Oyun Haberleri

Euro Truck Simulator 2 Iberia DLC Ne Zaman Çıkıyor, Neler İçeriyor?

Euro Truck Simulator 2 Iberia DLC

SCS Softare tarafından yayınlanan ve geliştirilen, Euro Truck Simulator 2 oyununa yepyeni bir DLC daha geliyor. Aralık 2019’da çıkardığı Road to Black Sea DLC’si ile Türkiye’nin Edirne, Tekirdağ ve İstanbul şehirlerini ekleyerek Türk oyuncuları sevindiren Euro Truck Simulator 2, gene aynı dönem içerisinde duyurulan Iberia DLC’sini 2021 Nisan ayı içerisinde oyuncular ile buluşmaya hazırlanıyor. Ülkemizde de sevilen ve çokça oynanan Euro Truck, sahip olduğu DLC’lere bir yenisini daha ekleyerek DLC sayısını da yetmiş dört (74)’e çıkartmış oluyor.

Euro Truck Simulator 2 Iberia DLC görseli

2021 yılının Nisan ayı içerisinde çıkması beklenen DLC, içerisinde Portekiz ve İspanya’yı bulundurmakta. İber yarımadasında bulunan bu ülkelerin özellikle tarihi güzellikleri ve aktif ticaret limanları, Iberia DLC’sini öne çıkarmada büyük rol oynamakta. Yapımcıların açıklamalarına göre bu DLC sayesinde İber yarımadasının güzelliklerini keşfederken yarımadadaki aktif ticaret merkezlerini de gerçekliğe çok yakın bir şekilde gözlemleme imkânımız olacak.

Iberia DLC başka neler içeriyor?

Euro Truck 2 Iberia DLC haritası
Iberia DLC’sinin getirdiği bölgeler

Iberia DLC’si ile tüm oyunu kapsayan yeni bir ışıklandırma sisteminin de ekleneceği yapımcılar tarafından duyuruldu. Videolardan ve değişim günlüklerinden edindiğimiz bilgilere göre yeni eklenecek aktif ışık sistemi sayesinde oyun içerisindeki ışıklandırmaların geliştirilecek ve bu geliştirme sadece kullandığımız tırların ışıkları ile kalmayıp oyun içerisinde bulunan tüm ışıklandırmaları etkileyecek. Bu sayede daha gerçekçi bir deneyim yaşatmayı hedefleyen yapımcılar, 1.40 sürüm güncellemesi ile değişiklikleri uygulamayı hedeflemekte. Işık güncellemesi için sadece oyuna sahip olmak yeterli olacak. DLC’ye ek olarak Portekiz ve İspanya boya paketi de oyuncular ile buluşacak.

Iberia DLC’si ile gelen, oyun içerisinde erişebileceğimiz bazı büyük şehirlere bakacak olursak; Barcelona, Bilbao, València, Villarreal ,Zaragoza, Córdoba, Granada, León, Madrid, Málaga gibi büyük şehirleri sıralayabiliriz.

Iberia DLC görseli

Son olarak 2021 Şubat ayının başında Steam’a eklenen altı (6) yeni başarım da yine Iberia DLC’si ile kazanılabilecek.

Henüz kesin bir tarih açıklanmamış olsa da DLC’nin Nisan aynın ortalarında oynanışa açılacağı düşünülmekte. Fiyat olarak 25€ gibi bir miktar karşımıza çıkmakta fakat daha önce çıkan harita genişlemesi DLC’lerinin Türkiye Steam fiyatlarına baktığımızda bu DLC için de yaklaşık 40-60 Türk lirası arasında bir fiyat ortaya çıkmakta.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir