Trader Life Simulator 2 İncelemesi

Trader Life Simulator 2 İncelemesi

Trader Life Simulator 2 oyunu 2022 yılında piyasaya çıkan bir oyundur. İlk oyunun devamı niteliğinde olmasa bile aynı şeylerin yapıldığı ve bazı ekstra şeylerin eklendiği bir sürüm olarak karşımıza çıkan oyunun incelemesi için bazı detaylar hazırladık.

Trader Life Simulator 2 için yaptığımız incelemede bundan sonrasını kişisel yorumlarım ile devam ettireceğim. Çünkü ilk oyunu bitirmiş biri olarak bazı iyi veya kötü eleştirilerim olacak.

Trader Life Simulator 2 Nasıl Bir Oyun?

Trader Life Simulator 2 için genel olarak bir market işletme oyunu diyebiliriz. Kendinize ait marketiniz var ve buraya ürün satın alıp marketi genişletmeye çalışıyorsunuz. Bunu yaparken marketinizi düzenli tutmanız gerekiyor. Ancak oyunda tek yaptığınız şey marketinizi genişletmek değildir. Kazandığınız paraları kendi evinizi dekore etmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca oyunun başında size verilen aracı büyütmek için de para harcayabilirsiniz.

trader life simulator 2 nasil bir oyun

Tüm bunlara ek olarak ilk oyunla kıyasladığımız zaman çok büyük farklar görememek üzücü oldu. İlk oyunu severek oynayan biri olarak açıkçası ikinci oyun çok dikkatimi çekti diyemem. Bu yüzden beklentilerimin çok altında kaldı. Keşke ikinci oyunu yapmak yerine ilk oyunu daha fazla geliştirselerdi. Elbette birçok yenilik mevcut fakat dediğim gibi 2. oyun olması yerine bu yenilikler ilk oyuna eklenebilirdi.

Grafikler / Optimizasyon

İlk oyuna göre göz yormayan renklerin kullanılması beni grafikler konusunda heyecanlandırdı. Çok büyük bir gelişme olduğunu söylemek mümkün değil. Fakat oyunda kullanılan grafikler zaten belli bir kalitenin üzerinde olduğu zaman bu durumdan puan kırmak doğru olmaz. Bildiğiniz üzere “Konsey” içerisinde değerlendirme yaparken oyunun grafikleriyle optimizasyonunu karşılaştırırız.

trader life simulator 2 grafikler

Optimizasyon konusunda test ettiğim süre içerisinde tek bir takılma veya fps düşüşü bile yaşamadım. Bu yüzden hem grafikler hem optimizasyon için puanımı yüksek tutacağım.

8/10

Arayüz / Sesler

Oyunlarda fazlasıyla önem verdiğim diğer unsurlardan bir tanesi arayüz tasarımı ve kullanım kolaylığıdır. Oyuna ilk girdiğimde ilk oyuna göre karşılaştığım arayüz beni fazlasıyla şaşırttı. Hiç beklemediğim bu yenilik hoşuma gitti. Arayüz konusunda puanımı çok yüksek tutarken ses konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

Bu tarz sürekli emek verdiğiniz oyunlarda insanları konsantre tutabilmek için daha iyi oyun sesleri ve müzikleri kullanılması gerektiğini düşünüyorum. Bu yüzden arayüzde ne kadar memnun olduysam sesler konusunda hiç memnun kaldığımı söyleyemem.

7/10

Türkçe Dil Desteği / Fiyat

“Konsey” olarak Türkçe dil seçeneği bulunan oyunları ne kadar çok sevdiğimizi bilirsiniz. Oyunun A+ veya AAA olması hiç önemli değil. Basit bir Indie yapım bile olsa 2023 yılında mutlaka Türkçe dil desteği kullanılması gerektiğini düşünüyorum. Bu yüzden maalesef sadece İngilizce seçeneğine sahip bu oyun beni dil desteği konusunda çok üzdü.

Fiyat konusunda ise Steam’de artan Türkiye kurları sebebiyle birçok oyun yükseliş yaşadı. Ben açıkçası bu tarz oyunlarda fiyatların makul seviyede tutulursa büyük satışlar yapılacağını düşünenlerdenim. 190 ₺ Türkiye fiyatı olan bu oyunu sadece türünün hayranları tercih edecektir. Yeni kesimlere hitap etmek için bu fiyatlar kesinlikle iyi değil. Fiyat ve Türkçe dil desteği konusunda puanlama yapmıyorum. Belki ileride bu durumlar için güncellemeler gelecektir.

Trader Life Simulator 2 Steam Sayfası: https://store.steampowered.com/app/2231740/TRADER_LIFE_SIMULATOR_2/

Özetlemek gerekirse son yapmadığım puanlama harici genel puanımı 7/10 olarak veriyorum. Trader Life Simulator 2 oyunu için umuyorum ki yeni güncellemeler gelir. Oyunun 3. sürümü yerine büyük güncellemeler almaya devam eder. Açıkçası ilk oyunu saatlerce oynayan biri olarak 2.oyun yerine büyük güncellemeler beklerdim. Diğer oyunlar için hazırladığımız inceleme yazılarına oyun incelemeleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Kaydır Gelsin!

Forza Horizon 5 Eliminatör Rehberi

Forza Horizon 5 Eliminatör Rehberi

Forza Horizon 5 çıkar yapar yapmaz oyuncuların büyük bir ilgisiyle karşılaştı. Oyundaki grafikler ve içerikleri oyunun çok fazla oyuncu tarafından oynanmasına yardımcı oldu. Özellikle eliminatör etinkinliği herkes tarafından çok sevildi.
New World Eşya Bonusu Değiştirme Rehberi

New World Eşya Bonusu Değiştirme Rehberi

New World, silahlara birlikte gelen bonuslar sayesinde oyunculara bir çok imkan sunuyor. Fakat bazı eşyalara gelen bonuslar oyuncuların kullandıkları silahlar ile uyumsuz olabiliyor. Böyle bir durumda eşyadaki bonusu değiştirerek onu
HOI 4 Hileleri

HOI 4 Hileleri (Güncel Şifreler) 2023

Paradox Interactive tarafından sunulan ve firmanın en sevilen strateji oyunlarından bir tanesi olan HOI 4 hileleri nelerdir? Hearts Of Iron 4 hayatımıza girdiğinden beri strateji anlamında birçok kalıbı değiştirmeyi başarmış
Overwatch 2 Yenilikleri

Overwatch 2 Yenilikleri Nelerdir?

Blizzard tarafından geliştirilen Overwatch 2 çıkmadan önce yeni oyunda oyuncuları nelerin beklediği konusunda bilgilendirmek istedik. Yazımızda yer vereceğimiz Overwatch 2 yenilikleri çoğu oyuncunun ilgisini çekecektir. Overwatch'ın kapanması oyuncuların bir kısmını
Ghost Recon Frontline Duyuruldu!

Ghost Recon Frontline Duyuruldu!

Ücretsiz Battle Royale oyunu olarak piyasaya çıkacak Ghost Recon Frontline duyuruldu. Piyasada hali hazırda bir çok Battle Royale oyunu bulunuyor. Bunların arasına oynaması ücretsiz olarak katılacak Ghost Recon Frontline içeriği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir