Stardew Valley Balıkçılık Rehberi [A’dan Z’ye] 2024

Stardew Valley Balıkçılık Rehberi

Stardew Valley balıkçılık rehberi ile oyunda yüksek kazanç elde edecek ve hangi oyunun nerede olduğunu kolaylıkla bulabileceksiniz. Eric Barone tarafından geliştirilen Stardew Valley’i oynayan oyuncuların birçoğu balıkçılıktan fazlasıyla keyif alıyorlar. Bu hazırlamış olduğumuz rehber ile oyunda yer alan birçok balığı rahatlıkla yakalayabilecek ve hangi balığın ne kadar kazandırdığı konusunda bilgi sahibi olabileceksiniz.

Stardew Valley Balıklar Nerede ve Nasıl Yakalanır?

Stardew Valley en iyi balıklar nerede yakalanır? Hangi balık ne kadar kazandırır? Bu rehberde aradığınız tüm soruların yanıtı bulabilecek ve aklınıza takılan soru işaretlerinden kolaylıkla kurtulabileceksiniz.

Stardew Vallay balıkçılık rehberi konusunda bilmeniz gereken en önemli şey kazançların oldukça yüksek olduğudur. Ayrıca Stardew Valley Hediyeleri hazırlamanız için gereken temel malzemelerde balıkçılık ile temin edilebilir.

Büyük Denizhıyarı

Stardew Valley oynarken okyanusta tutabileceğiniz en iyi balık türlerinden bir tanesi olan büyük denizhıyarı, sattığınız zaman oldukça yüksek gelir elde edebileceğiniz bir tür olmasının yanında bazı Pelikan Kasabası sakinleri içinde güzel bir hediyedir. İridyum kalitesinde yakalayacağınız büyük denizhıyarı 500 altına kadar kazanç sağlayabilir.

Stardew Valley: Büyük Denizhıyarı
Stardew Valley: Büyük Denizhıyarı

Stardew Valley büyük denizhıyarı yakalamak için okyanusun dibinde bulunan balıkçı mağazasının (Willy’nin Balık Malzemeleri) oraya gidin. Hava durumunun etki etmeyeceği bu türü yaz ve sonbahar aylarında saat 18:00 – 02:00 arasında kolaylıkla avlayabilirsiniz.

Kızılbalık

Kızılbalık, Stardew Valley balıkçılık rehberi içerisinde en kolay yakalanan balık türlerinden bir tanesidir. Sadece yaz mevsiminde yakalayabileceğiniz Kızılbalık herhangi bir hava durumu veya saat gereksinimi gerektirmez.

Stardew Valley: Kızılbalık
Stardew Valley: Kızılbalık

En düşük seviyede yakalayacağınız çeşitleri 1500 altın kazandırırken iridyum kalitesinde yakaladıklarınız 2400-3000 arasında altın kadar kazandırabilirler. Bu balığı yakalamak için Doğu İskelesi üzerinde olta atmanız gerekmektedir.

Kedibalığı

Oyunun en zor yakalanan ve en çok altın kazandıran balık türlerinden bir tanesi olan Kedibalığı sadece sonbahar, ilkbahar ve yaz aylarında yakalanabilir. Aynı zamanda yağmurlu havalarda ortaya çıkar. Oyunda size ait olan çiftlik bölgesinin güneybatı tarafında bulunan küçük gölette kolaylıkla bulunabilir.

Stardew Valley: Kedibalığı
Stardew Valley: Kedibalığı

Fenerbalığı

Stardew Valley balıkçılık rehberi konusunda önereceğimiz balıklar arasında Fenerbalığı tutması en zor balıklardan bir tanesidir. Orta kalite yakalayacağınız bir Fenerbalığı sizlere ortalama 1400 altın kazandırır. İridyum kalitesindeki Fenerbalığı ise 2000 altına yakın kazandırmaktadır.

Stardew Valley: Fenerbalığı
Stardew Valley: Fenerbalığı

Fenerbalığı yakalamak için Sonbahar mevsimini beklemeniz gerekmektedir. JojoMart marketin yakınında bulunan ahşap köprüden olta atarak yakalanabilir. Ayrıca balıkçılık seviyeniz 3 olmadan bu balığı yakalamanız mümkün değildir.

Balon Balığı

Stardew Valley: Balon Balığı
Stardew Valley: Balon Balığı

Stardew Valley’de bir diğer çok kazandıran balık ise Balon Balığı olarak bilinmektedir. Sahilde bulunan balıkçı dostumuz Willy’nin mağazası yanından tutulabilir. Balon balığı sadece yaz mevsimlerinde ve güneşli havalarda ortaya çıkan bir türdür. Ayrıca belirli saatler harici tutulamaz. Balon balığı tutmak için 12:00 – 16:00 arasında orada olmalı ve olta atmalısınız.

Lav Yılanbalığı

Stardew Valley: Lav Yılanbalığı
Stardew Valley: Lav Yılanbalığı

Stardew Valley balıkçılık rehberi içerisinde en az bilinen balık türlerinden bir tanesi olan Lav Yılanbalığı sadece madenin derinliklerinde tutulabilmektedir. Madenin 100.katında bulunan lavlar içerisinde tutulabilen Lav Yılanbalığı en kötü haliyle 700 altın kazandırırken en iyi haliyle 2100 altın kazandırır. Aynı zamanda bu balığı yakalayabilmeniz için balıkçılık seviyenizin 7 olması gerekiyor.

İri Ağızlı Levrek

Oyunun erken aşamasında tutmanız gereken balıklardan bir tanesidir. Acemi balıkçılar için oldukça güzel kazanç getirisi mevcuttur. Standart boyutlara sahip bir iri ağızlı levrek 100 altın kadar kazandırırken seri bir şekilde tutulabilir. Eğer yüksek iridyum seviyesine sahip bir iri ağızlı levrek yakalarsanız ekstra para olarak size geri dönecektir.

Stardew Valley: İri Ağızlı Levrek
Stardew Valley: İri Ağızlı Levrek

Seri şekilde tutulduğu için oyun başında balıkçılık seviyenizi yükseltmeniz için oldukça idealken ekstra para kazandırması ise size bonus olur. Süslü Yapay Yem ile tutarsanız daha hızlı gelirler. Dağ Gölü bölgesinde tutulurlar ve tüm mevsimlerde 06:00 – 19:00 arasında ortaya çıkarlar.

Ahtapot

Stardew Valley balıkçılık rehberi içerisinde en ilginç balıklardan bir tanesi de okyanusta bulunan ahtapotlardır. Okyanusta Willy’nin mağazasının yanında tutabileceğiniz gibi aynı zamanda ahtapotlar Willy’nin en sevdiği hediyedir.

Stardew Valley: Ahtapot
Stardew Valley: Ahtapot

Sadece yaz mevsiminde ortaya çıkan ve sabah 06:00 ve öğlen 13:00 arasında tutulabilen ahtapotların piyasa değeri de oldukça yüksektir. Bir diğer detay ise sadece yağmurlu havalarda ortaya çıkmalarıdır.

Efsane

Stardew Valley balıkçılık rehberi içerisinde en epik balıktan bahsedeceğiz sizlere. Adının “Efsane” koyulduğu bu balık türü aynı zamanda Stardew Valley oyununun en değerli ve pahalı balığı konumundadır. Yakalaması oldukça zor olup nadiren rastlanmaktadır. Sadece ilkbahar ayında ortaya çıkan efsane balığını tutmak için yağmurlu havalarda şansınızı denemelisiniz.

Stardew Valley: Efsane Balığı
Stardew Valley: Efsane Balığı

Dağ Gölü’nün yakınında bulunan batan kerestenin etrafında bulunabilir. En düşük kalitedeki efsane balığı 5000 altına satılırken iridyum kalitedeki efsane balığı 10000 altına kadar satılabilir.

Mersinbalığı

Mersinbalığı mevsim olarak sadece yaz ve kış mevsimlerinde tutulabilmektedir. Stardew Valley balıkları arasında tutulması en kolay balık türünden biridir. Mersinbalığı’nın en küçük kalitedeki hali 200 altın verir. İridyum mersinbalığı ise 400 altın vermektedir.

Stardew Valley: Mersin Balığı
Stardew Valley: Mersin Balığı

Sabah saat 06:00 ile akşam 19.00 arasında hava durumu fark etmeksizin tutulabilir. Mersinbalığı tutmak için Dağ Gölü’ne gidebilirsiniz. Dağ gölü mekan olarak sizlere “Mersinbalığı ve Efsane” balıklarını hızlı bir şekilde tutabilme imkanı sunar.

Sonuç

Stardew Valley balıkçılık rehberi konusunun sonuna geldik. Bu rehberde oyunda balıkçılık ile nasıl para kazanabileceğiniz, hangi balığın ne kadara satılabildiği ve nerelerde bulunduğu gibi konulara yer verdik. Bol eğlenceli Valley’ler!

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Kaydır Gelsin!

FIFA Online 4 Oyuncu Yükseltme Rehberi

FIFA Online 4 Oyuncu Yükseltme Rehberi

FIFA Online 4 yakın bir zaman önce çıkış yapıp tüm dünyada milyonlarca oyuncu sayısına ulaştı. Ülkemizde de futbol seven oyuncuların da bir çoğu oynaması ücretsiz olan FIFA Online 4'ü büyük
League Of Legends Orman Rehberi

League of Legends Orman Rehberi

League of Legends’ta en önemli iki rolden biri olan ormancı yani jungle rehberi ile karşınızdayız. Ormancı olmak, düşük liglerde bir sorun olsa da yüksek liglere çıkmanın en kolay yollarından birisidir.
Skyrim-Ejderlerle-Nasil-Savasilir

Skyrim Ejderlerle Nasıl Savaşılır

Skyrim maceranız boyunca ejderdoğan olarak birçok ejderle savaşmanız gerekmekte. Galibiyetleriniz sonucunda ejder dilindeki kelimeleri öğrenebilir ve onları nida olarak kullanabilirsiniz. Tabii bu güçlü nidaları elde etmek için ejderleri öldürmeniz gerekiyor.
Football Manager 2022 Sistem Gereksinimleri

Football Manager 2022 Sistem Gereksinimleri

Geçtiğimiz günlerde futbol tutkunlarının merakla beklediği Football Manager 2022 sistem gereksinimleri açıklandı. Sports Interactive Football Manager oyun serilerinde her sene geliştirdikleri sistemler ve mekanikler ile oyuncuların yüzünü güldürmeyi başardı. Yeni
FM 21 Regen Yüz Paketi Nasıl Kurulur?

FM 21 Regen Yüz Paketi Nasıl Kurulur?

Football Manager oyuncularının bir çoğu oyundaki oyuncuların orijinal suratlarını pek beğenmiyorlar. Tam bu noktada oyuncular tarafından geliştirilen FM 21 Regen yüz paketi yardıma yetişiyor. Bu paket sayesinde oyunun orijinal dokusunu
Sızdırılan GTA 6 Görüntüleri Doğrulandı

Sızdırılan GTA 6 Görüntüleri Doğrulandı!

Rockstar Games çok zorlu günler yaşadı. Bunun nedeni ise oyuncuların merakla beklediği GTA 6 oyununa ait oynanış görüntülerinin sızıdırılmış olmasıydı. Geçtiğimiz günlerde Rockstar Games tarafından yapılan açıklamayla sızdırılan GTA 6
Ücretsiz FM 2024 Mobile Netflix

Ücretsiz FM 2024 Mobile Netflix Üyelerine Özel Olacak!

Football Manager 2024 için yayınlanan duyuru videosunun ardından oyunun Touch ve Mobile versiyonlarıyla ilgili detaylar da gün yüzüne çıktı. Nextflix ve Sports Interactive arasında yapılan işbirliği sayesinde futbol severler ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir