Oyun İncelemeleri

Nebuchadnezzar Oyun İncelemesi

Nebuchadnezzar

Nepos Games tarafından Steam platformu üzerinden satışa sunulan Nebuchadnezzar, “Steam Şubat Ayı En Çok Satanları” listesine girerek büyük bir çıkış yakalamayı başardı. Yapılan kullanıcı incelemelerinde de çoğunlukla olumlu yorum alan oyun bu başarıyı neye borçlu? Nebuchadnezzar oyun incelemesi ile sizler de oyun hakkında birçok bilgiye sahip olacaksınız.

Nebuchadnezzar Oyun İncelemesi: Hikayesi ve İçeriği

Oyunumuz ismini Babil İmparatoru Kurucusu 2. Nebuchadnezzar’dan almaktadır. MÖ 605-MÖ 562 yılları arasında hüküm süren imparator, ülkenin sınırlarını da Suriye’den Mısır’a kadar genişletmiştir. Savaş bilgeliğinin yanında birçok tarihi binanın yapımında rol oynayan imparator, tapınaklar, yollar ve sulama kanallarının yanı sıra eşi Amytis için Babil Asma Bahçeleri’ni yaptırmıştır.

Oyun içeriğine baktığımız zaman da üst paragrafta bahsettiğimiz tarihi olaylardan esinlendiğini görmekteyiz. Mezopotamya bölgesinde bulunan haritalarda sahip olduğumuz kaynakları en verimli şekilde kullanarak şehrimizi genişletmeye ve başka şehirlerle ticaret yaparak ekonomimizi idare etmeye çalışmaktayız. İstersek hikâye modu üzerinden oyunun bizlere vermiş olduğu görevleri yaparak ilerleyebilmekte, ya da sandbox modu ile görevlere takılmadan tamamen kendi isteğimiz doğrultusunda şehrimizi kurabilmekteyiz. Steam atölye desteği sayesinde de başka oyuncuların yapmış olduğu modları kendi oyunumuza ekleyebilmekteyiz.

Nebuchadnezzar Oyun İçi Görüntü
Nebuchadnezzar Oyun İçi Görsel

Oynanış

Oynanışa geldiğimizde ise temel olarak üretim ve tedarik zincirlerini koordine bir şekilde çalıştırmayı hedeflemekteyiz. Hammadde çıkarım alanları ve üretim bölgeleri arasında kurduğumuz yollar bu sebepten dolayı büyük önem arz etmekte. Binaları dikkatlice yerleştirerek stok kontrolünü düzenli olarak gerçekleştirmemiz gerekli. Eğer hikâye modu içerisinde oynuyor isek, firavunun bizlere verdiği görevler seviye seviye zorlaşacağı için ilk yerleşimimizi doğru yapmak bizlere büyük avantaj sağlamakta. Özellikle şehir kurma ve strateji tabanlı oyunları seven oyuncuların hoşlarına gidebilecek bu tür zorluklar oynanışı daha da güzelleştirerek kendimizi oyuna kaptırmamıza olanak sağlamakta.

Nebuchadnezzar Oyun İçi Resim
Nebuchadnezzar Oyun İçi Resim

Sistem Gereksinimleri ve Fiyatı

Görsel olarak baktığımızda düşük olarak nitelendirebileceğimiz bir tema bizleri karşılamakta. Oyun içerisindeki animasyonlar ve kullanıcı arayüzünün bir nebze yetersiz kaldığı genel olarak belirtilmekte. Fakat bu durum sizi yanıltmasın. Görsellerden de görebileceğiniz gibi eski antik mısır dönemine ait yapılar gayet hoş gözükmekte ve bizleri zamanda geriye götürmekte. Neredeyse 1 GB’dan bile az oyun dosyaları ile bu görselleri yakalanması bile oyunu daha cazip hale getirmekte.

Windows 7 ve üstünü destekleyen Nebuchadnezzar, minimum 2GB Ram önermekte ve düşük segment diyebileceğimiz sistemlerde bile rahatlıkla çalışmakta.

Fiyatına baktığımızda ise 33 Türk Lirası ile Steam’de oyuncular ile buluşmakta.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir