GTA 5 LS0013 Hatası Nasıl Giderilir?

GTA 5 LS0013 Hatası Nasıl Giderilir?

Herkesin hatırlayacağı üzere Epic Games bir zamanlar GTA 5 oyununu ücretsiz olarak dağıtmıştı. GTA 5 oyuncularının bir kısmı buna çok sevinmişti fakat bir kısımda bu durumdan nefret etmişti. Oyunun Epic Games üzerinden ücretsiz olarak dağıtılan versiyonunu indiren oyuncular son zamanlarda bazı hatalar ile karşılaşmaya başladı. GTA 5 LS0013 hatası da bu sorunlardan bir tanesi. Çözümü ise oldukça basit bir hata olduğu için endişe edilmesi gereken bir durum yok.

GTA 5 LS0013 Hatası Çözüm Yolları

Rockstar Games tarafından geliştirilen GTA 5 çıktığı ilk zamanlardan beri neredeyse çok az sorunla oyuncuların karşısına çıktı. Bir hata veya gözden kaçan buglar ise geliştiriciler tarafından hızla düzeltilerek oyun daha oynanabilir bir hale getirildi. Bununla birlikte güncellemeler ile birlikte oyundaki içeriklerin sayısı da gün geçtikçe artırıldı. Aradan biraz zaman geçtikten sonra Epic Games ile yaptıkları iş birliğiyle oyunu ücretsiz olarak dağıttı.

Oyunu Epic Games üzerinden indiren oyuncular yeni güncellemeler ile birlikte bir takım sorunlarla karşılaşıyor. Lakin bu sorunların ortaya çıkmasının nedeni güncellemeyle gelen dosyaların eksik veya bozuk bir şekilde yüklenmesinden kaynaklanıyor. Dosyalar eksik veya hatalıysa Epic Games LS0013 kodlu hatayı oyuncuların karşısına çıkartıyor. Aşağıdaki adımları izleyerek bu hatayı ortadan kaldırabilirsiniz.

  1. İlk olarak arka planda Epic Games uygulamasının çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Eğer çalışıyorsa görev yöneticisinden Epic Games ile ilgili her şeyi kapatın.
  2. Epic Games’i yönetici olarak çalıştırın ve kütüphaneden GTA 5 oyununa sağ tıklayın. Ardından doğrula butonuna basın ve Epic Games’in oyun dosyalarını taramasını sağlayın. Bu işlemin ne kadar uzun süreceği eksik olan dosyaların sayısı, boyutları ve internet hızınıza göre değişmektedir.
  3. Bütün işlemlerin ardından bilgisayarınızda geçici dosyaları tamamen temizleyin. Bunu yapabilmek için Windows arama bölümüne “%temp%” yazın ve çıkan ilk sonuca tıklayın. Bu klasör içerisindeki her şeyi silin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Artık GTA 5’e sorunsuz bir şekilde girebileceksiniz.

GTA 5 LS0013 hatası için yukarıdaki çözüm yollarını sırasıyla uyguladığınızda sorun ortadan kalkacaktır. Umarız bu adımları uyguladıktan sonra problem çözülecektir. Tüm işlemleri yaptıktan sonra halen daha aynı hatayı alıyorsanız yorumlar bölümünden iletebilirsiniz. Daha fazla oyun rehberleri içerikleri için sitemizi sık sık ziyaret etmeyi unutmayın!