Battlefield 2042 Sniper Rehberi

battlefield-2042-sniper-rehberi

Battlefield 2042 oyununda önceki serilerde de olduğu gibi oldukça büyük haritalarda rakip askerlere karşı savaşıyorsunuz. Haritalar büyük olduğundan dolayı sınıflardan Sniper oynayarak rakiplerinizi sizi göremeyecekleri mesafelerden sadece bir vuruşla indirebilirsiniz. Ancak Sniper oynamanın kendine özgü zorlukları da bulunmakta.  Battlefield 2042 sniper rehberi içerisinde bu zorlukları ve bu zorlukların üstesinden nasıl geleceğinizi öğrenebilir ve rakiplerinizi uzak mesafelerden öldürme konusunda ustalaşabilirsiniz.

Battlefield 2042 Sniper Rehberi

Battlefield 2042 içerisinde iyi bir Sniper oyuncusu olmak istiyorsanız takip etmeniz gereken 3 temel kural bulunmakta. Bu kurallar ise şu şekilde;

  • İlk kural olarak atış yapmıyorsanız kesinlikle sürekli olarak hareket etmelisiniz. Bu oyunda hiçbir zaman durmanız gerekmiyor. Bir pozisyondayken sağ ve sola hareket etme alışkanlığı kazanın, bir daire çizmeniz daha iyi olacaktır, hatta mermi doldururken zıplayabilir ve kayabilirsiniz. Ancak, silahınızla atış yaparken isabet ettirebilmek için tamamen hareketsiz olmanız gerekiyor. Sniper oynarken atışlarınızın neden isabet etmediğini merak mı ediyorsunuz? Büyük ihtimalle ufak bir miktarda olsa hareket ediyor olabilirsiniz.
  • Atış yaparken kesinlikle yere yatmayın. Bu oyunu daha gerçekçi de hissettirse size hiçbir faydası yok. Öyle çevreyle kamufle olduğunuz falan da yok. Aksine dürbün ışımanız saklandığını konumu belli edeceğinden dolayı rakipleriniz için kolay bir hedef haline gelirsiniz. Yere yatmanızın mantıklı olduğu tek zaman rakiplerinizden hasar alırken siper alacağınız zamandır.
  • Son olarak rakibiniz hareket halindeyse vücutlarına, sabitlerse kafalarına nişan alın. Diğer fps oyunları kafadan vuruşları kolaylaştırmak için vuruş alanlarını büyük olarak ayarlayabiliyor. Bu şekilde rakip hareket halinde olsa da kafadan vurmak kolaylaşıyor. Ancak Battlefield o oyunlardan birisi değil. Ayrıca ping’ de işin içine girdiğinde kafadan vurmak oldukça zorlaşıyor. Bu sebeple tutarlı bir şekilde iki kez vücut bölgesine atış yapmanız az şansla kafadan vuruş tutturmanızdan daha iyidir.

Eğer rakipler sizin olduğunuz pozisyona yakın mesafeden saldırmaya geliyorsa çatışmaya girmeyin. Uzaktaki bir konumda yeniden pozisyon alın ve oradan rakiplerinizin açığa çıkmasını bekleyin. Kendinizi açığa çıkarmayın. Böylece rakipleriniz onları öldürmeniz için yerlerini size göstermiş olacaktır. Eğer yakın savaştan başka şansınız yoksa nişan almadan bir atış tutturmayı denedikten sonra ikincil silahınızı alarak yakın bir siper bulun. Buradan rakiplerinizi öldürmeyi deneyin.

Hareket eden rakiplerinizi vurmak için direkt olarak üstlerine değil koşacaklarını tahmin ettiğiniz bir mesafeye nişan almalısınız. Bu şekilde rakipleriniz direkt olarak atışınıza doğru koşarak vurulacaklar.

Pozisyon almak için ele geçirme bölgelerini rahatlıkla görebildiğiniz ya da rakiplerinizin toplandığı bölgeleri görebilen güvenli bir mesafeyi seçmelisiniz. Birkaç farklı açıdan atış yapabileceğiniz bölgeler bulmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Sniper oynamak için oyundaki en iyi Specialist karakterler, agresif bir oyun tarzı için Mackay ve defansif bir oyun tazı için Angel olacaktır. Silah olarak SWS-10 veya DXR-1 tercih edebilirsiniz. Silaha eklentilerden mevcut olan en uzun namluyu ve güçlendirilmiş mermileri seçmelisiniz.

Sizler için hazırladığımız Battlefield 2042 sniper rehberi ile siz de tüfeğinizi kuşanıp rakiplerinizi avlayabilirsiniz. Bu ve bunun gibi daha çok oyun rehberi için sitemizi istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.