Battlefield 2042 Başlangıç Rehberi

BF2042 Başlangıç Rehberi

Serinin en son çıkan oyunu olan Battlefield 2042 birçok farklı yenilik ve değişiklikler ile oyuncuların karşısına çıktı. Serinin eski oyuncuları oyunun yenilenen tüm özelliklerini deneyerek en iyi olanlarını bulmak için oldukça uzun vakit harcıyor. Yeni başlayan oyuncular ise zaten oyun hakkında bilgi sahibi olmadıkları için öğrenme süreci oldukça uzun olabiliyor. Sizler için derlediğimiz Battlefield 2042 başlangıç rehberi içerisinde yer alan tavsiyelerle deneyerek öğrenme sürecini atlayacağız ve sizler bir an önce oyundaki savaşların içerisine dalabileceksiniz.

Battlefield 2042 Başlangıç Rehberi

Oyun içerisinde yer alan Specialist karakterlerden başlangıç aşamasında önerimiz “Angel” isimli karakter olacaktır. Başlangıç için oldukça basit bir oynanışa sahip. Takım arkadaşlarınıza ya da kendinize verebileceğiniz zırh ve mühimmat desteğiniz bulunuyor. Başka bir oyuncuyla olan savaşınızdan sonra bu destekleri kullanabilir ve sonraki savaşınız için toparlanabilirsiniz. Ayrıca oyunda yaralanan tüm takım arkadaşlarınızı savaşa geri döndürebilirsiniz. Bu işlem yanında size 20 zırh puanı da kazandırıyor. Karakterle ayrıca takımınızın ya da kendinizin faydalanabileceği bir ikmal paketi de çağırabiliyorsunuz. Paket içerisinde mühimmat ve araçlar bulunmakta. Takımınıza yapacağınız tüm bu yardımlarla hızlı deneyim puanı ve seviye kazanabilirsiniz.

Silahlar konusuna gelecek olursak başlangıç aşaması için “M5A3” savaş tüfeğini, “PBX-45” hafif makineli tüfeğini ve “SWS-10” keskin nişancı tüfeğini kullanabilirsiniz. Henüz oyunda hiçbir ek parçanın kilidini açmadığınız aşama için oldukça güzel silahlardır ve ileride kilidini açarak koyabileceğiniz ek parçalarla sizi oyunun ileri safhalarına kadar götürebilirler. Oyunda Rank 18 seviyesine ulaştığınızda oyundaki ek parça eklenmeden kullanılabilecek en iyi silahlardan olan “PP-29” silahının kilidini açacaksınız. Ek parçaların kilidini açıncaya kadar bu silah sizlere birçok savaşı kazandıracaktır.

Oyunda en hızlı Rank yükseltebileceğiniz mod seçeneği ise “Hazard Zone” olacaktır. Güzel bir ekiple kazandığınız 15 dakikalık maç başına 20 bin ile 35 bin arası deneyim kazanabilirsiniz. Ancak mod biraz daha ağır ilerlediğinden öldürme sayılarınız düşük olacak ve ek parça kilitlerini açma konusunda yavaşlayacaksınız. Oyunda ayrıca hızlıca deneyim puanı kazanmak için “Casper’s Drone” aygıtınızı kullanabilirsiniz. Recon isimli Specialist karakterin özelliği olan bu aygıtla savaş bölgesindeki düşmanları saptayarak kolayca deneyim puanı ve asist kazanabilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız Battlefield 2042 başlangıç rehberi içerisindeki tavsiyeleri uygulayarak siz de diğer oyunculara kolayca yetişerek öldürme sayılarınızı yükseltebilirsiniz.