Stardew Valley Alet Nasıl Yükseltilir?

Stardew Valley Alet Nasıl Yükseltilir?

Stardew Valley dünyasının en önemli eşyaları olan aletler, bizlere tarım işlerinde ve canavarlarla savaşmada büyük bir yarar sağlamaktadır. Bunları kullanmak için sırt çantanızda taşımanız gerekmektedir. Aletler, satılamaz ya da yok edilmezdir. Eğer aletleri kullanmak istemiyorsanız, herhangi bir sandık içerisine koyabilir ve saklayabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız Stardew Valley alet nasıl yükseltilir? rehberimiz ile aletlerinizden daha fazla verim alabilirsiniz. Keyifli okumalar, bol hasatlar.

Stardew Valley Alet Nasıl Yükseltilir?

Stardew Valley’de alet yükseltmek için demirci Clint’ten yardım almanız gerekmektedir. Clint, sizden belli hammaddeler ve para istemektedir. Yükseltme işlemleri tam 2 gün sürmektedir. Bu aletleri, yükseltme işlemine koymadan önce tüm işlerinizi yaptığınızdan emin olmayı unutmayın. Ayrıca yükseltme esnası boyunca Clint, sizinle herhangi bir şekilde ticaret de yapmamaktadır. Bu süreç boyunca ondan eşya alamaz ya da jeton kırdıramazsınız. İlk olarak normal seviyesinde olan aletlerinizi bakır, demir ve altın külçeler ile yükseltmeniz gerekmektedir. Bunun için madenlere inebilir ve yeterli hammaddeleri toplayabilirsiniz. Daha sonra ve son seviye olan İridyum ile aletlerinizden en iyi verimi alabilirsiniz. Ayrıca aletler için efsun sistemi de bulunmaktadır. Efsunlama yapmak için Prizma Parçasına ihtiyacınız vardır. Aletlerinize büyüler ekleyebilir ve daha iyi bir hale getirebilirsiniz. Yükseltme işlemine geri dönecek olursak normal seviyedeki aletinizi sonraki seviyelere aktarmak için şunlara ihtiyacınız vardır;

  • Bakıra yükseltmek için 2.000 altın ve 5 Bakır Külçesi,
  • Demire yükseltmek için 5.000 altın ve 5 Demir Külçesi,
  • Altına yükseltmek için 10.000 altın ve 5 Altın Külçesi,
  • İridyuma yükseltmek için 25.000 altın ve 5 İridyum Külçesi istenmektedir.

Sizler için hazırladığımız Stardew Valley alet nasıl yükseltilir? rehberi ile aletlerinizi bir adım daha öteye götürebilir ve oyundaki ilerlemenizi hızlandırabilirsiniz. İlk olarak kazma ile başlayabilir ve madencilik seviyenizi ileriye taşıyabilirsiniz. Daha fazla Stardew Valley ve oyun rehberleri için sitemizde yer alan bültene abone olabilirsiniz.