Oyun İncelemeleri

Honey I Joined A Cult İncelemesi

Honey I Joined A Cult İncelemesi

Honey I Joined A Cult incelemesi ile karşınızdayız. Çıktığı günden sonra simülasyon türündeki oyunlar arasında belki de en yaratıcı temaya sahip olan bu oyunun tam çevirisi ise “Tatlım, Tarikata Katıldım” olarak geçiyor. Evet, yanlış duymadınız. Bugüne kadar oynadığınız en ilginç oyunları unutun çünkü bu oyun teması gereği sizi fazlasıyla eğlendirebilecek!

Oyunun amacı adından da anlaşılacağı üzere bir tarikat kurarak insanları bu tarikata davet edip belirli şeylere inandırmak. Oldukça ilginç bir yapısı olan oyun Amerika’da bulunan kült tarikatlar üzerine çekilmiş. Bizlere oyunu incelememiz için ürün anahtarını gönderen yapımcı ve yayıncı firmaya da teşekkürlerimizi iletiyoruz ^

Oyunun Adı: Honey, I Joined A Cult
Çıkış Tarihi: 3 Kasım 2022
Yayıncı: Team17
Yapımcı: Sole Survivor Games
Steam Sayfası: store.steampowered.com/app/841190/Honey_I_Joined_a_Cult/

Honey I Joined A Cult İnceleme

Dünya üzerinde birçok ülke kendi içerisinde tarikatları barındırıyor. Honey, I Joined A Cult ise bu tarikatlara gönderme üzerine kurulu komik bir simülasyon oyunu. Oyuna ilk başlarken oluşturacağınız inanç üzerine pazarlık yapıyor ve insanları kullanıyorsunuz. Amaç her simülasyon oyununda olduğu gibi belirli gelirler elde edebilmek.

Grafikler

Honey I Joined A Cult oldukça uyumlu renklerin olduğu ve simülasyon oyunları içerisinde tatlı bir yere koyabileceğimiz grafiklere sahip bir yapım. Bu tür oyunlarda grafiklere çok bakılmaz lakin oyun bize sunabileceği en güzel grafikleri güzel bir renk uyumu ile sunmayı başarıyor. Bu noktada gözümüze çarpan en büyük sorun benzer simülasyon oyunları ile kalıp olarak birebir aynı materyallerin kullanılmış olması. Evet, piyasada yüzlerce benzer şablon var fakat bu konuda eşsiz olmak oyunları her zaman bir tık yukarıya atar!

Grafik puanımız: 90/100

Sesler

Tür olarak simülasyon oyunlarında çok fazla ses gibi detaylara dikkat eden biriyseniz oyunun sesleri sizleri tatmin edecektir. Lobi müziğinden oyun içindeki küçük klik seslerine kadar sizi rahatsız etmeyecek güzel seçimler yapılmış. Oyuna ilk girdiğinizde ses ayarlarının çok yüksek başlaması ise büyük bir eksi diyebilirim. Son dönemlerde birçok oyun sever gibi bizlerde artık bu ince detaylara dikkat ediyoruz. Yapımcılar, duyun bizi! Artık ses ayarlarının daha kısık gelmesini istiyoruz. Oyunu ilk başlattığımızda kulaklığı fırlatmak hoş bir durum değil!

Sesler puanımız: 85/100

Not: Birbirinden güzel 30 farklı korku oyunları önerisine de göz atabilirsiniz.

Oynanış

Honey I Joined A Cult incelemesi yaptığımız bu içeriğimizde birazda oynanış üzerine konuşalım. Oyunda bir grup kurduğumuzu ve bu gruba katılan insanları kandırarak işler yaptırıp para kazandığımızdan bahsetmiştik. Fakat oyuna ilk giren birisi için eğitim kısmı hiç yeterli sadeliğe sahip değil. Biraz sıkıcı ve insanları oynamaya teşvik eden yapıdan uzak diyebiliriz. Fakat simülasyon hissiyatını fazlasıyla vermeyi başarıyor. Bana biraz bu türde bulunan epik oyunları hatırlattı diyebilirim.

Bir diğer yandan oyunda Türkçe dil desteği mevcut! Türk Oyuncu Topluluğu olarak bu tür detaylara oldukça dikkat ediyoruz. O yüzden bir taraftan puan kırarken diğer taraftan güzel bir puan vereceğiz.

Oynanış puanımız: 85/100

Optimizasyon

Honey I Joined A Cult oyununu oynadığımız süre içerisinde herhangi bir soruna rastlamadık. Oyuna ilk girdiğimiz andan itibaren akıcı bir şekilde oynamayı başardık. Bu noktada kırabileceğimiz tek puan geçişlerin biraz yavaş olması ve ara yüzün sade dizayn edilmemesi üzerine olabilir.

Optimizasyon puanımız: 95/100

Fiyat

Honey, I Joined A Cult incelemesi için son kriterimiz ise fiyat değerlendirmesi üzerine olacak. Ülkemizdeki döviz durumları sonrasında yükselen fiyat politikasına aldırış etmeden fiyatında büyük değişikliklere gitmeyen yapımcı ve yayıncı firmaya teşekkür ederiz. Oyun 12.07.23 tarihi itibariyle 165₺ bir değere sahip. Bu yüzden birçok insanın rahatlıkla satın alabileceğini düşünüyoruz.

Fiyat puanımız: 85/100

Genel olarak Honey, I Joined A Cult incelemesi için sona geldik. Eğer farklı bir tat bırakacak oyun arıyorsanız bu oyuna bir şans vermeniz gerektiğini düşünüyoruz. Üstelik simülasyon oyunları ile aranız iyiyse hiç kaçırmayın deriz.

[saswp-reviews]

8.3Oynanır!
Grafikler
9
Sesler
8.5
Oynanış
9.5
Fiyat
6.5
Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

1 Yorum
  • imPrecieux
    22:55'de 29/07/2023

    Visitor Rating: 5 Stars

    Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir