Oyun Rehberleri

Stardew Valley İnek Rehberi 2023

Stardew-Valley-Inek-Rehberi

Stardew Valley oyununda inekleriniz ile ilgilenmeniz çiftliğiniz için daha iyi üretim yapmalarını sağlayacaktır. Büyük bir ağıla sahip olduğunuz sürece inekleriniz çoğalabilir ve eğer ilgilenmeyi düşünmüyorsanız onları satabilirsiniz. Derlediğimiz Stardew Valley İnek Rehberi doğru şekilde nasıl ilgileneceğinizi ve daha fazla süt üretebileceğinizi öğretecek.

Stardew Valley İnek Rehberi

Öncelikle hayvanlara yatırım yapmadan önce silo içerisinde saman deponuz olması iyi olacaktır. Eğer hayvanları beslemek için yeminiz biterse para ile almanız gerekiyor. İnek satın almanız için öncelikle çiftliğinizde normal boyutta bir ahıra sahip olmanız gerekli. Ahırı yaptıktan sonra Marnie’ den inek satın alabilirsiniz. Tanesi için sizden 1,500 gold isteyecektir. Küçük ahırda 4, sonrasında ahırı geliştirdikçe büyük bor ahırda 8 ve deluxe ahırda 12 adet inek yetiştirebilirsiniz. İlk hayvanlarınızı aldığınızda henüz yavru olacaklar ve sizin için süt üretemeyecekler. Öncelikle birkaç gün onlarla ilgilenerek büyütmeniz gerekiyor.

Marnie’ den süt kovası aldıktan sonra inekleriniz ile ilgilendiğiniz takdirde her gün süt sağabilirsiniz. İneğiniz mutlu oldukça daha fazla süt üretecektir. Bu da daha çok kâr anlamına geliyor. Sütü peynire işleyerek bu kazancı arttırmanız da mümkün. Ayrıca süt seven NPC’ lere hediye etmek için de kullanabilirsiniz.

Stardew Valley inek rehberi içeriğimin en önmeli kısmına geldik. Her gün inekleriniz ile etkileşime girerek kalp kazanabilirsiniz. Yeterince büyüdüklerinde süt sağarak daha fazla kalp kazanmanız mümkün. Böylece ineklerinizin mutluluğunu arttırabilirsiniz. Yağmurlu ya da karlı günlerde ahır içerisindeki hazneyi kullanarak platforma saman doldurabilirsiniz. Bu saman inekleriniz yiyene kadar orada kalacaktır. Samanlar ise silonuzdan gelmektedir. Bu sebeple silonuzun dolu olduğundan emin olun. Bu günlerde ahır kapınızı açmanıza gerek yok. Ayrıca Marnie’ den hayvanlarınız için ısıtıcı almayı unutmayın.

Güneşli günlerde hayvanlarınızı dışarı salarak otlarla beslenmelerini sağlayabilirsiniz. Ancak ot çok uzakta ise hayvanınız aç kalabilir. Yeterli bir alanı çitle çevirebilir ve hayvanınızın otları bulmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca ot büyümesi için starter kit kullanmak iyi bir tercih olabilir. Her akşam inekler kendiliğinden ahıra dönecektir. Yatmadan önce ahırın kapısını kapatmayı unutmayın yoksa bir ceza alırsınız. Ceza aldığınızda ineklerinizin kalp seviyesi düşecektir.

İnekleriniz besleseniz de beslemeseniz de yaşayacaktır. Ancak onlarla ilgilenmeniz daha mutlu olmalarına ve sizin için daha çok ürün üretmelerine yardımcı olacaktır. Bu da cebinize para olarak yansıyacaktır. Ayrıca ileride Deluxe Ahır aldığınızda otomatik olarak hayvanlarınızı besleyecektir.

Stardew Valley İnek Rehberi hayvanlarınızla ilgilenmenizde ve çiftliğinizde ekstra gelir elde etmenizde yardımcı olacaktır. Daha fazla oyun rehberi için sitemizi sık sık ziyaret edin.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir