Forza Horizon 5 Eliminatör Rehberi

Forza Horizon 5 Eliminatör Rehberi

Forza Horizon 5 çıkar yapar yapmaz oyuncuların büyük bir ilgisiyle karşılaştı. Oyundaki grafikler ve içerikleri oyunun çok fazla oyuncu tarafından oynanmasına yardımcı oldu. Özellikle eliminatör etinkinliği herkes tarafından çok sevildi. Forza Horizon 5 eliminatör rehberi ile çok daha hızlı seviye atlayıp birinci olmak için yapmanız gerekenleri öğrenebilirsiniz.

Forza Horizon 5 Eliminatör Rehberi: Nereden Katılırım?

Eliminatör etkinliğinde birinci olmak istiyorsanız size tavsiyemiz araçların sürüş dinamiklerine alışmanız yönünde olacaktır. Bunun için ilk başlarda oyundaki görevleri tamamlayarak para toplayıp değişik araçlar alabilirsiniz. Ayrıca arabaların uzmanlık seviyelerini artırarak bedava çark kazanabilirsiniz. Bu çark içerisinde arabalar, kornalar, oyun parası ve karakteriniz için eşyalar bulunmaktadır. Çok fazla çark çevirip araba elde etme şansınızı artırabilirsiniz. Araçların sürüşlerine alıştıktan sonra eliminatör etkinliği için hazırsınız demektir.

M tuşuna basıp haritayı açın. Haritanın sağ üstüne yöneldiğinizde eliminatör etkinliğinin logosuyla karşılaşacaksınız. Buraya direkt olarak ışınlanabilir veya bulunduğunuz konumdan sürüş yaparak ulaşabilirsiniz. Etkinlik konumuna gittiğinizde “Enter” tuşuna basıp etkinliğe katılabilirsiniz. Eliminatör etkinliği 50 oyuncu bir araya geldiği zaman başlayacaktır.

İyi Bir Konumda Başlamaya Çalışın

Eliminatör etkinliğini kazanıp kaybedeceğinizi belirleyen adımlardan birisi burasıdır diyebiliriz. Çünkü etkinlik içerisinde araç dropları bulunuyor. Bu dropların lokasyonları ise tamamen rastgele olarak belirlenmiş. Fakat sizlere tavsiyemiz otoban, şehir veya kasaba bölgelerinden birini başlangıç noktası olarak seçmenizdir. Buralarda iyi seviye araç bulma şansınız daha fazladır. Eğer etkinliğin başında yüksek seviye araç bulamazsanız kaybetmeniz an meselesi olabilir.

Araç Droplarını Takip Edin

Alacağınız araçların seviyeleri çok önemlidir. En başlarda 3 veya 4 seviye bir araç bulabilirseniz rakiplerinizi eleyip çok daha yüksek seviye arabaları elde şansınız artacaktır. Yüksek seviye araçların yol tutuşları ve hızlanmaları çok daha iyi olacaktır. Etkinliğin çoğunda off road sürüş yapacağınız için araç droplarından alacağınız arabalara dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Oyun Alanı İçerisinde Rota Oluşturun

Belirli süreler içerisinde harita daralmaktadır. Bu yüzden alan her daraldığında bir sonraki kapanabileceği yeri düşünüp ona göre rota belirleyin. Arena küçülmeye başladığı anda kafa kafaya yarışa girdiyseniz arabanızı alanın küçüleceği yere doğru sürmeye başlayın. Bunun nedeni ise bu tarz bir durumda kafa kafaya gireceğiniz yarışın varış noktasının kapanan bölgeye vermesidir.

Forza Horizon 5 Eliminatör İpuçları

Oyuna başlar başlamaz 2. seviye bile olsa yeni bir araba almaya çalışın. Başlangıçta başka oyuncularla kafa kafaya yarışlara girmek yerine araç droplarını toplamaya çalışın. En başta 4. veya 5. seviye bir araç bulabilirseniz rakip oyuncularla kafa kaya yarışlara girmeye çalışın. Varış noktasına giderken kullandığınız arabaya göre rota belirleyin. Eğer off road kabiliyeti iyi bir arabaya denk geldiyseniz ana yoldan gitmek yerine dağ bayır tepe demeden kaptırın. Ancak büyük ağaçlara ve kayalıklara çok dikkat edin. Bazı ağaçlar hiç bir şekilde kırılmadığı için kafa kafaya yarışı kaybetmenize neden olabilir.

Eliminatör sonunda çok daha fazla Forza Horizon 5 araba uzmanlığı kazanmak için drift yapabilir, etraftaki yıkılabilir objeleri dağıtabilir veya tam gaz son hızla gidebilirsiniz. Bunların hepsi etkinlik sonunda toplanarak kazanacağınız XP’yi artırmaktadır. Bunlara ek olarak ne kadar çok oyuncuyu kafa kafaya yarışlarda elemeyi başarırsanız o kadar fazla XP elde edersiniz. Son alana girildiğinde 12 veya daha az kişi kaldığı zaman kafa kafaya yarışlar iptal olacaktır. Son oyuncularla birlikte haritanın rastgele bir noktasında varış noktası işaretlenecektir. Burada biraz şans faktörü işin içine giriyor fakat o noktaya ulaşmayı başaran ilk oyuncu olursanız 50.000 XP sizleri bekliyor olacak. İkinci olduğunuzda ise 35.000 XP elde edeceksiniz.

Sizler için hazırladığımız Forza Horizon 5 eliminatör rehberi işinizi kolaylaştıracak. Son güncellemede etkinlikteki hataların giderilmesiyle birlikte daha heyecanlı yarışlar sizleri bekliyor olacak. Bu tarz oyun rehberleri içerikleri daha fazla gelsin istiyorsanız sitemizi arkadaşlarınıza önermeyi unutmayın! Ayrıca bilgilendirici içeriklerimizden bildirim almak için bültenimize ücretsiz olarak kayıt olabilirsiniz. Eliminatörde görüşmek üzere!