Hata ve Çözümleri

GTA 5 Kaplamaların Yüklenmeme Sorunu

GTA 5 Kaplamaların Yüklenmeme Sorunu

GTA 5 eski bir oyun olmasına rağmen halen daha çok fazla oyuncu tarafından oynanmakta. Oyun ilk çıktığı andan itibaren sürekli güncelleniyor ve daha stabil bir hale getiriliyor. Şuanda oyun giriş seviyesi bilgisayarlarda bile çalışabilir konuma getirildi. Ancak bazı oyuncular GTA 5 kaplamaların yüklenmeme sorunu ile karşılaşıyor. Bu hatanın ortaya çıkmasına bir çok şey neden olabilir. Lakin aşağıdaki çözüm yöntemlerini uygulayarak sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

GTA 5 Kaplamaların Yüklenmeme Sorunu Nasıl Çözülür?

Rockstar oyunlarında yaptığı en iyi işlerden birisi şüphesiz optimizasyondur. Oyunlarında kullandıkları modellemeler, kaplamalar ve çevredeki detaylar ne kadar kaliteli olursa olsun iyi optimize edildiği için kasma veya takılma sorunları çok fazla yaşanmıyor. Buna rağmen bilgisayarları çok eski olan veya ayarları düzgün yapılmamış bilgisayarda GTA 5 oynayanlar çeşitli sorunlar yaşayabiliyor.

Bu sorunlardan bir tanesi de kaplamaların tam olarak yüklenmemesidir. Özellikle yolların ve binaların kaplamaları normal bir şekilde yüklenmediği zaman o bölge tamamen boşluk gözüküyor. Lakin herhangi bir karakter veya araba oradan geçemiyor bir nevi görünmez duvar veya yüzey oluşuyor. Bu durumu düzeltmen için yapılabilecek bir kaç adım var.

İlk olarak daha hızlı depolama birimi satın alabilirsiniz. Hali hazırda SSD veya m2 SSD kullanıyorsanız oyunu bunlardan birine kurmayı deneyebilirsiniz. Böylece oyundaki objeler, kaplamalar ve diğer detaylar HDD’ye göre çok daha hızlı yüklenecektir.

Ekran kartı sürücülerini güncelleyin ve ayarlarını doğru olarak yapılandırın. Genel bir oyuncu kitlesi ekran kartlarını güncelledikten sonra ayarlarını yapmıyor. Durum böyle olunca çeşitli takılmalar ve kasma sorunları yaşanabiliyor. Önerimiz ekran kartı ayarlarından güç yönetimini maksimum performans olarak değiştirmeleridir. Bu sayede ekran kartı sürekli olarak yüksek performansta çalışacak ve istenilen performans alınabilecektir.

Bilgisayarınızdaki RAM kapasitesini yükseltebilirsiniz. Oyunları 8 GB ve 16 GB RAM ile oynamak arasında ciddi fark vardır. Çünkü oyunun yüklenebilmesi ve stabil bir şekilde çalışabilmesi için yüksek RAM miktarlarına ihtiyaç olabiliyor. Düşük RAM kapasitesi olan bir bilgisayarda da oyun açılır fakat anlık FPS düşüşleri ve donmalar yaşanabilir. Bu yüzden en az 16 GB RAM ile GTA 5 oynamanızı öneririz.

Bilgisayarınızın iyi olmasına rağmen bu sorunu GTA 5 Online üzerinde yaşıyorsanız internet bağlantınız stabil olmayabilir. Öncelikle modeminizi yeniden başlatıp sorunun çözülüp çözülmediğini deneyin. Eğer sorun tekrar ediyorsa internet servis sağlayıcınız ile iletişime geçip internet bağlatınızda bir problem olup olmadığını kontrol etmelerini rica edin.

GTA 5 kaplamaların yüklenmeme sorunu için çözüm yolları önerilerimiz bunlardır. Yukarıdaki çözüm yollarını denedikten sonra sorunun devam edip etmediğini yorumlar bölümünden iletebilirsiniz. Ayrıda daha fazla oyun hata ve çözümleri içerikleri için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın. Dilerseniz bültenimize ücretsiz olarak katılıp bilgilendirici içerikler ve haberler paylaştığımızda bildirim alabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir