Forza Horizon 5 Para Kasma Rehberi

Forza-Horizon-5-para-kasma-rehberi

Forza Horizon 5 oyunculara oldukça fazla sayıda satın alıp diledikleri şekilde süsleyip modifiye etme imkânı sunuyor. Birçok oyuncu oyun içerisinde yarışmaktan çok araç satın alıp modifiye etmeye vakit harcıyor. Ancak oyun içerisindeki paranız bittiğinde bu imkândan mahrum kalıyorsunuz. Sizin için hazırladığımız Forza Horizon 5 para kasma taktiğini kullanarak siz de bu sorunun önüne kolayca geçebilirsiniz.

Forza Horizon 5 Para Kasma

Oyunda hızlıca para kazanmak için tek ihtiyacınız olan “Lamborghini Sesto Elemento Forza Edition” aracına sahip olmanız. Aracın araç uzmanlıklarını da tamamladığınızda zengin olmaya hazırsınız demektedir.  Bu gerekliliği tamamladıktan sonra tek yapmanız gereken Forza Horizon 5 oyun menüsünden Yaratıcılık Merkezi kısmını açarak Etkinlik Laboratuvarı seçmek. Buradan Etkinlik Şablonlarına tıklamak. Burada oyuncular tarafından hazırlanmış olan yarışları bulacaksınız. Ekranın aşağısında oynadığınız platforma göre değişen tuş dizilimlerini görebilirsiniz. Buradan arama yapmak için atanmış olan tuşa basıp açılan menüde paylaşım kodu yazan seçeneğe tıklayacaksınız. Açılan ekrana “139710733” kodunu girdikten sonra onaylamanız gerekmekte. Gerekli olan yarış etkinliği önünüze çıkacaktır. Yarışı açtıktan sonrasında belirli zorluk ayarlarını seçmeniz gerekiyor. Ayarlamanız gereken zorluk seçenekleri şu şekilde;

  • Drivavatar Zorluğu: Yenilmez
  • Frenleme: Destekli
  • Direksiyon: Otomatik Direksiyon
  • Çekiş ve Denge Kontrolü: Açık
  • Vites Değiştirme: Otomatik
  • Sürüş Çizgisi: Dolu
  • Hasar& Lastik Aşınması: Kozmetik

Bu zorluk ayarlarını ayarlayıp kaydettikten sonrasında yarışı başlatabilirsiniz. Artık tek yapmanız gereken şey gaza basmak. Seçtiğiniz zorluk ayarları sayesinde aracınız otomatik olarak yarışı tamamlayacaktır. Yarış boyunca aracınız birçok farklı objeyi parçalayacak ve yıkıntı puanları kazanacaksınız. Aracın özelliği sayesinde bu puanlar katlanacak ve yarış sonunda araç uzmanlığı puanlarınız artacak. Yarış ortalama olarak 30 saniye sürmekte ve yarış sonunda 9-10 uzmanlık puan kazanmaktasınız.

Para kasmak için bu araç uzmanlığı puanlarından yararlanacaksınız. Araç satın alma kısmından Porsche markası altında “Cayman GTS 2015” isimli araçtan satın almanız gerekiyor. Bu aracın özelliği araç uzmanlığı kısmında hem şans çarkı hem de süper şans çarkı bulundurması. Biriktirdiğiniz araç uzmanlığı puanlarıyla ikisini de açacaksınız. Bu işlemi her bir araç için gerçekleştirdiğinizde 14 uzmanlık puanı harcayacaksınız. Buna göre ne kadar puan kastıysanız o kadar araç satın alabilirsiniz. Artık bu aşamada biriktirdiğiniz çarkları çevirebilir ve paranın hesabınıza akmasının keyfini sürebilirsiniz.

Anlattığımız bu Forza Horizon 5 para kasma taktiğini uygulayarak hayalinizdeki araçları satın alabilirsiniz. Hatta dilerseniz oyundaki bütün araçlar bile sizin olabilir. Tüm oyunculara diledikleri araçla iyi yarışlar diliyoruz. Oyunlarda daha kolay ilerlemek istiyorsanız hazırladığımız oyun rehberleri içeriklerine göz atmanızı tavsiye ediyoruz.