Netflix Games Tarafından Geliştirilen Oyunlar

Netflix Games Tarafından Geliştirilen Oyunlar

Netflix uzun zamandır dizi ve film sektöründe hizmet veriyordu. Bir çok önemli yapımı içerisinde barındıran Netflix yeni bir sektöre adımını attı. Netflix Games tarafından geliştirilen oyunlar yavaş yavaş piyasaya çıkmaya başladı. Piyasaya çıkarttıkları oyunlar arasında popüler Netflix dizilerinden uyarlanmış oyunlarda bulunuyor.

Netflix Games Tarafından Geliştirilen Oyunlar Listesi

Netflix mobil oyun sektörüne yavaş yavaş entegre olmaya başladı. Henüz daha yeni yeni çıkış yaptıkları için Android cihaz sahipleri bu oyunları oynayabiliyor. İlerleyen zamanlarda Apple Store‘dan da Netflix oyunları oynanabilecektir. Ayrıca Netflix Games tarafından geliştirilmiş oyunlarda oyuncuları çok sevindirecek özellikler yer alıyor. Örneğin herhangi bir oyunda reklam veya oyun içerisinden satılan ürünler bulunmayacak. Bu da oyunculara eşit bir oyun deneyimi sunacak. Umarız diğer oyun geliştiricileri de Netflix’i örnek alarak ürünlerini biraz daha oyuncu dostu yaparlar.

Netflix oyunlarını oynamak istiyorsanız ilk önce mobil uygulamasını Android cihazınıza kurmalısınız. Ardından hesabınıza giriş yaparak dilerseniz çevrim içi dilerseniz de internet bağlantısı olmadan oyunları oynayabileceksiniz. Buna ek olarak Netflix hesabında oluşturduğunuz profiller farklı cihazlardan aynı zamanda oyun oynanabilecek. İşte piyasaya çıkan ilk 5 Netflix oyunu;

  • Card Blast
  • Stranger Things 3: The Game
  • Stranger Things: 1984
  • Shooting Hoops
  • Teeter Up

Netflix Games tarafından geliştirilen oyunlar zaman içerisinde çok daha artacaktır. Bu da beraberinde yeni bir rekabeti doğuracak. Ayrıca bu oyunların bir çoğu Netflix hesabında tercih ettiğiniz dil seçeneğine uygun olarak çıkış yapacak. Fakat Türkçe dil seçeneği oynamak istediğin oyun için kullanılamıyor ise oyunları İngilizce olarak oynayacaksınız. Bu oyunlar ise çocuklar için oluşturduğunuz profillerden erişilemeyecek. Daha fazla oyun haberleri içerikleri için sitemizi sık sık ziyaret etmeyi unutmayın!