Forza Horizon 5 Oyuncu Sayısı Nedir?

Forza Horizon 5 Oyuncu Sayısı Nedir?

Araba yarışı tutkunları Forza Horizon 5 oyununun çıkış yapmasını uzun zamandır bekliyor. Oyun nihayet çıkış yaptı ve Forza Horizon 5 oyuncu sayısı açıklandı. Lakin bu sayılar oyunun premium sürümünü satın almış oyunculara ait. Oyunun normal sürümü çıkış yaptığı zaman bu sayının çok daha fazla artacağını düşünüyoruz.

Forza Horizon 5 Oyuncu Sayısı

Playground’un geliştirdiği Forza Horizon serilerinin tamamı çıkış yapar yapman milyonlarca oyuncu tarafından oynanıyor. Bunun sebebi ise diğer yarış oyunlara kıyaslandığı zaman ortaya çıkan artıları diyebiliriz. Bu artılar arasında oyunun grafik kalitesi ve Forza Horizon oyunlarında kullanılan teknolojiler yer alıyor. Her yeni oyunla birlikte o oyunun çıktığı yıla ait teknolojilere yer verilmiş olması kaliteyi artırıyor. Buna ek olarak araç mekanikleri konusunda da simülasyon oyunları kadar olmasa da oldukça etkileyici olduğu söylenebilir.

Durum böyle olunca Forza Horizon serilerini oynayan oyuncuların sayısı da bir hayli fazla oluyor. Geçtiğimiz günlerde Forza Horizon 5’i kaç oyuncunun oynadığı açıklandı. Açıklanan verilere göre Forza Horizon 5 erken erişimin başladığından itibaren 800 bin oyuncu tarafından oynanmış. Oyunun henüz daha premium sürümünün çıkış yaptığını göz önünde bulundurursak bu veriler mükemmel diyebiliriz. Forza Horizon 5 standart sürümü ise 9 Kasım‘da piyasaya çıkacak.

Standart sürümün çıkışıyla beraber Forza Horizon 5 oyuncu sayısı en az 2-3 milyon oyuncu tarafından oynanacaktır. Tabi ki oyunun ilk çıkışıyla birlikte gelen hype durumunu da göz önünde bulundurursak bu sayı 4 milyonu geçebilir. Daha sonraları bu sayı düşmeye başlayabilir ancak sabit 400-450 bin oyuncusu olacağını düşünüyoruz. Sizce Forza Horizon 5 en yüksek ne kadar oyuncu sayısına ulaşır? Cevaplarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ayrıca daha fazla bilgilendirici oyun rehberleri ve güncel oyun haberleri için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın! Dilerseniz bültenimize ücretsiz olarak kayıt olarak paylaştığımız içeriklerden bildirim alabilirsiniz.