Hata ve Çözümleri

Starfield Açılmama Sorunu Kesin Çözümü

Starfield Açılmama Sorunu Kesin Çözümü

Starfield artık tüm oyuncular tarafından erişilebilir hale geldi. Oyunun tam olarak çıkış yapmasıyla birlikte oyuncular, oyuna büyük bir ilgi gösterdi. Genel anlamda sorunsuz bir oyun deneyimi sunan Starfield, bazı kullanıcılarda açılmıyor. Sizler de böyle bir sorunla karşılaştıysanız Starfield açılmama sorunu için sunduğumuz kesin çözüm yöntemi sayesinde oyunu problemsiz bir şekilde oynayacaksınız.

Starfield Açılmama Sorunu Nasıl Çözülür?

Uzun zamandır çıkış yapması beklenen Starfield, nihayet oyuncularla buluştu. Oyunun muhteşem hikaye yapısı ve ektileyici grafikleri birçok oyuncu tarafından beğenildi. Ancak bazı oyuncular Starfield’ı açamadığı için oyuna giriş yapamadı. Starfield açılmama sorunu birçok nedenden kaynaklanıyor olabilir. Aşağıdaki çözüm önerileri sırasıyla uygulandığında zaman oyun sorunsuz bir şekilde açılacaktır.

Sistem Gereksinimlerini Kontrol Edin

Starfield başlatma sorunu ile karşılaşıyorsanız bilgisayarınız oyunun sistem gereksinimlerini karşılayamıyor olabilir. Güncel oyunları sorunsuz ve akıcı oynamak için yeni bir sistem toplayabilir veya bazı parçalarını güçlendirebilirsiniz.

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: AMD Ryzen 5 2600X / Intel Core i7-6800K
 • Ekran Kartı: AMD Radeon RX 5700 / NVIDIA GeForce 1070 Ti
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Depolama Alanı: 125 GB Kullanılabilir Alan
 • DirectX: Sürüm 12

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X / Intel i5-10600K
 • Ekran Kartı: AMD Radeon RX 6800 XT / NVIDIA GeForce RTX 2080
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Depolama Alanı: 125 GB Kullanılabilir Alan
 • DirectX: Sürüm 12

Yönetici Olarak Çalıştırın

starfield yonetici olarak calistir

Açılmayan oyunları düzgün bir şekilde çalıştırabilmek için yönetici modunu kullanabilirsiniz. Yönetici yekileriyle oyunu çalıştırarak sorunsuz bir oyun deneyimi elde edebilirsiniz. Bunu yapabilmek için;

 • Starfield.exe’ye sağ tıklayın ve özellikler penceresini açın.
 • Uyumluluk sekmesine geçin ve ” Yönetici olarak çalıştır ” seçeneğinin yanındaki kutucuğu tikleyin.
 • Uygula ve Tamam tuşlarına tıklayın.

Starfield Dosyalarını Doğrulatın

starfield oyun dosyalari dogrulatma

Starfield açılmıyor ise bazı oyun dosyalarında bozukluk meydana gelmiş olabilir. Bu sorunu çözmek için Steam kütüphanesinden Starfield’a sağ tıklayıp özellikler penceresini açın. Açılan sayfada Yüklü dosyalar sekmesine tıklayarak oyun dosya bütünlüğünü doğrulatın. Eksik dosyalar doğrulanırken bilgisayarı kullanmayın ve işlem tamamlanınca bilgisayarı yeniden başlatıp oyunu çalıştırın.

Microsoft Visual C++ ve DirectX Güncellemelerini İndirin

Starfield açılmama sorunu kesin çözümü için Microsoft Visual C++ ve DirectX’in en güncel sürümlerini indirebilirsiniz. Böylece arkaplanda yüklenmemiş dll veya önemli sistem dosyalarının güncel hallerini kurarak oyunu çalıştırabilirsiniz. Ancak indirme yaparken Microsoft’un orijinal sitesinden yüklediğinize dikkat edin.

Bu içeriğimizde Starfield’ı büyük bir merakla indirip oyunu çalıştıramayan oyuncular için çözüm önerilerine yer verdik. Starfield açılmama sorunu için önerebileceğiniz başka çözüm yöntemleri varsa yorumlar kısmından yazabilirsiniz. Hata çözümleri kategorisini ziyaret ederek diğer oyunlar için paylaştığımız çözümleri inceleyebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir