Oyun Rehberleri

ETS 2 Türkçe Radyo Kanalları ve Kendi Radyonuzu Oluşturma Rehberi 2024

ETS 2 Türkçe Radyo Kanalları Güncel!

Euro Truck Simulator 2 halen daha çok fazla oyuncu tarafından oynanıyor. Oyundaki en iyi özelliklerden bir tanesi ise radyolardır. Türk oyuncuların bir çoğu ETS 2 Türkçe radyo kanalları ile yolculuklarını sürdürüyorlar. Oyunun kendi dosyaları arasında Türk radyoları olmasa da sizlere anlatacağımız yöntemi kullanarak Türkçe radyoları oyuna ekleyebilirsiniz.

ETS 2 Türkçe Radyo Kanalları Nasıl Kurulur?

Gerçek hayatta TIR sürme deneyimini oyunculara sunan ETS 2 özellikle Türk oyuncuların gözdesi diyebiliriz. Türk oyuncular arkadaşlarıyla birlikte 5-10 kişilik konvoylar oluşturup yüklerini bir yerden başka bir yere taşıyorlar.

Bunu yaparken arka planda çaldıkları müzikler onların yol eğlencesi oluyor. Fakat Euro Truck Simulator 2 radyolarını güncellediğiniz zaman yabancı radyolar çıkıyor.

Tır yolculuklarının olmazsa olmazı arabesk şarkıları dinlemek isteyenler ise YouTube veya Spotify üzerinden bu parçaları oynatabiliyor. Bilgisayarı çok iyi olmayan oyuncular ise bunu yaparken FPS kayıpları yaşayabiliyor.

Euro Truck Simulator 2 ile birlikte internet tarayıcısı açıldığı zaman oyunu çoklu oyuncu olarak oynamak aşırı zorlanıyordu. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak oyundaki radyoları Türkçe olanlarıyla değiştirebilirsiniz.

Euro Truck Simulator 2 Türkçe Radyo İndir

 • İlk olarak yukarıdaki download butonuna basarak Türkçe radyoların olduğu dosyayı bilgisayarınıza indirin.
 • İndirdiğiniz sıkıştırılmış klasör içerisindeki dosyayı “Belgelerim\Euro Truck Simulator 2” içerisine kopyalayın. Dosya değiştirilsin mi sorusuna evet dedikten sonra oyunu çalıştırın.
 • Oyun ara yüzünde alt kısımdan Radyo butonuna tıklayın. Radyolar sekmesine geçip Türkçe radyoları tek tek favoriye ekleyin. Bunu yaptıktan sonra Türkçe radyoları dinleyebileceksiniz. Radyoları favoriye aldığınız zaman oyun içerisinde kısayol tuşuyla radyolar arası kolayca geçiş yapabilirsiniz.
 • ATS Türkçe radyo kanalları için işlem yapmak istiyorsanız aynı işlemleri American Truck Simulator dosyasında uygulayabilirsiniz.

American Truck Simulator İçin;

https://s6.dosya.tc/server19/y4cns8/ats-turkce-radio.zip.html

ETS 2 Türkçe Radyo Nasıl Oluşturulur?

Aşağıda belirtilen yöntemleri kullanarak hızlıca kendi ETS 2 Türkçe radyo kanalları listenizi oluşturabilirsiniz.

 • Öncelikle radiotrucker.com/tr/ adresine giriş yapın. Daha sonrasında sağ üstte bulunan “Giriş” butonuna tıklayın ve o sayfadan kaydınızı oluşturun.
 • Üye kaydını oluşturup siteye giriş yaptıktan sonra “Listelerim” kısmından yeni liste oluşturun. Listenin adını istediğiniz şekilde koyabilirsiniz.
 • Sonrasında “Radyolar” sekmesine giriş yapın ve filtreleme ile Türkiye radyolarını seçin.
 • Beğendiğiniz radyo kanallarını listeye ekleyin. Listenizi tamamladıktan sonra üstte bulunan üyelik alanından “Listelerim” kısmına girin ve listeyi indir seçeneğine basın.
 • ETS 2 Türkçe radyo seçeneğini işaretleyin ve dosyayı indirin. Dosyayı indirdikten sonra bir üst başlıkta bulunan adımları uygulayarak oyuna radyoyu ekleyin.

Sonuç

Eğer ETS 2 Türkçe radyo kanalları kurulumu esnasında bir sorunla karşılaşırsanız yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Oyundaki tırları satın alabileceğiniz bütün galeri konumlarına göz atman için oyuncukonseyi.com/euro-truck-simulator-2-tir-galerileri/ bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Ücretsiz Metaverse Oyunları
Oyun Rehberleri

Ücretsiz Metaverse Oyunları

Birçok insanın Metaverse adı altında tanıştığı oyunlar 2022 senesinde oldukça popülerdi. Oynaması ücretsiz Metaverse oyunları piyasaya çıktığında ön yargıyla yaklaşılmış olsa da şuanda çok fazla oyuncu tarafından oynanıyorlar. Daha öncesinde
8 Yorum
 • dolapdereli sabri
  dolapdereli sabri
  00:12'de 18/02/2024

  indirdim ama çalmıyor üstad ne yapalım hangi moda göre

  Reply
 • Onur
  Onur
  18:57'de 21/06/2023

  Son gelen Güncelleme İle Birlikte Yayınların Hiç Biri Çalmıyor Üstad

  Reply
  • Hasancan
   Hasancan
   21:16'de 21/06/2023

   Şuanda listelerde güncelleme yapıyoruz. En yakın zamanda güncel ETS 2 Türkçe radyo listesi oluşturacağız.

   Reply
 • Emin Gedik
  Emin Gedik
  19:21'de 25/09/2022

  Bir türlü radyo ayarlarını yapamıyordum türkçe radyo kanalları yükleyemiyodum sizler sayesinde öğrendim saolun

  Reply
 • ayaz efe
  ayaz efe
  04:43'de 15/06/2022

  dosyanın 3 saattir yüklenmesini bekliyorum

  Reply
 • Musa
  Musa
  11:08'de 05/05/2022

  Selamun aleyküm usta, radyo kanallarının bir çoğu aktif durumda, ama aralarında açılmayan veyahut kapanmış radyo kanalları var, güncel olarak Türkiye’de ki radyo kanallarını güncel olarak ekleyip tekrardan sitenizde paylaşma imkanınız var mı? yada bizim kendi radyomuzu oluşturma gibi bir imkanımız, nasıl yapabiliriz, detaylı şekilde bilgi verirsen sevinirim

  Reply
 • Erdem
  Erdem
  14:21'de 22/04/2022

  Sorunsuz çalışıyor. Teşekkürler.

  Reply
  • Hasancan
   Hasancan
   20:40'de 22/04/2022

   Teşekkürler, keyifli oyunlar dileriz 🙂

   Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir