The Forest Başlangıç Rehberi

The Forest Başlangıç Rehberi

En çok oynanan ve sevilen hayatta kalma oyunları arasında The Forest başı çekiyor. Oynanışı, hikayesi ve oyunculara sunduğu stabil oyun performansı ile oyuncular tarafından çok sevildi. Henüz daha oynamadıysanız sizler için hazırladığımız The Forest başlangıç rehberi oyunu anlamanız konusunda yol gösterici olacaktır.

The Forest Başlangıç Rehberi: Hikaye

Oyun hikayesini çok fazla spoiler vermeden anlatmak gerekirse uçak kazası sonrasında düştüğünüz ıssız adadan kurtulmaya çalışıyorsunuz diyebiliriz. Timmy karakteri ise bu noktada önemli rol oynayacak. Ada içerisinde ilk bir kaç günü sağlam geçirebilmek için elinizden geleni yapın. Çünkü jetin düştüğü adada sizi orada istemeyen bazı düşmanlar yer alacak.

Oynanış

The Forest’ın oynanışı klasik bir hayatta kalma oyunundan pek farklı değil. Günlerinizi geçirip hayatta kalabilmek için kendi araç gereçlerinizi üreteceksiniz. Uçaktan düştükten sonra yanınıza alacağınız kitapla birlikte yapmak istedikleriniz için nelerin gerekli olduğunu görebileceksiniz. The Forest oyununun oynanışı için yeni oyuncu dostu diyebiliriz. Özellikle inşaat edeceğiniz binaları kurma konusunda oyun çok yardımcı oluyor. Geriye bir tek gerekli malzemeleri toplamak kalıyor.

Oyunun gece ve gündüz döngüsü oldukça iyi ayarlanmış. Gece gelişen olaylar ile gündüz başınıza gelen olaylar birbirinden farklı. Bu açıdan oyuncuya sürekli olarak bir aksiyon yaşatabiliyor. Vuruş hissiyatı için başarılı diyebiliriz. Kılıç ve balta ile yapacağınız vuruşlar sizlere gerçekten o silahla dövüşüyormuş veya bir şeyler yapıyormuş hissiyatı veriyor.

The Forest Önemli İpuçları

Oyunu öncesinde hiç oynamamış birisiyseniz eğer bu ipuçları çok işinize yarayacak. Lafı çok fazla dolandırmadan hemen ipuçlarına geçelim. Oyuna başladığınız ilk andan itibaren loot yapmaya özen gösterin. Özellikle uçağın içerisini, çevresini ve sağa sola saçılmış bavulları güzelce lootlayın. Buradan elde edeceğiniz yiyecekler, içecekler, giysiler ve tıbbı yardım eşyaları ilerleyen zamanlarda hayatınızı kurtaracak.

Her şeyi lootladınız ve artık adayı keşfetmek için hazırsınız. Oyunun başlarında sabah saatleri kendi alanınızı kurabilmek için oldukça güvenlidir. Bu yüzden kurulacağınız yeri hızlıca belirleyip odun ve taş gibi malzemeleri toplamalısınız. Zorlu şartlarda hayatta kalabilmek için kuracağınız barınağı tatlı suyun etrafına bir yere veya bir tarafınız dışarıdan gelecek tehlikelere karşı korunaklı olacak şekilde ayarlayın.

Kampınızı kurduktan sonra mutlaka mızrak yapmanızı tavsiye ediyoruz. Hem avlanmak hem de kendinizi korumak için en iyisi mızraktır. Göletlerin içerisinde yakalayacağınız balıklar karnınızı doyurmaya yardımcı olacak. Topladığınız eşyalar gün geçtikçe azalacağı için daha fazla loot yapmak zorunda kalacaksınız. Kurulduğunuz bölgeyi unutmamak için oraya bir bayrak veya işaretçi koymanızı tavsiye ediyoruz. Adada dolaşırken her an bir şeyler olacakmış gibi tetikte olmalısınız. Aksi takdirde hiç ummadığınız bir anda arkanızda 5-6 kişi belirmiş olabilir. Çevrenizi düzenli olarak kontrol ederek ilerlemek en iyisi olacaktır.

Adanın içerisinde yer alan mağaralar sizlere muhteşem eşyalar bulma imkanı verecektir. İlk 3-4 günden sonra mağaralara girip hayatta kalmanızı kolaylaştıracak ve sizi güçlendirecek eşyaları toplayın. Mağaradan bulacağınız katana çevrenizde size zarar vermek isteyen canavarları öldürmek için en iyi silahtır. Kaldığınız bölgeyi güçlendirmenizi hızlandıracak motorlu testere de mağaradan çıkmaktadır. Motorlu testereyi dikkatli kullanın çünkü yakıtınız sınırlı olacak. Mağaraların tekin yerler olmadığınız hatırlatmak isteriz. Bu nedenle mağaraya girmeden önce yiyeceğinizi, suyunuzu, canınızı artırmak için gerekli tıbbi malzemeleri ve silahınızı yanınıza almayı unutmayın!

The Forest başlangıç rehberi içerisinde oyunda kolayca hayatta kalmanız için yapmanız gerekler yer almaktadır. Oyunla ilgili herhangi bir sorunuz veya takıldığınız bir yer olursa yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Daha fazla oyun rehberleri ve güncel oyun haberleri içerikleri için sitemizi sık sık ziyaret edebilirsiniz. İsterseniz ücretsiz bültenimize kayıt olarak paylaşacağımız içeriklerden bildirim alabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Valorant VP Fiyatları
Oyun Rehberleri

Valorant VP Fiyatları (Güncel) 2024

Sürekli olarak değişkenlik gösteren Valorant VP fiyatları birçok oyuncu tarafından merak ediliyor. Oyun içerisindeki silahlar için hazırlanan skinler oyuncuların ilgisini çekiyor. Tasarımına ve efektlerine göre farklılık gösteren skinleri envanterinize eklemek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir