PUBG Ücretsiz Olacak Haberleri Doğrulandı!

PUBG Ücretsiz Olacak Haberleri Doğrulandı!

Battle royale oyun türünün en meşhur oyunlarından biri PUBG: Battlegrounds için geçtiğimiz haftalarda oyun tamamen bedava olacak haberleri çıkmıştı. Yayınladıkları YouTube videosu ile PUBG ücretsiz olacak haberleri doğrulanmış oldu. Bu video ile birlikte PUBG ne zaman bedava olacak? sorusunun da cevabı oyuncularla paylaşıldı.

PUBG Ne Zaman Ücretsiz Olacak?

Oyun dünyasını bir zamanlar kasıp kavuran PUBG son zamanlarda bu popülerliğini kaybetmeye başlamıştı. Popülerliğini kaybetmesinin nedenleri arasında oyunun optimizasyonu, fiyatı, geliştiricilerin oyuncuların isteklerine cevap verememesi ve rakiplerinin ücretsiz olması yer alıyor. Özellikle performans için yapılan optimizasyonun yeterli düzeyde olmaması oyuncuları oyundan soğutan en büyük etkenlerden biri olmuştu.

Şuanda ise oyun oldukça oynanabilir duruma getirilmiş fakat bu seferde oyuncu sayısında bir hayli düşüş var. Bu durumu düzeltmek için oyuncuları hem sevindirecek hem de üzecek bir duyuru yapıldı. Bu duyuru videosu ile birlikte oyuncuları sevindiren PUBG’nin ne zaman ücretsiz olacağı yer alıyor. Üstelik PUBG: BATTLEGROUNDS yalnızca PC değil bütün platformlarda 12 Ocak 2022 tarihinden itibaren ücretsiz olarak oynanabilecek. Oyuncuları üzen kısım ise hilecilerin oyuna akın edip onların oyun keyiflerini kaçıracakları yönünde. Krafton’un buna karşı mutlaka bir önlem almış olduğunu düşünüyoruz.

Akıllara hemen peki ya PUBG’yi parayla satın alanlara ne olacak? sorusu geliyor. Oyunu ücretli bir şekilde satın aldıysanız PUBG Özel Hatıra Paketi hediye edilecek ve oyunun bütün modlarına erişim hakkınız olacak. Bu hatıra paketinin içerisinde özel eşyalar yer alıyor. Ayrıca oyunu ücretsiz olarak indirenler rekabetçi maçlara erişemeyecek ve diğer PUBG oyun modlarına erişebilmek için hesap yükseltmesi satın almaları gerekecek. Bu paket tek seferlik satın alınacak fakat henüz daha Türkiye fiyatı belirli değil.

Bu videoyla birlikte haftalar öncesinde ortaya atılan PUBG ücretsiz olacak iddiası doğrulanmış oldu. Umarız verilen bu karar oyundaki hileci sayısını artırmaz. Gerçi Krafton hilecilerle mücadele etme konusunda başarılı adımlar atıyor. Bu nedenle hileciler hızlıca oyundan uzaklaştırılacaktır. Sizler PUBG’nin bedava olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Cevaplarınızı yorumlar kısmından ulaştırabilirsiniz. Daha fazla oyun haberleri için sitemizi sık sık ziyaret etmeyi unutmayın! İsterseniz bültenimize ücretsiz olarak kayıt olarak bilgilendirici oyun rehberleri ve oyunlarla ilgili güncel haberler paylaştığımız zaman bildirim alabilirsiniz.