Oyun İncelemeleri

Hotel Renovator İncelemesi

Hotel Renovator İncelemesi

Two Horizons tarafından geliştirilen Hotel Renovator hayallerinizdeki oteli tasarlamanız için oldukça güzel bir fırsat sunuyor! Simülasyon, macera ve tasarım kategorisine giren Hotel Renovator için sizlere güzel ve detaylı bir inceleme hazırladık! Bu incelemeyi yazarken oldukça eğlendiğimizi ve oyunun bu türde boşluğu kesinlikle doldurduğunu önden söylememiz uygun olacaktır.

Arayüz

hotel renovator arayuz

Oyuna ilk girdiğimizde oldukça güzel bir arayüz ile karşılaşıyoruz. Açıkçası bu tarz oyunlarda genelde arayüz geçiştirme yapılır. Fakat Hotel Renovator için bu durum geçerli değil. Oldukça tatlı grafiklerle animasyonlu, hoş ve anlaşılması kolay bir arayüz yapılmış. Bu konuda yapımcıları ekstra tebrik etmek gerekiyor.

Hikaye/Sandbox

Oyunun hikaye modunda 4 farklı asistan karakter seçebiliyoruz. Bunlar Sandra, Max, Yumiko ve BB101. Hikaye moduna başladığımız zaman eski bir oteli devralıyoruz. Bu oteli yeniden güzel bir hale getirmek en büyük görevimiz. Restorasyon ve tasarımını yeniden yaparak otelimizde bulunan odaları tek tek düzenliyor ve en güzel hale getirmeye çalışıyoruz.

Aynı zamanda oyunu öğrenmek içinde hikaye modu ile başlamak en güzeli olacaktır. Çünkü Hotel Renovator Sandbox desteği ile beraber çıkış yaptı. Yani dilediğiniz zaman hikaye dışında direkt yönetimsi olarak oyunu oynayabilirsiniz.

Grafikler/Optimizasyon

Oyunda grafikler oldukça güzel. Renk paletleri gayet iyi seçilmiş. Zaten bir odaya dekorasyon yaparken grafiklerin ne kadar iyi olduğunu fark etmemiz çok kısa sürüyor. Dekorasyon kategorisinde bulunan bir oyun içinde grafiklerin bu denli güzel olması büyük artılardan bir tanesi. Sistem olarak günümüz şartlarında çok iyi bir sistem istemeyen oyun bu konuda sizi tatmin etmeyi başaracaktır.

hotel renovator grafik ve optimizasyon

Bir diğer yandan optimizasyon konusuna değinmek gerekiyor. Two Horizons bu konuda da çok iyi iş başarmış. Oyunu test ettiğimiz saatlerde tek bir takılma bile yaşamadık. Son zamanlarda çıkan oyunların optimizasyon konusunda ne kadar rezalet olduğunu gördükten sonra Hotel Renovator bu konuda da ekstra tebrik edilmelidir. Çünkü oldukça akıcı bir optimizasyon ile oyunu oynamak aldığımız keyfi kat be kat arttırır.

Türkçe Dil Desteği

Bildiğiniz gibi “Konsey” olarak Türkçe dil desteği konusunda her zaman taraflı yaklaşıyoruz. 2023 yılındayız ve topluluklar bile ücretsiz çeviri katkısı yapabilirken halen oyunlarda Türkçe dil desteğinin olmamasını anlayamıyorum. Hotel Renovator içinde bu durum geçerli. Oyunda onlarca dil desteği varken bu diller arasında kendi dilimizi görememek üzücü oldu. Umuyoruz ki yakın zamanda eklenir. Özellikle bu tarz genç oyunculara hitap eden oyunlarda dil desteğinin önemli olduğunu görmemek mümkün değil. Yakın zaman önce çıkış yapan oyundan ricamız mutlaka Türkçe dil desteğinin gelmesi yönünde olacak.

Türkiye Fiyatı

Two Horizons tarafından geliştirilen ve Focus Entertainment tarafından yayımlanan #hotelrenovator ülkemizde Steam üzerinden 325,00 ₺ fiyatında satılmakta. Türkiye’ye özel bir fiyat yapılandırması olduğunu düşünmediğimiz oyun çıktıktan kısa süre sonra indirime girdi. Yani bütçenize fazla geliyorsa indirim dönemlerini bekleyerek satın alabilirsiniz. Fakat türünün hayranları için gerçekten oldukça güzel bir oyun olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Hotel Renovator Alınır Mı?

hotel renovator alinir mi

Eğer bu tür oyunları seviyorsanız oyunu satın almanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü Hotel Renovator grafikler, optimizasyon ve birçok konuda gerçekten başarılı bir yapım olmuş! Benzer yapımların ne kadar kalitesiz ve geçiştirme olduğunu hepimiz kısa süre önce gördük. 2022 yılında çıkan Magnate bunun en büyük örneği.

Satın almanızı tavsiye ettiğimiz Hotel Renovator için genel puanımız 85/100 oldu. 15 puanın büyük bir kısmını Türkçe dil desteği henüz bulunmadığı için kırdık. Yinelemek gerekirse büyük bir oyun kitlesi olan ülkemiz için artık her oyun dil desteği bulundurmalı diye düşünüyoruz. Diğer oyunlar için hazırladığımız oyun incelemeleri yazılarımıza ilgili kategoriden ulaşabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir