Oyun Rehberleri

Euro Truck Simulator 2 Başlangıç Rehberi

Euro Truck Simulator 2 Başlangıç Rehberi

Şimdiye kadar piyasaya çıkmış en iyi tır sürme simülasyon oyunu ETS 2 dünya çapında çok fazla oyuncu tarafından sevilerek oynanıyor. Oyunu arkadaşlarınızla birlikte multiplayer olarak veya tek başınıza oynayabiliyorsunuz. Daha öncesinde oyunu deneyimleme fırsatınız olmadıysa Euro Truck Simulator 2 başlangıç rehberi sayesinde oyundaki ilk zamanınızı verimli hale getirebilirsiniz.

Euro Truck Simulator 2 Başlangıç Rehberi

ETS 2 hakkında hiç bir bilginiz yoksa kısaca oyun hakkında bilgi verelim. Euro Truck Simulator 2, bir noktadan aldığınız yükü başka bir noktaya taşıdığınız tır sürme simulasyonudur. Oyunda süreceğiniz tırlar, gerçek hayattaki tırların birebir modellenmiş halleridir. Bu da oyunu çok daha gerçekçi hale getiriyor. Bütün sürüş dinamikleri tırına koyduğunuz yüke göre değişkenlik göstermektedir. Kazandığınız paralarla tırınızı geliştirebilir, kendi şirketinize yeni tırlar ve çalışanlar alabilirsiniz. İşte Euro Truck Simulator 2 başlangıç rehberi ile birlikte sunduğumuz öneriler:

Trafik Kurallarına Uyun

ets 2 baslangic rehberi trafik kurallari

ETS 2 simülasyon oyunu olduğu için oyunu gerçekçi bir şekilde oynamak istiyorsaznız trafik kurallarına uygun hareket edin. Oyun ayarlarından cezaları kapatmadan oynadığınız zaman çok daha eğlenceli olacaktır. Ancak bütün kurallara uygun şekilde hareket edecekseniz aşırı dikkatli olmanız gerekiyor. Eğer çok fazla trafik cezası yerseniz yükünüzü teslim ettiğiniz zaman çok az para kazanacaksınız. Dilerseniz ETS 2 hız sınırı nasıl kaldırılır? içeriğimizden hız limitini kaldırmanın yollarını öğrenebilirsiniz.

Karakter Yeteneklerini Dikkatli Dağıtın

ets 2 yetenekler

Oyunda tercih ettiğiniz şoförün kendine has yetenekleri mevcut. Her seviye atladığınızda yeteneklerinizi geliştirerek çok daha fazla gelir elde edebilirsiniz. Bu yetenekler arasında uzun yol, yanıcı madde, kırılgan malzeme ve verimlilik bulunmaktadır. Eğer uzun yol yeteneğini geliştirirseniz şirketlerin vereceği yükleri çok daha uzaklara taşıyarak daha fazla gelir elde edebilirsiniz.

Ekonomik Sürüş Yeteneğini Geliştirmeyin

ets 2 ekonomik surus

Euro Truck Simulator 2 başlangıç rehberinde değineceğimiz başka bir nokta ekonomik sürüş yeteneği olacaktır. Bu yeteneği geliştirmenizi tavsiye etmiyoruz. Oyunun ilk evresinde kendi tırınızı almak için şirketlerin verdiği tırları kullanacaksınız. Şirket tırlarındaki benzin miktarı o yükü teslim etmek için yeterli oluyor. O nedenle erken aşamada bu yeteneği geliştirmenize gerek yok. Kendi tırınızı aldıktan sonra bir müddet daha bu yeteneği geliştirmeden devam edebilirsiniz.

Oyundaki Tuşları Öğrenin

Bu bir simülasyon oyunu olduğu için her şey çok gerçekçi dizayn edilmiş. Süreceğiniz tırların neredeyse bütün fonksiyonları için klavyede atanmış tuşları bulunuyor. Bütün bunları oynadıkça öğreniyorsunuz ancak ilk başta hangi tuşun neyi çalıştırdığını öğrenmek için oyun ayarlarından tuş atamalarını kontrol edebilirsiniz. Böylece ani bir durumda kullanmanız gereken tuşları kolayca öğrenebilirsiniz.

Kredileri Düzgün Kullanın

ets 2 kredi sistemi

Çoğu oyuncu oyunun en başta verdiği krediyi çekip onu ödeyemiyor. Oyunun erken aşamalarında öğretici sayesinde size bir miktar kredi veriliyor. Bu krediyi kendi tırınızı almak için veya şirketinizi büyütmek için kullanabilirsiniz. Krediyi aldıktan sonra düzenli ödemeler yapacağınız dönemler olacaktır. O dönemlerde kasanızda para olmasına dikkat edin.

Tehlikeli Yükleri Taşırken Dikkat Edin

ets 2 tehlikeli yukler

Tehlikeli yükleri taşımak eğlenceli olsa da bir açıdan da oldukça zordur. Bu yükler çok kırılgan veya patlayıcı olduğu için en ufak bir çarpma veya savrulmada hemen hasar alabiliyorlar. Bu yüzden erken aşamalarda tehlikeli yükleri taşımanızı tavsiye etmiyoruz. Oyunun sürüş mekaniklerine alıştıktan sonra bu tarz tehlikeli yükleri almanız çok daha yararlı olacaktır.

Euro Truck Simulator 2 başlangıç rehberi içerisinde dikkat etmeniz gerekenlere değindik. Umuyoruz ki anlattıklarımızı faydalı bulmuşsunuzdur. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Keyifli sürüşler dileriz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir