Oyun Rehberleri

Valheim Tuzak Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?

Valheim Tuzak Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?

Geçtiğimiz sene oyun dünyasında yerini alan Valheim, halen daha erken erişim sürecinde bulunuyor. Erken erişim sürecini çok iyi değerlendiren Valheim, güncellemelerle birlikte oyunculara yeni mekanikler ve içerikler sunuyor. En son yapılan güncelleme içerisinde oyuna savunmayı güçlendirecek tuzaklar eklendi. Bu rehberimizde Valheim tuzak nasıl yapılır? ve ne işe yarar? sorularıın cevaplarını bulabilirsiniz.

Valheim Tuzak Nasıl Yapılır?

Valheim’s Hammer ile üretebileceğiniz tuzak için on adet bronze nail, beş adet black metal bars ve bir adet mechanical spring toplamanız gerekiyor. Ürettiğiniz tuzakları kurabileceğiniz alan ile workbench’in mesafesi ile sınırlıdır. Workbench’in alanı içerisinde istediğiniz bir yere tuzak yerleştirebilirsiniz.

valheim tuzak nasil yapilir

Tuzağı yerleştirdikten sonra onu aktif etmeniz gerekiyor. Aksi takdirde çalışmayacaktır. Tuzak aktif edildikten sonra üzerine her ne basarsa bassın (tuzağı üreten de dahil) hasar verecektir. Bu nedenle tuzak koyduğunuz yerlere ekstra dikkat etmenizi öneriyoruz.

Valheim Tuzak Sistemi Ne İşe Yarar?

Oyuna eklenen tuzakları çevredeki vahşi hayvanlardan ve yaratıklardan korunmak için kullanabilirsiniz. Aynı zamanda onlarla savaşırken kendinize özel stratejiler de geliştirebilirsiniz. Tuzaklar uprgade edilememektedir ve tuzağa yakalananlara 100 fiziksel hasar verir ve 30 yapısal hasar alır. Tuzağı tekrardan aktifleştirerek kullanmaya devam edebilirsiniz. Tuzağa yakalanan canavar veya hayvan ölmediyse belirli bir süre boyunca yerine mıhlanarak size yaklaşamaz.

valheim tuzak ne ise yarar

Oyuncuların merak ettiği Valheim tuzak ne işe yarar? ve nasıl yapılır? sorunun yanıtlarını vermeye çalıştık. Eğer oyunda henüz daha yeniyseniz takıldığınız yerlerde kullanabileceğiniz komutlar için Valheim hile kodları ve konsol komutları içeriğimize bakabilirsiniz. Aklınıza takılan sorular varsa yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir