Stardew Valley Skull Cavern Rehber

Stardew-Valley-Skull-Cavern-Rehber

 Stardew Valley’ de ilerledikçe ve eşyalarınızı geliştirdikçe maden size yeterli gelmemeye başlayacaktır. Oyunda artık Iridium’ a ihtiyaç duyacak ve eşyalarınızı bununla geliştirmeniz gerekecek. Bunu elde edebileceğiniz yer ise Skull Cavern olarak bilinmektedir. Bu bölge içerisinde yeni düşmanlar ve madende alışık olduğunuzdan farklı mekaniklerle karşılaşacaksınız. Sizlerle Stardew Valley Skull Cavern Rehber içerisinde bu bölge hakkındaki bilmeniz gerekenleri paylaşacağız.

Stardew Valley Skull Cavern Rehber

Bu bölgenin kilidini açmak için öncelikle madende 120 seviyeye ulaşmanız ve burada bulacağınız sandıktan çıkan Skull Key’ e ihtiyacınız var. Sonrasında bölgenin kapısının kilidini bu anahtar ile açabilirsiniz. Tabii öncelikle çöle seyahat edebiliyor olmanız lazım.

Bölgeye girmenizden sonrası ise tam bir dayanıklılık sınavı. Aynı madenlerde olduğu gibi daha derinlere inmek için merdivenleri bulmanız gerekiyor. Ancak burada geri dönmenizi sağlayan asansör yok ve otobüs saatlerinden dolayı daha dar bir zaman aralığınız var. Bu şartlarda her geldiğinizde ilk kattan başlıyor ve rastgele oluşan odalarda Iridium’ un bulunduğu en derinlere inmeye çalışıyorsunuz.

Derine indiğiniz her katta Iridium bulma şansınız artıyor. Genelde 10’ luk katlar halinde artmakta. Birçok taş bir şey düşürmemekte. Ancak küçük bir şansla geode ve diğer mineraller çıkabiliyor. Daha çok canavar ortaya çıkmakta, yani madene göre oldukça tehlikeli. Bazı odalar oldukça tehlikeli ve düştüğünüz delikten çıkabilmek adına merdiven yapmaya yetecek kadar malzemeyi yanınızda bulundurmanız iyi olacaktır. Ayrıca düşmanların saldırı alanı olduğunu unutmayın. Çok fazla düşmanı üstünüze çekmek pek akıllıca olmayacaktır.

Buraya şanslı olduğunuz bir günde gitmeniz diğer günlere göre daha iyi olacaktır. Şanslı günde olduğunuzu televizyondaki fal programı aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Bu durumda karakterinizin gizli olan şans özelliği artacak ve merdivenleri, madenleri bulma şansınız da artacaktır. Ayrıca şans özelliğini Lucky Lunch ve Pumpkin Soup isimli yiyecekler ile de arttırabilirsiniz.

Bu bölgeyi keşfe giderken yanınızda 10’ dan fazla can yenileme eşyası bulundurmanız iyi olacaktır. Tabii bu eşyaların 10 can veren bir sebze yerine gerçek yiyecekler olması önemlidir. Eğer karakteriniz gerekli yemekleri yapabilecek kabiliyete sahip değilse restorandan iyi bir salata stoğu almanız akıllıca olacaktır. Bu gereksinime ek olarak keşiflerinizi hızlandırmak için bomba getirmek iyi bir tercih olur. Ayrıca bombaları mumyaları öldürmek için de kullanabilirsiniz.

Skull Cavern içerisinde karşılaşacağınız düşmanlar ise şu şekilde;

  • Zırhlı Böcekler: Bu yaratıklar ileri geri devriye gezerler. Normal şartlarda tehlikeli değiller ancak temas ederseniz size hasar vereceklerdir.
  • Slime: Bunlar büyük ve küçük pembe slimelar olarak karşınıza çıkacaklar. Bu bölgedeki slimelar Iridium düşürebiliyorlar. Bu sebeple eğer çok uzakta değillerse öldürmeniz gerekmekte. Büyük olanları kesmek kolay ve kestikten sonra 5 tane küçük slime çıkarıyorlar.
  • Serpent: Bu küçük uçan yaratıklar size her yerden saldırabilirler. Bunlar tam bir baş belası ve sürekli olarak saldırmak yerine saldırı zamanlamanızı doğru ayarlamanız gerekiyor. Birden fazlası ile karşı karşıyaysanız hepsini aynı yönde karşınıza almaya çalışın.
  • Mumyalar: Mumyaları öldürmek kolay ancak ölümsüz oldukları için tekrar ayaklanırlar. Onları öldürmenizin tek yolu bomba kullanmak.

Bu bölgede ölmeniz halinde karakterinizden 1000 gold ve birkaç eşya düşecektir. Bu sebeple bölgeye sadece gerekli olan eşyalar ile gitmelisiniz. Sizlerle Stardew Valley Skull Cavern Rehber içerisinde Iridium bulmak için gitmeniz gereken bu bölge hakkındaki bilgileri paylaştık. Daha fazla oyun rehberi için sitemizi takipte kalın.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Kaydır Gelsin!

Valorant Bıçak Skinleri ve Fiyatları

Valorant Bıçak Skinleri | Valorant Bıçaklar Kaç VP? 2024

Güncel Valorant bıçak skinleri ve fiyatları 2024 yılı ile birlikte değişiklik göstermektedir. Oyuncular tarafından en çok sevilen silahlardan biri de bıçaklardır. Oyunun varsayılan bıçağını kullanmak yerine Valorant bıçak kostümleri ile
GTA 5 Gizemli Yerler

GTA 5 Gizemli Yerler Hangileri ve Nerede?

GTA 5 yılların oyunu olsa da sürpriz yumurtalar ve gizemli yerler konusunda oldukça detaylı bir oyun. Elbette zamanla güncellenmesi de bu duruma artı sağlayan faktörlerden bir tanesi. GTA 5 gizemli
GTA 5 FPS Arttırma Rehberi

GTA 5 FPS Arttırma Rehberi

Rockstar Games tarafından geliştirilen GTA 5 neredeyse 10 yıldır oyun dünyasında ve halen daha çok fazla oyuncu oyunu oynamaya devam ediyor. GTA V için yapılan güncellemeler sayesinde oyun daha stabil
Discord Mesaj Silme Botu

Discord Mesaj Silme Botu ve Ayarları

Discord mesaj silme botu sayesinde sunucunuzda istemediğiniz bütün mesajları hızlı bir şekilde silebilirsiniz. Kendi sunucunuzda veya yetkiniz olan bir sunucuda kullanabileceğiniz en güncel Discord mesaj silme programlarını sizlerle paylaşayacağız. İçeriğimizde
Valorant Bölge Değiştirme Nasıl Yapılır?

Valorant Bölge Değiştirme Nasıl Yapılır?

Riot Games'in geliştirdiği FPS oyunu Valorant, dünyanın her yerinden oyunculara ev sahipliği yapıyor. Birçok oyuncu bulunduğu bölgede daha düşük ping değerleriyle oynamayı tercih ediyor. Ancak bazı oyuncular rekabetin biraz daha
Dark-Souls-3-Greirat-Gorevleri-Rehberi

Dark Souls 3 Greirat Görevleri Rehberi

Dark Souls 3 içerisinde birçok yararlı NPC yer almakta. NPC’ ler ile farklı görevleri ve gereksinimleri tamamlayarak oyun içerisinde daha değerli eşyalara sahip olma imkânına sahipsiniz. Greirat, Firelink Shrine’ ın
Lost Ark Sharpshooter Class Rehberi

Lost Ark Sharpshooter Class Rehberi

Sizler için hazırladığımız Lost Ark Sharpshooter Class rehberi içerisinde sınıfın oyun tarzını paylaşacağız. Ayrıca sınıfın güçlü ve zayıf yönlerini, seviye kasarken kullanacağınız yetenekleri, oyun sonu içeriklerindeki rolünü tartışacak, sınıfa Lost Ark içerisinde

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir