarak onları arkaya doğru savurup yere düşürürsünüz. Alandaki düşmanlar ek fiziksel hasar alır.
 • War Cry: Savaş çığlığı attığınız zaman 10 saniye boyunca çevrenizdeki dostlarınızın 3.6% hasarını arttırır.
 • Leap: Zıplayarak ileri doğru atılırsınız ve yere vurursunuz. Yere vurduğunuzda çıkan patlamada fiziksel hasar verirsiniz.
 • Charge: Canavarların üstüne doğru atılırsınız ve onları geriye doğru ittirirsiniz.

Diablo 4 Barbar Sınıfı Silah Ustalığı Yetenekleri

Silah ustalığı yeteneklerini herhangi bir öfke gerekmeden kullanabilirsiniz. Silah ustalığı yetenekleriyle canavarlara ciddi hasarlar verebilirsiniz.

 • Primal Axe: Düşmanları kendisine doğru çeken baltalar fırlatır. Bu yetenek düşmanlara fiziksel hasar verir.
 • Rupture: Bir şerit içerisindeki rakiplerinizi şişe dizer. Bu esnada rakiplere 3 saniye boyunca fiziksel hasar veren kanama etkisi bırakır. Eğer düşmanlar kanamadan ölürse cooldown resetlenir.
 • Death Blow: Büyük ölçüde hasar veren bu yetenek ile canavar öldürürseniz cooldown sıfırlanır ve tekrardan kullanılabilir.

Diablo 4 Barbar Sınıfı Ultimate Yetenekleri

Bekleme süresi çok fazla olan Ultimate yetenekleri ile düşmanlarınıza büyük hasarlar verebilirsiniz. Bu skilleri yerinde kullanırsanız girdiğiniz çatışmalardan galip ayrılabilirsiniz.

 • Wrath of the Berserker: Bu yeteneği kullandığınız zaman Barbar, 20 saniye boyunca çılgına dönerek 25% hasar artışı ve 30% koşu hızı kazanırsınız. Çılgına dönmüş barbar ile harcayacağınız her 20 öfke etkiyi 25% arttırır.
 • Call of the Ancients: Savaş alanına 12 saniye boyunca size yardımcı olması için kadimlileri çağırırsınız.
 • Iron Maelstrom: Silahı bir zincir üzerinde döndürerek büyük ölçüde düzenli fiziksel hasar verir.

Hazırladığımız detaylı Diablo 4 Barbar sınıfı rehberi, umuyoruz ki hoşunuza gitmiştir. Bu rehber içerisinde Diablo IV Barbarian yetenekleri hakkında bildiğimiz her şeyi sizlerle paylaştık. Diablo 4 için hazırladığımız bilgilendirici içeriklere ve çok daha fazlasına oyun rehberleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Kaydır Gelsin!

FIFA 22 FUT Kahramanları Nasıl Alınır?

FIFA 22 FUT Kahramanları Nasıl Alınır?

Electronic Arts tarafından geliştirilen FIFA 22 büyük bir ilgiyle karşılaştı. Oyuncular tarafından en çok oynanan FIFA serileri her sene yenilikler ile oyuncuların karşısına çıkıyor. Bu sene de FUT kahraman kartları
Euro Truck Simulator 2 FPS Artırma

Euro Truck Simulator 2 FPS Artırma

SCS Software tarafından geliştirilen Euro Truck Simulator 2 bundan 10 sene önce çıkış yapmasına rağmen iyi bir oyuncu kitlesine sahip. Yapılan düzenli güncellemeler ve genişletilen haritalar oyunu çok daha iyi
GTA 5 FPS Arttırma Rehberi

GTA 5 FPS Arttırma Rehberi

Rockstar Games tarafından geliştirilen GTA 5 neredeyse 10 yıldır oyun dünyasında ve halen daha çok fazla oyuncu oyunu oynamaya devam ediyor. GTA V için yapılan güncellemeler sayesinde oyun daha stabil
graveyard-keeper-otopsi-rehberi

Graveyard Keeper Otopsi Rehberi

Graveyard Keeper oyununda mezarlığınız ile ilgilenirken cesetleri gömmeden önce otopsi yapma imkânına sahipsiniz. Bu size cesetlerden et, deri gibi üretim yapmakta kullanabileceğiniz malzeme elde etme imkânı verirken, gelen cesedin kalitesini
Minecraft Kurtarma Pusulası

Minecraft Kurtarma Pusulası Nedir?

Minecraft sürekli olarak güncellenmeye devam ediyor. Yeni güncellemeyle Minecraft kurtarma pusulası gibi çok kullanışlı bir eşya oyundaki yerini aldı. Bunun yanı sıra oyuna daha fazla çeşitlilik katacak eşyalar da eklendi.
COD Warzone 2 DMZ Başlangıç Rehberi

COD Warzone 2 DMZ Başlangıç Rehberi

Warzone 2 ile birlikte gelen DMZ, Call of Duty oyunlarında görmeye alışkın olmadığımız oyun modlarından biridir. COD Warzone 2 DMZ başlangıç rehberi ile bu modu oynamak isteyenlere neler yapmaları gerektiğini
Gas Station Simulator Sistem Gereksinimleri Nedir?

Gas Station Simulator Sistem Gereksinimleri Nedir?

DRAGO entertainment tarafından geliştirilen Gas Station Simulator için sistem gereksinimleri açıklandı. 2021 yılında piyasaya çıkan simülasyon oyunu bir anda popüler oldu. Oyunun popüler olmasının nedeni oldukça keyifli bir oynanışa ve

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir