Age of Empires 4 FPS Arttırma Rehberi

Age of Empires 4 FPS Arttırma Rehberi

Relic Entertainment oyun geliştirme şirketi tarafından yapılan Age of Empires oyun serileri dünya çapında büyük ilgi görüyor. Son oyunda oyunculara sunulan içerik ve grafikler herkes tarafından çok sevildi. Kaliteli grafikler çok güzel gözükse de takılma ve kasma sorunları yaşayan oyuncular oyundan keyif alamıyor. Sizler için hazırladığımız Age of Empires 4 FPS arttırma rehberi tam da bu konuda işinize yarayacak.

Age of Empires 4 FPS Arttırma

Serinin son oyunu Age of Empires 4 grafik anlamında oyuncuları ziyadesiyle mutlu etti. Buna ek olarak oyundaki ülkelerin her güncellemeyle daha da dengeli hale getirilmesi oldukça iyi. Yeni güncellemeler AoE 4’ü çok daha iyi hale getirmeye devam ediyor. Şuanda yapılan güncellemeler genellikle oyunu dengelemek üzerine hazırlanmış olsa da Age of Empires 4 yol haritası performans iyileştirmelerinin de geleceğini gösteriyor. Oyunda takılma veya kasma sorunu yaşıyorsanız aşağıdaki ayarları yaparak çok daha akıcı bir oyun deneyimi elde edebilirsiniz.

Age of Empires 4 oyununu yüksek FPS ile oynamak istiyorsanız ve bilgisayarınız yeterince güçlü değil ise oyun içi grafik ayarlarında biraz değişiklik yapmalısınız. Grafik ayarlarını aşağıdaki gibi değiştirdiğinizde oyunu çok daha iyi fps değerlerinde oynayabilirsiniz. Ayrıca oyunu tam ekran modunda oynamayı unutmayın!

  • Görsel Kalitesi: Orta
  • Animasyon Kalitesi: Düşük
  • Gölge Kalitesi: Düşük
  • Işıklandırma Kalitesi: Düşük
  • Doku Kalitesi: Orta (Ekran kartı ve RAM kapasitenize göre artırıp azaltabilirsiniz.)
  • Geometri Kalitesi: Düşük
  • Kenar Yumuşatma: Kapalı
  • Fizikler: Düşük

Oyun içi ayarlarını yaptıktan sonra ekran kartı sürücüsünü en güncel sürümüne yükseltin. Dilerseniz ekran kartını tamamen kaldırıp en son sürümü yükleyebilir veya doğrudan en güncel haline yükseltebilirsiniz. Ardından ekran kartı ayarlarına girip güç yönetimi seçeneğini yüksek performans olarak değiştirin. Böylece ekran kartı her zaman verebileceği en iyi performansı vermek için çalışacaktır.

Yukarıdaki adımlardan sonra son olarak Windows güç seçenekleri ayarlarını değiştirmelisiniz. Bunu yapabilmek için arama kısmına güç seçenekleri yazın ve ilk sonuca tıklayın. Açılan ekranda ek güç seçenekleri yazısına tıklayın ve planlardan yüksek performans olanı seçin. Bu ayar işlemcinin sürekli olarak en yüksek hızında çalışmasını sağlayacaktır. İsterseniz bunu dengeli olarak ayarlayabilirsiniz.

Bu Age of Empires 4 FPS arttırma rehberi içerisinde yer alan ayarları yaptıktan sonra bilgisayarınızın donanımlarına göre FPS artışı elde edebilirsiniz. Yani diğer bir deyişle bu ayarlardan sonra arkadaşınız 15-20 FPS kazandıysa siz daha yüksek veya biraz daha düşük FPS artışı sağlayabilirsiniz. Yukarıdaki ayarlardan önce ve sonra aldığınız FPS değerlerini yorumlar bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz. Oyunu henüz daha satın almadıysanız Age of Empires 4 Steam sayfası üzerinden 299,00 ₺‘ye oyun kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Oyundan alacağınız eğlence ödediğiniz her bir kuruşa değecektir.