Chivalry 2 Başlangıç Rehberi

Chivalry-2-baslangic-rehberi

Chivalry 2 değeri bilinmeyen orta çağ savaş oyunlarından bir tanesidir. Girdiğiniz her maçta düzinelerce rakiple karşılaşır oklardan kaçarken rakiplerinizle kılıçlarınızı çarpıştırırsınız. Oyunda hayatınız bir vuruşla bitebileceğinden dolayı nasıl hayatta kalacağınızı öğrenmeniz önemli. Sizler için hazırladığımız Chivalry 2 başlangıç rehberi bu konuda sizlere oldukça yardımcı olacak tüyolar içermekte.

Chivalry 2 Başlangıç Rehberi

Öncelikle oyunda 4 adet farklı sınıf yer almakta. Her biri kendine özel avantaj ve dezavantajlara sahip.  Seçtiğiniz sınıf savaşlara nasıl yaklaşacağınızı da belirlemekte. Ayrıca her sınıfın kendine ait 3 farklı alt sınıfı da bulunmakta. Alt sınıflara tercih ettiğiniz ana sınıfı seviye atlattıkça ulaşabilirsiniz. Kendinize en uygun sınıfı seçmeniz için sınıflardan kısaca bahsedelim.

  • Archer: Oyunda uzak menzilden hasar verebilen ancak en zayıf can ve savunmaya sahip olan sınıftır. Özel yeteneği ateşlediği oku yakar ve zamanla rakibe yanma hasarı verir.
  • Vanguard: Oyundaki büyük kılıç ve topuz gibi ağır silahları hareket hızı kaybetmeden taşıyabilen grup halindeki düşmanlara hasar verebilen sınıftır. Özel yeteneği ateşe verilebilen bir yağ şişesi fırlatır. Düşman gruplarına hasar vermek için kullanabilirken ayrıca haritadaki bazı girişleri de ateşle kapatabilirsiniz.
  • Footman: Oyunda savaşa koşabilen destek sınıfıdır. Rakiplerini tutup itebilir, saplama saldırısıyla savaşın kalbine dalabilir. Özel yeteneği olan bandaj kiti takım arkadaşlarına fırlatılabilir ve onları iyileştirir. Oyunda iyileştirme özelliği olan tek sınıftır. Ancak bu durum savaşlarda geride kalmalarını gerektirmiyor. Mızrak gibi uzun silahlar kullanması bu sınıfı savaşlarda da etkili kılıyor.
  • Knight: Oyundaki özellikler bakımından en dengeli sınıftır. Kılıç kullanmakta uzmanlaşmışlardır ve rakiplere hücum edip onları yakalayabilirler. Özel yeteneği ile sesi duyan takım arkadaşlarına can yenilenmesi veren bir savaş boynuzudur. Bu sınıf yeni başlayan oyuncular için ideal bir sınıftır.

Oyunda savaşlar oldukça yüksek tempoda gerçekleşmektedir. Ancak buna karşı bir hatayla ölmeniz kaçınılmaz olacaktır. Chivalry 2 oyununda gelen saldırıları savunmak için sadece savunma tuşuna basılı tutmanız yeterli olmayacaktır. Başarılı bir şekilde savunma yapmak için ayrıca gelen fare imlecini gelen saldırının yönünde kaydırmalısınız. Yapacağınız her bir savunma bir miktar dayanıklılık götürecektir. Ayrıca tam saldırının size dokunacağı anda savunma tuşuna basarsanız başarılı bir savuşturma gerçekleştirirsiniz. Saldırıyı savuşturmak dayanıklılığınızı götürmez ayrıca size karşı saldırı şansı tanır. Rakibin saldırısınız savuşturduktan sonra saldırı tuşuna basarak karşı saldırıda bulunabilirsiniz. Çok fazla savunma yapan bir rakibin savunmasını kırmak için tekme atabilirsiniz. Tekme hızlı bir yakın dövüş saldırısı olup savunma yapan rakiplerin dengesini bozacaktır.

Oyunda 2 adet oyun modu bulunmakta. Bunlardan ilki olan Deatmatch modunda tek yapmanız gereken takımınızın öldürme sayısının karşı takımdan fazla olduğundan emin olmak. Karşı takımdaki son oyuncuyu da öldürdüğünüzde savaşı kazanırsınız. Oyundaki diğer modda oyuncular saldıran ve savunan olarak iki takıma ayrılırlar. Saldıran takım haritadaki sarı renkli bölgelerde toplanarak ele geçirmeye çalışır. Savunan taraf ise saldıran takımın bu bölgeleri ele geçirmesini engellemekle yükümlüdür. Saldıran takım son bölgeyi de ele geçirdiğinde maçı kazanır. Savunan taraf ise saldıran takımın objektifleri ele geçirmesini belirlenen zaman aralığı içerisinde başarıyla engellediğinde savaşı kazanır.

Sizin için derlediğimiz Chivalry 2 başlangıç rehberi sizleri savaş alanında rakiplerinizden öne geçirecektir. Oyunla ilgili takıldığınız bir konu olursa yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Oyun rehberleri içeriklerini yararlı buluyorsanız arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.