Battlefield 2042 Sniper Rehberi

battlefield-2042-sniper-rehberi

Battlefield 2042 oyununda önceki serilerde de olduğu gibi oldukça büyük haritalarda rakip askerlere karşı savaşıyorsunuz. Haritalar büyük olduğundan dolayı sınıflardan Sniper oynayarak rakiplerinizi sizi göremeyecekleri mesafelerden sadece bir vuruşla indirebilirsiniz. Ancak Sniper oynamanın kendine özgü zorlukları da bulunmakta.  Battlefield 2042 sniper rehberi içerisinde bu zorlukları ve bu zorlukların üstesinden nasıl geleceğinizi öğrenebilir ve rakiplerinizi uzak mesafelerden öldürme konusunda ustalaşabilirsiniz.

Battlefield 2042 Sniper Rehberi

Battlefield 2042 içerisinde iyi bir Sniper oyuncusu olmak istiyorsanız takip etmeniz gereken 3 temel kural bulunmakta. Bu kurallar ise şu şekilde;

  • İlk kural olarak atış yapmıyorsanız kesinlikle sürekli olarak hareket etmelisiniz. Bu oyunda hiçbir zaman durmanız gerekmiyor. Bir pozisyondayken sağ ve sola hareket etme alışkanlığı kazanın, bir daire çizmeniz daha iyi olacaktır, hatta mermi doldururken zıplayabilir ve kayabilirsiniz. Ancak, silahınızla atış yaparken isabet ettirebilmek için tamamen hareketsiz olmanız gerekiyor. Sniper oynarken atışlarınızın neden isabet etmediğini merak mı ediyorsunuz? Büyük ihtimalle ufak bir miktarda olsa hareket ediyor olabilirsiniz.
  • Atış yaparken kesinlikle yere yatmayın. Bu oyunu daha gerçekçi de hissettirse size hiçbir faydası yok. Öyle çevreyle kamufle olduğunuz falan da yok. Aksine dürbün ışımanız saklandığını konumu belli edeceğinden dolayı rakipleriniz için kolay bir hedef haline gelirsiniz. Yere yatmanızın mantıklı olduğu tek zaman rakiplerinizden hasar alırken siper alacağınız zamandır.
  • Son olarak rakibiniz hareket halindeyse vücutlarına, sabitlerse kafalarına nişan alın. Diğer fps oyunları kafadan vuruşları kolaylaştırmak için vuruş alanlarını büyük olarak ayarlayabiliyor. Bu şekilde rakip hareket halinde olsa da kafadan vurmak kolaylaşıyor. Ancak Battlefield o oyunlardan birisi değil. Ayrıca ping’ de işin içine girdiğinde kafadan vurmak oldukça zorlaşıyor. Bu sebeple tutarlı bir şekilde iki kez vücut bölgesine atış yapmanız az şansla kafadan vuruş tutturmanızdan daha iyidir.

Eğer rakipler sizin olduğunuz pozisyona yakın mesafeden saldırmaya geliyorsa çatışmaya girmeyin. Uzaktaki bir konumda yeniden pozisyon alın ve oradan rakiplerinizin açığa çıkmasını bekleyin. Kendinizi açığa çıkarmayın. Böylece rakipleriniz onları öldürmeniz için yerlerini size göstermiş olacaktır. Eğer yakın savaştan başka şansınız yoksa nişan almadan bir atış tutturmayı denedikten sonra ikincil silahınızı alarak yakın bir siper bulun. Buradan rakiplerinizi öldürmeyi deneyin.

Hareket eden rakiplerinizi vurmak için direkt olarak üstlerine değil koşacaklarını tahmin ettiğiniz bir mesafeye nişan almalısınız. Bu şekilde rakipleriniz direkt olarak atışınıza doğru koşarak vurulacaklar.

Pozisyon almak için ele geçirme bölgelerini rahatlıkla görebildiğiniz ya da rakiplerinizin toplandığı bölgeleri görebilen güvenli bir mesafeyi seçmelisiniz. Birkaç farklı açıdan atış yapabileceğiniz bölgeler bulmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Sniper oynamak için oyundaki en iyi Specialist karakterler, agresif bir oyun tarzı için Mackay ve defansif bir oyun tazı için Angel olacaktır. Silah olarak SWS-10 veya DXR-1 tercih edebilirsiniz. Silaha eklentilerden mevcut olan en uzun namluyu ve güçlendirilmiş mermileri seçmelisiniz.

Sizler için hazırladığımız Battlefield 2042 sniper rehberi ile siz de tüfeğinizi kuşanıp rakiplerinizi avlayabilirsiniz. Bu ve bunun gibi daha çok oyun rehberi için sitemizi istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

FM 2024 Wonderkid Kaleciler
Oyun Rehberleri

FM 2024 Wonderkid Kaleciler

FM 2024 wonderkid kaleciler sayesinde takımlarınızı üst liglere kolaylıkla çıkartabilir, oyuncu satışlarından yüksek gelirler elde edebilir veya şampiyonluklar kovalayabilirsiniz. Football Manager 2024'ün en potansiyelli genç kaleci adaylarını bulabileceğiniz bu içerikte

Kaydır Gelsin!

Yüksek Sistem Gereksinimli Oyunlar

Yüksek Sistem Gereksinimli Oyunlar

Geride bıraktığımız 2022 senesinde birçok oyun piyasaya çıktı. Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte oyunlar artık çok daha gerçekçi grafiklere ve animasyonlara sahip oldu. Yüksek sistem gereksinimli oyunlar listesinde yer verdiğimiz oyunları
Xbox Minecraft Güncellenemedi Hatası

Xbox Minecraft Güncellenemedi Hatası Çözümü

Minecraft'ın fiyatını yüksek bulan oyuncular Xbox Game Pass aboneliği sayesinde Minecraft oyunlarını oldukça düşük fiyattan doyasıya oynayabiliyor. Oyun her ne kadar sorunsuz bir şekilde oynanabilse de yeni güncellemelerden sonra bazı
PUBG New State İkinci Alfa Testi Duyuruldu!

PUBG New State İkinci Alfa Testi Duyuruldu!

PUBG'nin yeni oyunu PUBG New State ikinci alfa testi ile oyuncularına kapıları açıyor. Google Play Store'da 20 milyonu geçen ön kayıt başvuru sayısına ulaşan oyun için yeni bir test süreci
Monster Hunter Rise En İyi Can Eşyaları

Monster Hunter Rise En İyi Can Eşyaları

Canavarlar karada kol gezerken, onları bulmak ve avlamak avcıların görevidir. Monster Hunter Rise size arkadaşlarınız ile canavarlar avlayacağınız adrenalin dolu anlar yaşatır. Tabii bu durum pervasızca canavarlara dalabileceğiniz anlamına gelmiyor.
battlefield-2042-boris-specialist-rehberi

Battlefield 2042 Boris Specialist Rehberi

Battlefield 2042 içerisinde daha önceki oyunlardan aşina olunan Engineer sınıfı daha defansif bir konuma sahip oldu. Bu sınıf sahip oldukları aygıtlarla bölgeleri korumakla ve rakiplerinin ele geçirmesini engellemekle görevli. Oyunun
Monster Hunter Rise Kaliteli Post Nasıl Bulunur?

Monster Hunter Rise Kaliteli Post Nasıl Bulunur?

Monster Hunter Rise içerisinde yüksek kaliteli post bulmak, elde etme yolunun çok az olması sebebiyle zorlayıcı bir görev olabiliyor. Özellikle birçok üretim tarifinde bu malzemeye ihtiyaç duyulduğundan sürekli olarak elde
Don't Starve Together En Gerekli Modlar

Don’t Starve Together En Gerekli Modlar

Don't Starve Together arkadaşlarla birlikte oynayabileceğiniz en iyi hayatta kalma oyunlarından biridir. Sizler için hazırladığımız Don't Starve Together en gerekli modlar listesi ile maceranızı çok daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir