FM 24 Muhteşem 4-4-2 Taktiği

FM 24 Muhteşem 4-4-2 Taktiği

Eğer klasikleşmiş taktiklerle oynamayı seviyorsanız FM 24 muhteşem 4-4-2 taktiği sizin için iyi bir tercih olabilir. Bu taktik oyundaki en iyisinden en kötüsüne birçok takım ile rahat bir şekilde kullanılabiliyor. Muhteşem 4-4-2 taktiği, Türk oyuncular tarafından en çok kullanılan FM 24 taktikleri arasında yer alıyor. Football Manager 2024 4-4-2 taktiği sayesinde sizler de yönettiğiniz takımla şampiyon olabilirsiniz.

FM 24 Muhteşem 4-4-2 Taktiği Nedir?

Football Manager oyuncularının geneli kendisine has taktiklerle oynamayı tercih ediyor. Ancak bazı oyuncularda biraz daha casual oyun deneyimi için bilindik taktiklere yöneliyor. 4-4-2 taktiği de çok fazla kullanılan ve genellikle başarılı sonuçlar veren taktiklerden biridir. Taktiğin başarılı olmasını sağlayan şey ise hem orta sahada hem de savunmada bulunan 4 kişidir diyebiliriz.

Orta sahaya yerleştireceğiniz dört oyuncu ile rakiplerinize baskılı bir oyun kurabilirsiniz. Aynı zamanda kanatları aktf kullanarak rakibin defans oyuncularından kolayca sıyrılabilirsiniz. Bitiricilik yeteneği yüksek oyuncuları forvete yerleştirerek atacağınız gollerin sayısını artırabilirsiniz. Rakipten çok daha az gol yemek ise arkadaki dörtlü savunma oyuncularını yetenekleri iyi futbolculardan seçebilirsiniz.

Football Manager 2024 Muhteşem 4-4-2 Taktiği Kurulumu

Football Manager 2024 4-4-2 taktiği kurulumu için aşağıdaki adımları sırası ile uygulayabilirsiniz. Eğer adımları atlamadan yaparsanız bütün her şey otomatik olarak kurulacaktır.

İndirme Linki: https://s6.dosya.tc/server19/ea5tp3/fm-24-muhtesem-4-4-2-taktigi.zip.html

  • Yukarıdaki linke tıklayarak taktiği bilgisayarınıza indirin.
  • Sıkıştırılmış dosya içerisinde bulunan .fmf uzantılı taktik dosyasını masaüstüne çıkarın.
  • Çıkardığınız dosyayı “Belgeler/Sports Interactive/Football Manager 2024/tactics” içerisine sürükleyin. Tactics isimli klasörü göremiyorsanız bu isimde bir klasör oluşturabilirsiniz.
  • Oyuna girdikten sonra taktik seçme ekranında tactics isimli klasörün içerisine attığınız taktiği seçin ve uygulayın.

FM 24 muhteşem 4-4-2 taktiği güçsüz takımlarda da işe yaramaktadır. Bu taktik hemen hemen her takımda başarı göstermektedir ancak ilk 11’deki oyuncuların yetenekleri yüksek ise çok daha etkili olmaktadır. Oyun rehberleri kategorisine tıklayarak çok daha fazla bilgilendirici içeriğe ulaşabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir