Oyun Rehberleri

Total War Warhammer Başlangıç Rehberi

total-war-warhammer-baslangic-rehberi

Total War Warhammer, fantastik bir strateji oyunudur. Popüler bir rol yapma oyunu olan Warhammer ile Total War serisinin birleşimi ile ortaya çıkmıştır. Creative Assembly tarafından geliştirilip Sega tarafından yayınlanan oyun şu anda Amazon Prime ile ücretsiz olarak oyunculara sunulmakta. Daha önce yüksek fiyatı sebebiyle oynama şansı edinemeyen oyuncular bu imkân ile oyun hakkındaki bilgileri öğrenmeye çalışıyor. Total War Warhammer Başlangıç Rehberi sizlerin oyunda olan ilk adımlarınızı daha sağlam atarak oyundan daha çok keyif almanızı sağlayacak.

Total War Warhammer Başlangıç Rehberi

Öncelikle bu tarz bir oyunla ilk tanışmanız ise oyunu kolay zorluk ayarında oynamak güzel bir tercih olacaktır. Oyunun sahip olduğu strateji derinliği kulağa güzel gelse de yüksek zorluk ayarlarında bir hayli detayı düşünmeniz gerektiği için sizi boğup oyundan sıkılmanıza sebep olabilir.

Oyunda seçebileceğiniz 4 adet medeniyet bulunuyor. Bunlar; Vampire Counts, Empire, Greenskins ve Dwarfs. Seçeceğiniz her bir ırk tercihiniz fark etmeksizin yakınındaki komşusu ile savaş halinde oyuna başlıyor. Oyundaki bu ilk savaşınız basit ve size oyunun temellerini öğretecek. Savaştan sonra hayatta kalanlar savaştan kaçacaklar. Yeterli hareket imkânına sahipseniz onları kovalayarak tekrar savaşabilirsiniz. Eğer savaşmazsanız yakındaki bir düşman ordusu ile birleşip size tekrar saldırırlar. Bu şekilde önemli birimlerinizi bu sebeple kaybedebilirsiniz.

Eğer düşmanı yakalayamıyorsanız kendi sınırlarınıza kaçabilirsiniz. Sınırlarınız içerisinde birimleriniz otomatik olarak yenilenecek ve burada dilerseniz bir yerleşkeye geri çekilme dilerseniz de tekrar saldırı düzenleme imkânına sahipsiniz.

Birkaç tur sonra öğretici düşmanın iplerini elinize aldığınızda size barış teklifi sunacaklar, hatta para bile teklif edecekler. Onları geri çevirmelisiniz. Eğer antlaşmayı kabul ederseniz sınırları çevresinde garip bir biçimde yayılmanız gerekecek ve zaten ileride büyük ihtimalle size ihanet edecekler. Yani elinizde şans varken onları yok edin.

Birimlerinizin dağılımı oldukça önemlidir. Piyadelerinizi okçularınıza yakın tutarak onları korumalı, süvarilerinizi köşelerde rakiplerinizi dağıtmaları için hazır şekilde bekletmelisiniz. Generaller savaşın ortasında konumlandırılarak Liderlik bonusları en hızlı şekilde en çok kişiyi etkilemeli. Öncü birimleri kimsenin toprağına yerleştirilemez, eğer Gizlenme yeteneğine sahipse ormanlarda kamufle olup sonrasında rakiplere arkadan saldırı düzenleyebilirler. Uçan düşmanlar sağ olsun arkada topçularınızın yanında bir birlik bırakmak onların yakın dövüşe zorlanıp yok edilmesini engelleyecektir.

Dağılım aşamasından öncesinde bile yapılacak hazırlıklar mevcut. Bannerlar savaş öncesinde belirli birimlere verilmelidir. Ayrıca eğer sonraki tur büyük bir belaya bulaşacağınızı biliyorsanız kahramanlarınızın doğru yeteneklere doğru yerde erişimi olduğundan emin olun. Savaş sırasında bunları değiştirmek bir tur harcıyor.

Danışmanınız size ilk birkaç yerleşiminizi yok ettikten sonra 12 tane daha yok etmeniz için bir görev veriyor. Başlangıçta onu göz ardı edin. Bu uzun süreli bir amaç ve direkt olarak buna odaklanmak başınıza birçok problem açacaktır. Total War Warhammer içerisinde ekonominiz büyük bir öneme sahiptir. Başlangıçta ekonominiz ile tek bir orduyu ancak karşılayabiliyor olacaksınız. Bu sebeple ancak tek bir cephede savaşa girebilirsiniz. Eğer çok fazla yerleşiminiz olursa kendinizi koruyamayacak ve rakiplerinize yem olacaksınız. Buradan sonra kontrollü bir şekilde kendinizi geliştirip sınırlarınızı genişleteceksiniz.

Sizler için hazırladığımız Total War Warhammer Başlangıç Rehberi oyuna alışmanızı kolaylaştıracak. Daha fazla rehber için sitemize göz atabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

TFT Set 8 Meta Komp Önerisi
Oyun Rehberleri

TFT Set 8 Meta Komp Önerisi

Riot Games tarafından geliştirilen Teamfight Tactics, eğlenceli ve rekabetçi auto battler oyunudur. Oyunda sürekli bir rotasyon halinde olan meta komplar, oyunculara farklı karakterleri de deneme imkanı sunuyor. Yeni güncellemeyle birlikte

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir