Hades Başlangıç Rehberi ve İpuçları

Hades Başlangıç Rehberi ve İpuçları

Supergiant Games’in geliştirdiği Hades oynanış açısından oyuncuların ilgisini çekmiş durumda. Oyunu halen daha oynamadıysanız sizler için hazırladığımız Hades başlangıç rehberi ile oyunda bilmeniz gereken ipuçları ve gelişimi kolaylaştıracak bilgileri öğrenebilirsiniz.

Hades Başlangıç Rehberi

Rehberimize geçmeden önce oyunu daha öncesinde hiç bilmeyenler için ufak bir tanıtım yapmak istiyoruz. Oyun Supergiant Games tarafından geliştirildi ve 2020 yılında piyasa çıktı. Oyun çıktığında bir çok önemli oyun platformlarından yılın oyunu olarak seçildi. Şuanda Steam’de 156 bin toplam kullanıcı oyu ile çoğunlukla olumlu inceleme puanına sahip. Oyun türü olarak hack and slash ve RPG oyunlarının karmasının çok iyi şekilde işlenmiş versiyonu diyebiliriz.

Anahtarları Toplayın

Yer altındaki düşmanları kestikten sonra oradaki anahtarları toplamalısınız. Bu anahtarlar duvarın içerisinde yuvarlak bir baloncuğun içerisinde oldukça belirgin olarak durmaktadır. Toplayacağınız anahtarları silahlarınızı yükseltmede ve yeteneklerinizi geliştirmek için kullanacaksınız. Ne kadar erken anahtar toplarsanız oyundaki daha gelişmiş silahları o kadar erken açabilirsiniz. Bu sayede oyundan alacağınız eğlence çok daha artacaktır.

Kazanmak İçin Değil Deneyim Edinmek İçin Oynayın

İlk başlarda karakteriniz zayıf olduğu için final boss’u kesmek çok zor olacak. Hatta imkansız diyebiliriz. Fakat tekrar tekrar deneyip tecrübe kazandıkça ve daha iyi ekipmanlar aldığınızda ilk başta zorlandığınız final boss sizin için normal bir canavardan farklı olmayacaktır. Bu noktada sabır çok önemli bir rol oynuyor. Sürekli öldüğünüz veya tam final boss’u öldüreceğiniz anda öldüğünüz zaman sinirlenmeden kendinizi geliştirmeye çalışın.

Bütün Herkesle Konuşmaya Çalışın

Oyunun hikayesi oynanışı büyük ölçüde etkilemektedir. Bu nedenle gördüğünüz bütün NPC’ler (non-player character) ile konuşmaya özen gösterin. Diğer karakterler ile ilişkilerinizi güçlü tutarsanız oyunun ilerleyen aşamalarında daha değerli eşyalar bulabilirsiniz. Ayrıca bunu nektar toplayarak ta yapabilirsiniz. Hades’in evine her geri dönüşünüzde farklı NPC’ler ile karşılaşabilirsiniz. Bu NPC’lerin kafalarının üzerinde bir işaret görürseniz bu size söyleyecekleri yeni şeyler olduğu anlamına gelmektedir.

Keepsake’leri Sık Sık Değiştirin

Oyun içerisinde etkileşime girdiğiniz karakterlere nektar verdiğiniz zaman sizlere keepsake vermektedir. Hades evreninde toplayacağınız Keepsake’ler karakterinize ekstra özellikler katmaktadır. Karakterinizde kullanacağınız keepsake’leri her bostan sonra değiştirebiliyorsunuz. Burada önemli olan nokta oluşturacağınız build ile uygun keepsake’leri bir araya getirmektir. Böylece karakterinizi en verimli şekilde kullanabilirsiniz.

Düşmanları İyi Tanıyın

Bu rehberde vereceğimiz son tavsiye düşmanları iyi tanımanız yönünde olacaktır. Savaşa girdiğiniz zaman düşmanların hareketleri, vuruşları ve sizin üzerinde bıraktığı etkileri öğrenmeye çalışın. Bu sayede düşmanların yapacakları saldırılardan kaçınabilirsiniz. Özellikle final boss‘a geldiğiniz zaman bir kaç denemeyi heba edip onun vuruşlarını ne zaman yaptığını ve kaç vurduğunu öğrenebilirsiniz. Tabi ki bu en başlarda can sıkıcı olacaktır lakin oyunda ilerledikçe baya normal bir durum haline dönüşecektir.

Hades başlangıç rehberi içerisinde yer verdiğimiz bilgiler oyunun ilk saatlerinde size yardımcı olacaktır. Oyun mekaniklerine biraz daha hakim olduktan sonra kendi belirlediğiniz oyun tarzında ilerleyebilirsiniz. Daha fazla oyun rehberleri içerikleri için sitemizi sık sık ziyaret etmeyi unutmayın! Ayrıca sitemizin ücretsiz bültenine kayıt olarak içerik paylaştığımız zaman bildirim alabilirsiniz.