Don’t Starve Together En Gerekli Modlar

Don't Starve Together En Gerekli Modlar

Don’t Starve Together arkadaşlarla birlikte oynayabileceğiniz en iyi hayatta kalma oyunlarından biridir. Sizler için hazırladığımız Don’t Starve Together en gerekli modlar listesi ile maceranızı çok daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Modları tanıtmaya geçmeden önce buradaki modları oyunu oynayacağınız arkadaşlarınızın hepsinin kurması gerektiğini hatırlatmak isteriz. Aksi takdirde oyuna bağlanamama veya sunucudan kopma gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Don’t Starve Together En Gerekli Modlar Listesi

Klei Entertainment tarafından geliştirilen Don’t Starve Together oynanışı ve kendine has görsel tasarımıyla çok seviliyor. Özellikle oyuncuların hazırladığı mod paketlerine karşı geliştirici firmanın da yeşil ışık yakması oyunun popüler olmasına yardımcı oldu diyebiliriz. Steam atölyesi üzerinden indirebileceğiniz modlar oyunu çok daha zenginleştirebiliyor. Ayrıca bu modlar sayesinde bazı yardımcı ipuçlarını da kolayca elde edebiliyorsunuz. İşte en gerekli modlar;

 • CraftBlock – 3D Base Building
  • Oyun her ne kadar izometrik bakış açısıyla oynanıyor olsa da bazı durumlarda oyuna üçüncü boyutu kazandırmak çok hoş olabiliyor. CraftBlock mod paketi ise tam olarak bu noktada işe yarıyor. Yapıları, araç ve gereçleri üst üste yerleştirmenize imkan sağlamanın yanı sıra sizlere ayrıca koruma da sağlayabilir. Surları birbirlerinin üstüne koyarak bazı yaratıklara karşı kendinizi koruyabilirsiniz.
 • 999 Stack Size
  • Oyunu oynayanların en büyük dertlerinden biri de bazı eşyaların belli bir sayı kadar stacklenmesidir. Bu mod paketi ise üst üste stacklenebilen eşyaların sayılarını artırıyor. Bir diğer deyişle önceden 40 adet stacklenebilen eşya 999 Stack Size modu kurulduktan sonra 999 adet stacklenebilecek. Böylece oyuncular ekstradan yer açmak için diğer eşyaları yere atmayacaklar.
 • Show cooldown time
  • Adından da kısaca anlaşılabileceği üzere envanterde bulunan eşyaların sürelerini göstermektedir. Modun kurulu olduğu arkadaşlarınız da sizin yeteneklerinizin kullanım sürelerini görebilir. Bu modu mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.
 • DST Memorandum (Client)
  • DST oynarken çoğu zaman yapmamız gerekenleri unutabiliyoruz. Bunun için yapılacakları veya göre dağılımları not edebileceğimiz bir not defterine ihtiyaç duyabiliyoruz. Oyun içerisinde sürekli alt tab atmak yerine DST Memorandum modunu kurarak direkt olarak oraya notlarımızı düşebiliyoruz. Bu mod paketi oyuncuların her biri tarafından tek tek kurulmak zorunda çünkü client taraflı çalışmaktadır.
 • Minimap HUD
  • Don’t Starve Together oyuncuları için en yararlı olan mod paketidir. Tam aksiyonun ortasında M tuşuna basıp karakteri zor duruma sokmak yerine Minimap HUD eklentisi ile ekranın üst tarafında diğer oyuncuların konumlarını görebiliyorsunuz. Olmazsa olmaz diyebileceğimiz eklentiler arasında yer almaktadır.

Özel olarak belirlediğimiz Don’t Starve Together en gerekli modlar oyundan alacağınız zevki çok daha artıracaktır. Bu modların kurulumu veya herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda yorumlar kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. Bunun gibi oyun rehberleri içerikleri daha çok gelsin istiyorsanız sitemizi sık sık ziyaret edebilirsiniz.