Oyun Rehberleri

RDR 2 Arap Atı Nereden Bulunur? Arap Atı Özellikleri Nelerdir?

RDR 2 Arap Atı Nereden Bulunur?

Sevilen ve efsanevi vahşi batı oyunu olan Red Dead Redemption 2 oyununda birçok oyuncu hem doğada bulunması hem oldukça güzel bir görüntü vermesi sebebiyle Arap atı arıyorlar. Peki; RDR 2 Arap atı nereden bulunur? Oyunun en hızlı atlarından birisi olan Arap atlarının özellikleri nelerdir? Evcilleştirme işlemi nasıl yapılır?

RDR 2 Arap Atı Nereden Bulunur?

Red Dead Redemption 2 oyuncularının tercih sebeplerinden bir tanesi olan Arap atları oyunun en hızlı ve elit kategorideki atlarından bir tanesidir. Peki RDR 2 Arap Atı Nereden Bulunur;

Arap Atı Lokasyonu

RDR 2 Arap Atı Lokasyonu
RDR 2 Arap Atı Lokasyonu

Lake Isabella bölgesini biliyor musunuz? Isabella adı verilen bu gölün oraya gidin. Bölgenin kuzeydoğu kısmında karla kaplı bölgelerde Arap atı görebileceksiniz. Görmüş olduğunuz bu Arap atlarını evcilleştirmek biraz vakit alabilir. Bu yüzden endişe etmeyin. Aynı zamanda hızlı oldukları için yakalaması da biraz güç gelecektir. Bu durum endişe etmenizi gerektirmesin. Çünkü yakalayacağınız bu Arap atları neredeyse para ile satın alamayacağınız kadar değerli ve nadirdirler. Ayrıca bu bölgeye giderken Arthur için kalın kıyafetler tercih edin. Bölge karla kaplı olduğu için karakteriniz sağlığından olmasın!

RDR 2 Arap Atı Nereden Bulunur? konusunda sizlere yardımcı olduk. Fakat bilmeniz gerekenler sadece bunlar değil. Arap atları oyundaki doğası gereğince oldukça huysuz ve hareketli olurlar. Bu yüzden evcilleştirme işlemi yaparken biraz zorlanacaksınız. Sakin ve hızlı bir eğitim için dikkat etmeniz gereken hususlar:

RDR 2 Arap Atı Nasıl Evcilleştirilir?

RDR 2 Arap Atı Nereden Bulunur? rehberimizin üst kısmında yer alan lokasyona gittikten sonra yapmanız gereken işlemler şu şekildedir;

  • Atı görene kadar sessiz bir şekilde ilerleyin. Eğer kendi atınızla dört nala koşturursanız atı korkutmuş olursunuz.
  • Atı gördükten sonra aranıza belli bir mesafe koyun ve çömelme pozisyonunda yavaş yavaş ona yaklaşın.
  • Atın yanına gelince ekranınızda belirecek olan sakinleştir seçeneğine basın.
  • At sakinleştikten sonra yakınına gidin ve sevin.
  • Dilerseniz ona yanınızda yiyecek varsa onu da verebilirsiniz.

RDR 2 Arap Atı Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

RDR 2 Arap Atı Nereden Bulunur? konusunda yeterince bilgi aldınız. Peki Red Dead Redemption 2 Arap Atları Özellekleri konusunda da bilgi almak ister misiniz? O zaman sizi hemen buraya alalım. Oyunda bulunan Arap atlarının 3 farklı rengi ve cinsi bulunmaktadır. Bu atların tamamı yüksek özelliklere sahiptir. Az önce anlatımını yaptığımız anlatım “Beyaz Arap Atı” için geçerlidir. Çünkü doğada bulunan cins sadece beyaz renge sahip olandır.

RenkTemel HızTemel HızlanmaCan DeğeriDayanıklılıkNerede Bulunur?
Rose Grey Black(Gül Grisi)6677Chapter 1 – Blackwater Seyisi
Black (Siyah)6666Chapter 4 – Saint Denis Seyisi
White (Beyaz)6655Doğada bulunur. Lake Isabella’nın Kuzeydoğu tarafında yakalanabilir.
RDR 2 Arap Atı Özellikleri

Sonuç

At evcilleşene kadar bekleyin ve daha sonra elit atınızın tadını çıkartın! RDR 2 Arap Atı Nereden Bulunur? rehberiyle artık sizlerde elit ve hızlı bir ata sahip oldunuz. Daha fazla RDR 2 ve oyun rehberleri için kategoriyi ziyaret edebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir