Oyun Rehberleri

Minecraft Cam Yapımı, Nasıl Yapılır?

Minecraft Cam Yapımı, Nasıl Yapılır?

Minecraft oyununda kendi tasarladığınız yapıları dekore ederken en çok kullanacağınız eşyalardan birisi de camdır. Özellikle bir bina modelini oyuna aktarmaya çalışıyorsanız cam eşyasını çok fazla kullanırsınız. Minecraft cam yapımı hakkında bilgiler vereceğimiz bu içeriğimizde oyuna yeni başlayan oyuncuların merak ettiği cam nasıl yapılır? sorusunu da yanıtlayacağız.

Minecraft Cam Nasıl Yapılır?

Minecraft cam yapımı için ilk olarak gerekli malzemeleri elde etmeniz gerekiyor. Cam yapımı için gereken malzemeler, oyunda kolayca bulunmaktadır. Hatta hemen hemen her yerde vardır diyebiliriz. İlk olarak kendinize bir fırın yapmanız gerekiyor. Fırın yapmak için 8 adet kırık taş bulmanız yeterli olacaktır. Kırık taşları çalışma masasının ortasındaki kutucuk boş kalacak şekilde dizin ve fırın eşyasını envanterinize alın.

minecraft cam nasil yapilir

Fırını herhangi bir yere koyun ve cam yapımı için gerekli kumu aramaya başlayın. Kum bulmak için su kenarlarını, sahilleri veya çölü ziyaret edebilirsiniz. İhtiyacınız kadar kum toplayın ve fırının içine yerleştirin. Daha sonrasında fırını odun veya kömür ile yakarak cam elde edebilirsiniz.

Minecraft Renkli Cam Yapımı

minecraft renkli cam yapimi

Ürettiğiniz camlar gözünüze hoş gelmiyorsa camları renklendirebilirsiniz. Minecraft renkli cam yapımı sürecinde kullanmak için boya malzemesine ihtiyacınız olacaktır. Çiçek, kemik tozu veya mürekkep gibi eşyaları envanterinizdeki üretim penceresinde boyaya çevirebilirsiniz. Ardından çalışma masasını açıp envanterinizdeki renkli boyayı orta kutucuğa koyup çevresini de camla doldurmalısınız. Böylece renkli cam üretebilirsiniz.

Minecraft İnce Cam Nasıl Yapılır?

minecraft ince cam yapimi

Oyunda yaptığınız binaları çok daha detaylı dizayn edebilmek için ürettiğimiz camları inceltebilirsiniz. Minecraft ince cam yapımı için 6 adet normal cam üretmeniz gerekiyor. 6 tane camı çalışma masasının en alt ve orta satırlarına dizerek 16 adet ince cam üretebilirsiniz.

Yeni oyuncular tarafından merak edilen Minecraft cam nasıl yapılır? sorusunun cevabını detaylı bir şekilde açıkladık. Minecraft rehber içeriğimizi beğendiğinizi umuyoruz. Bildiğiniz başka cam türleri varsa yorumlar kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz. Daha fazla oyun rehberleri içerikleri için ilgili kategoriyi ziyaret etmeyi unutmayın!

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Ücretsiz Metaverse Oyunları
Oyun Rehberleri

Ücretsiz Metaverse Oyunları

Birçok insanın Metaverse adı altında tanıştığı oyunlar 2022 senesinde oldukça popülerdi. Oynaması ücretsiz Metaverse oyunları piyasaya çıktığında ön yargıyla yaklaşılmış olsa da şuanda çok fazla oyuncu tarafından oynanıyorlar. Daha öncesinde
Minecraft Eyer Yapımı
Oyun Rehberleri

Minecraft Eyer Yapımı

Minecraft oyununda çok fazla hayvan türü var. Bu hayvanların bazılarına binerek Minecraft'ın uçsuz bucaksız haritasında keşifler yapabiliyorsunuz. Herhangi bir mod paketi kullanmıyorsanız eyer yaparak binilebilen hayvanları yönetebilirsiniz. Bu içeriğimizde Minecraft

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir