Halo Infinite Başlangıç Rehberi

Halo-Infinite-Baslangic-Rehberi

Halo Infinite herkesin eşit şekilde başladığı, savaşa nasıl gireceğinizin size yani oyuncuya bağlı olduğu basit bir fps oyunu. Hazırladığımız Halo Infinite başlangıç rehberi sizlere oyunda iyi olmak için gerekli olan temel bilgileri öğretecek.

Halo Infinite Başlangıç Rehberi

Oyunda kalkanlar dayanıklılık açısından oldukça büyük öneme sahip. Hasar aldıkça azalan kalkanınız savaştan çıktıktan bir süre sonra otomatik olarak kendini yeniliyor. Kalkanınız tamamen bittiğinde ise hasar aldıkça canınız gitmeye başlıyor. Kalkanınızın bittiği aşamada birkaç vuruşla ölecek durumda oluyorsunuz.  Savaşta karşıdaki rakibin kalkanını kırdığınızı vücutlarının etrafında çıkan kırmızı parlamadan anlayabilirsiniz. Ayrıca daha önce kalkanı kırılmış rakip oyuncuyu vücutlarının etrafında çıkan yıldırım benzeri göstergeden anlayabilirsiniz.

Halo Infinite oyununda çatışmaları kimin kazanacağı tamamen hangi oyuncunun daha çok atışı isabet ettiğine göre değişmektedir. Diğer fps oyunlarının aksine karşıdaki oyuncuyu öldürmek daha uzun sürmektedir. Diğer fps oyunlarının aksine kalkanını kırmadığınız sürece karşıdaki rakibe kafadan vuruş tutturmanız fazladan hasar vermeyecektir. İlk 3 vuruş için nereye nişan aldığınızın pek önemi yok, isabet ettirdiğiniz sürece rakibin kalkanı kırılacaktır. Ancak 4. vuruşta kafaya nişan almanız gerekiyor. Eğer son vuruşta kafaya isabet ettiremezseniz rakibi öldürmek için fazladan iki vuruş daha isabet ettirmeniz gerekecektir. Oyunda bazı silahlar kalkan kırmakta daha etkiliyken bazı silahlar kalkanı kırılmış oyuncuları öldürmek daha çok işe yarıyor. Pratik modunda farklı çeşitteki silahları deneyerek oynayış tarzınıza en uygun silahı bulabilirsiniz.

Halo Infinite daha hızlı ve hareketli bir oynanış biçimine sahip. Oyunda rakipler çatışma sırasında sürekli olarak hareket etmekte ve diğer oyuncunun hareketlerini tahmin ederek öne geçmeye çalışmakta. Çatışmalarda vurulma zorluğunuzu artırmak için rakip oyuncunun tahmin etmekte zorlanacağı şekilde hareket etmelisiniz. Örneğin hareketlerinizin arasında rastgele zamanlarda eğilebilir, hızlı bir savaşta kayma mekaniğiyle rakibinizin görüş açısından çıkabilirsiniz.

Oyunda son olarak takımınızla birlikte bir grup olarak oynamanız önem arz etmekte. Karşı takımdaki gruplaşmış oyuncuların arasına tek başınıza koşarak ölmenin size hiçbir şey kazandırmayacağı aşikâr. Takım halinde ayrılmadan oynayarak oyun kazanma ihtimalinizi basit bir yolla arttırmış olursunuz. Ayrıca oyunda zamanla oynanan haritaları da öğrenecek ve rakiplerin çoğunlukla nerelerde gruplaştığını anlayacaksınız. Bu bilgileri de takımınızla kullanarak savaşları kazanabilirsiniz.

Oyunu öğrenme aşamasında Halo Infinite başlangıç rehberi içerisinde bahsettiğimiz tüyolarla rakiplerinizden bir adam önde olacaksınız. Oyunda deneyim kazandıkça daha çok çatışmanın üstesinden gelebilecek ve oyunlarınızı kazanacaksınız. Daha fazla oyun rehberleri için sitemizi sık sık ziyaret edebilirsiniz.