Oyun Rehberleri

Lethal Company Canavarları ve Yetenekleri

Lethal Company Canavarları ve Yetenekleri

Lethal Company canavarları oldukça ölümcül ve korkutucu olacak şekilde tasarlanmıştır. Keşfettiğiniz fabrikalarda, açık arazide ve görev için gerekli eşyaları topladığınız özel bölgelerde farklı yaratıklarla karşılaşabilirsiniz. Bu canavalara karşı ekibinizi koruyarak operatörün istediği eşyaları toplamak ise asıl amacınızdır. Oyunu daha önce oynamadıysanız içeriğimize göz atarak Lethal Company yaratıkları ve onların sahip olduğu yetenekleri öğrenebilirsiniz.

Lethal Company Canavarları Nelerdir?

Zeekerss tarafından Unity oyun motoru ile geliştirilen Lethal Company, oyunculara ekib arkadaşları ile birlikte eğlenceli bir korku oyunu deneyimi sunuyor. Oyun içerisinde operatör olarak belirleyeceğiniz bir ekip üyesi sizi yönlendirirken çevredeki canavarların saldırısından kendinizi korumanız gerekiyor.

Lethal Company canavarları son derece tehlikeli olabileceği gibi bazı saldırgan olmayan yaratıklar da vardır. Pasif yaratıklar siz onları tetikleyene kadar size saldırmazlar ancak saldırgan yaratıklar sizi gördüğü anda saldırmaya başlar.

Spore Lizard

lethal company spore lizard

Lethal Company oynarken karşılaşacağınız ilk yaratıklardan birisidir. Bu yaratık zararsızdır ve herhangi bir oyuncuyu gördüğü zaman kaçmaya başlar. Ancak oyuncular spore lizard canavarını kovalamaya devam ederse etrafa pembe renkli sis yayarak görüşü kısıtlar. Sis içinde gezen oyunculara saldırarak onları ısırmaya çalışır.

Hoarding Bug

lethal company hoarding bug canavari

Tıpkı sizin ve ekip arkadaşlarınız gibi bu canavar da itemleri toplamak için tesislerin içerisinde gezinir. Kırmızı renkli uçan yaratık kendisine çok yaklaşılmadığı ve onun eşyalarına dokunulmadığı sürece genellikle oyuncuları görmezden gelir. Çoğunlukla yalnız oldukları için Lethal Company canavarları arasında yok edilmesi en kolay olanıdır.

Circuit Bees

lethal company circuit bees yetenekleri

Elektrikli arı sürüsü oyuncular kendilerine çok yakınlaşmadığı sürece onlara saldırmazlar. Ancak kovanları çok fazla para veriyor. Eğer kovandan bir şeyler almak istiyorsanız bir oyuncu arıları üzerine çekip etrafta gezinirken diğer oyuncular da kovanı lootlayarak ana gemiye götürebilir. Bunu başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmek kovan ile gemi arasındaki uzaklığa bağlıdır. Eğer bir kere arılara yakalanırsanız sizi ortadan kaldırana kadar takip ederler.

Snare Flea

lethal company snare fleas canavari

Çiyanlar genellikle tesislerin içindeki havalandırma boşluklarında gezinirler. Bu nedenle tespit edilmeleri oldukça zor ve imkânsıza yakındır. Bir oyuncuyu yakaladığı zaman kanını yavaş yavaş emerek ortadan kaldırırlar. Çiyanın yakaladığı oyuncuya kürek veya tabela ile vurduğunuzda ondan ayrılır.

Hygrodere

lethal company hygroderes

Lethal Company canavarları arasında en yavaş olanıdır. Slime formunda etrafta gezinen bu yaratık size dokunduğu zaman hasar verir. Ancak çok yavaş oldukları için sizi yakalaması çok zor olacaktır. Etrafından dolaşmak veya üstünden atlamak ondan kurtulmak için geçici bir çözüm olabilir.

Bunker Spider

lethal company spider canavari

Örümcek tarafından etrafa örülmüş ağlara yakalanmamanızı öneriyoruz. Örümcek ağına yakalanan kurbanları oldukça yavaşlar. Örümceği şaşırtarak onu püskürtebiliyorsunuz ancak saldırırken iki defa düşünmeniz gerekiyor. Örümcekten alacağınız bir darbede çok fazla can kaybedebilirsiniz.

Eyeless Dog

lethal company eyeless dog

Gözü olmayan bu canavar küçük bir T-Rex formunda görünmektedir. Gözleri olmamasına rağmen ölümcül hasar verebilecek oldukça keskin dişlere sahiptir. Hava karardıktan ortaya çıkan bu tehlikeli canavardan kaçmanın tek yolu sessiz olmaktan geçiyor. Eğer ses çıkarmadan ilerlerseniz sizi ve ekibinizi göremeyecektir.

Coil-Head

lethal company canavarlari coil head

Lethal Company canavarları içerisinde en eğlenceli olanıdır desek yeridir. Bu canavarla karşılaştığınız zaman yapmanız gereken tek şey sürekli ona bakmaktır. Gözlerinizi ondan ayırdığınız an sizi kovalamaya başlayacaktır. Elinize fener alarak ekip arkadaşlarınızla birlikte ortak çalışıp sıra sıra onu ekipten uzak tutarak tesislerden kaçış yapabilirsiniz.

Thumper

lethal company thumper

Tesislerin içerisinde çok sık karşılaşabileceğiniz Lethal Company yaratıklarından biridir. Sizi gördüğü an saldırmaya başlar ve çok hızlı olduğu için kaçmak neredeyse imkânsızdır. Ancak bir arkadaşınız onun dikkatini çektiği zaman diğer arkadaşlarınız ona saldırırsa kendisinden kolayca kurtulabilirsiniz.

Lethal Company canavarları hakkında bildiğimiz her şeyi sizlerle paylaştık. Aklınıza takılan veya listemizde yer almayan ancak sizin karşılaştığınız canavarları yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Daha fazla bilgilendirici içerikler için oyun rehberleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Paylaşımlar:

Konsey'in Benzer İçerikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir