Red Dead Online Başlangıç Rehberi

Red Dead Online Başlangıç Rehberi

Red Dead Redemption 2 hikayesini tamamladıktan sonra online oynamak isteyenler için hazırladığımız Red Dead Online başlangıç rehberi sizlerle. Bu rehber içeriğimizde Red Dead Online’a başlarken işinizi kolaylaştıracak ipuçları ve önemli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Red Dead Online Başlangıç Rehberi: Karakter Yaratma

Bir oyunu online olarak oynayacaksınız karakter yaratma ekranı çok önemlidir. Özellikle GTA ve RDR gibi oyunları çevrim içi oynarken oluşturacağınız karakterin tipini iyi seçmelisiniz. Bu noktada oyun size geniş bir seçim yelpazesi sunuyor. Vahşi batının en belalı karakterini oluşturabileceğiniz gibi melek yüzlü bir kovboy da olabilirsiniz. Karakter yaratma esnasında en çok dikkat çeken unsur ise suratına ekleyebileceğiniz yaralardır.

Görevler

Red Dead Online görevleri karakter gelişiminde yardımcınız olacaktır. Görevlerde ilerledikçe daha fazla para kazanacaksınız. Fakat şunu hatırlatmak isteriz ki Red Dead Online görevlerinden elde edeceğiniz gold oyunun hikaye bölümünden kazandıklarınıza kıyasla oldukça düşük. Bu nedenle gold ve kazandığınız doları dikkatli harcamanızı tavsiye ediyoruz.

Oyuna girdiğinizde ilk olarak hangi görevden başlamalıyım? sorusu aklınıza gelecek. Çünkü yapabileceğiniz çok fazla seçenekte görev mevcut. Bu görevler arasında önem vermeniz gereken ilk görev bounty hunter (kelle avcısı) olacaktır. Bounty hunter görevlerinden para kazanmanın iki farklı yolu vardır. Birincisi hedefi sağ getirmek ikincisi ise hedefi ölü olarak teslim etmek. İki türlü de görevi teslim edebiliyorsunuz fakat hedefi sağ bir şekilde teslim edebilirseniz çok daha fazla para kazanabilirsiniz.

Doğrudan ana hikaye görevlerini yapabileceğiniz gibi yan görevlerle de ilerleyebilirsiniz. Yok ben yan görevlerle uğraşamam diyorsanız ana hikaye görevlerini almak için haritadaki sarı noktalara gitmelisiniz. Bu noktada sizlere tavsiyemiz her ne kadar yan görev sevmeseniz de ana görevi alacağınız bölgeden en kötü 1 tane yan görev almanız yönünde olacaktır. Çünkü bir noktadan sonra sürekli aynı doğrultuda ilerlemek can sıkıcı olabiliyor. Bu nedenle aralara 1 veya 2 tane yan görev koymak oyundan alacağınız zevki artıracaktır.

Yetenekler

Karakterin gelişim aşamasında işinizi kolaylaştıracak şeylerden bir tanesi de yetenekleriniz olacaktır. Burada 3 adet pasif ve 1 adet dead eye yeteneği seçebileceksiniz. Pasif yetenekler kendi içinde de 3’e ayrılmaktadır. Bunlar defans, dövüş ve yenileme olarak ayrılmış durumdadır. Bu yetenekleri karakterinizi hangi yönde geliştirmek istiyorsanız o şekilde kullanmanız gerekiyor. Diğer bir deyişle en iyi yetenek şudur veya bunu seçersen çok daha kolay ilerlersin tarzında bir şeyler söz konusu değildir.

Red Dead Online İpuçları

Hızlı seviye atlamak için günlük görevler ve rollere yoğunlaşabilirsiniz. Oyunda seviyeniz ilerledikçe çok daha kıymetli ekipmanlar elde edebiliyorsunuz. Güçlü ekipmanları kullandığınız zaman diğer oyunculardan fazla hasar verebilirsiniz. Atınıza özen göstermeye dikkat. Birbirinden tehlikeli düşmanlarla savaşırken atınız sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Oyun başlarında Bolt Action Rifle ilerlemenizi kolaylaştıracak fakat ilerleme kaydettikçe zayıf düşecek ve yeni silahlar almak durumunda kalacaksınız.

Oyunun kendi içerisinde bir onur seviyesi sistemi mevcut. Onur seviyenizi artırmak için görevleri ve açık dünyada dolaşarak bulacağınız etkinlikleri tamamlamak yeterli olacaktır. Açık dünyadaki farklı oyuncuları öldürdüğünüzde ise onur puanınız eksilere doğru düşecektir. Kötü yönde karakter gelişimi izlerseniz onursuz olacaksınız ve banka soygununa katılabileceksiniz. Fakat dediğimiz gibi bu tamamen sizin vereceğiniz kararlar neticesinde gelişecektir.

Red Dead Online başlangıç rehberi umarız işinize yaramıştır. Atladığımız veya sizlerin ekstra olarak merak ettiğiniz şeyler olursa bunları yorumlar kısmından iletebilirsiniz. Oyun rehberleri içerikleri daha sık gelmesini istiyorsanız sitemizi arkadaşlarınıza önerebilirsiniz. Dilerseniz bültenimize herhangi bir ücret ödemeden kayıt olabilir ve paylaştığımız içeriklerden bildirim alabilirsiniz.