Hata ve Çözümleri

Starfield Crash Ve Kapanma Sorunu Çözümü

Starfield Crash Ve Kapanma Sorunu Çözümü

Muhteşem grafikler ve etkileyici olay örgüsüyle oyuncuların karşısına çıkan Starfield, bazı oyuncuların bilgisayarlarında düzgün çalışmıyor. Crash sorunu nedeniyle oyunun en eğlenceli anında oyunun bir anda kapanması can sıkıcı olabiliyor. Starfield crash ve kapanma sorunu çözümü için paylaştığımız yöntemler sayesinde oyun bir daha çökmeyecektir.

Starfield Crash Ve Kapanma Sorunu Çözümü Nedir?

Starfield çıktığı günden beri çok fazla oyuncu tarafından sevilerek oynanıyor. Oyunun bu kadar sevilmesinin nedeni hem grafikleri hemde sürükleyici olay örgüsüdür. Buna ek olarak farklı içerikler ve yan görevler de eklendiği zaman ortaya saatlerce oynayabileceğiniz keyifli bir oyun çıkıyor. Oyun her ne kadar eğlenceli olsa da oyuncuların bazıları subreddit üzerinden Starfield kapanma sorunu yaşadıklarını raporladı.

Arka planda oyunun kapanmasına neden olan bir çok durum olabilir. Özellikle crash yiyen oyuncular, oyun kapandığı zaman bütün eğlenceye ara vermek zorunda kalıyor. Oyuna güncelleme gelmeden önce Starfield Crash ve kapanma sorunu çözüm önerilerini uygulayarak eğlenceye kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

Windows Güç Seçeneklerini Değiştirin

windows guc plani degistirme

Starfield, grafikleri ve animasyonları nedeniyle çok fazla güç tüketimi isteyen bir oyundur. Eğer güncel donanımlara sahip bir sisteminiz yoksa varsayılan güç ayarlarında oyun crash verebilir. Windows güç seçeneklerini değiştirmek için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulamalısınız.

  • Windows arama çubuğuna ” Güç Seçenekleri ” yazın ve çıkan ilk sonuca tıklayın.
  • Eğer hiç bir ayarı değiştirmediyseniz bilgisayarınız ” Dengeli ” güç seçeneğinde çalışmaktadır.
  • Bu ayarı ” Yüksek performans ” olarak değiştirin. Böylece işlemci tam performans ile çalışacak ve oyun çökmeyecektir.

Oyun Dosyalarını Doğrulatın

starfield dosya dogrulatma

Starfield crash ve kapanma sorunu çözümü için uygulayacağınız en iyi yöntem oyun dosyalarını doğrulatmaktır. Oyun dosyalarını doğrulattığınız zaman bütün bozuk ve eksik dosyalar en baştan indirilip yüklenecektir. Bu işlemin tamamlanması bilgisayarınızın donanımına göre değişiklik gösterebilir. Oyun dosyalarını doğrulatmak için;

  • Steam kütüphanesinden Starfield oyununa sağ tıklayın ve ” Özellikler ” seçeneğine tıklayın.
  • Açılan pencerede ” Yüklü Dosyalar ” sekmesine girin ve ” Oyun dosya bütünlüğünü doğrula ” butonuna tıklayın.
  • İşlem tamamlanana kadar bekleyin. Eğer eksik veya hatalı dosya varsa hepsini en baştan indirerek kurulum işlemini tamamlayacaktır.

Güncel Ekran Kartı Sürücüleri Kullanın

Kullandığınız ekran kartı sürücüsü eskiyse Starfield çökme sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Güncel bir oyun olduğu için yeni ekran kartı sürücülerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz. İlk önce eski sürücüyü tamamen bilgisayarınızdan kaldırın ve ardından yeni sürücüyü indirip kurulumu tamamlayın. Kurulum tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp oyuna girin.

Starfield crash ve kapanma sorunu için uygulayabileceğiniz bütün çözüm önerileri bunlardı. Sizin bildiğiniz farklı yöntemler varsa yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın. Daha fazla hata çözümleri içerikleri için ilgili kategoriye göz atabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir